29 Haziran 2009, Pazartesi 12:41:14

Corendon'un hedefi '100 milyon'

Corendon Hava Yolları Şirketi Genel Müdürü ve ortağı Yıldıray Karaer, küresel krizi yeni destinasyonlar yaratarak fırsata çevirdiklerini, 2009 yılı sonu itibariyle 100 milyon dolar ciro hedeflediklerini bildirdi...
  • Amsterdam Airlines arkasinda M.H.C. oldugu icin pek birsey basaricaklarini sanmiyorum , aldiklari ucaklar en kotu en ucuz 320 modelleri , kendi Teknik ekibleri bile yok , geri kalan ekip hep sagdan soldan toplama amator bir kurulus , firmanin temelleri saglam degil saglam olsaydi rekabet olurdu diyorum, corendona rakip olamazlar , hayal etmeye devam etsinler !
  • Tüketici Hollanda Bayraklı uçağı tercih etmese bile Hollanda hükümeti piyasaya hükmeden Yabancı (özellikle de Türk) şirketin mutlaka önünü keser. Aslında Corendon'da 2005 de böyle bir hadise sonrasında kendine piyasa buldu, gelişti. İyi de yaptı bence
  • Corendon gercekten Hollanda pazarindaki boslugu doldurdu, ancak bu yil pazara yavas yavas giren Amsterdam Airlines iddiali gorunuyor. Her ne kadar az ama oz ucuslar ile baslangic yapsa da kisa da devam edecegi sinyallerini verdi. Hollandali kendi bayragini tasiyan havayolunu tercih etmeye basladi bu da gayet normal.
  • Bu beyefendi ile yaklaşık 6 - 8 sene once Hollanda'da bir iş için bir araya gelmiştik. O zaman ortada ne havayolu vardı, ne de havayolu fikri. Sattığı paketler için çeşitli havayollarından uçak alıyordu. Nereden nereye, dikkat çeken bir gelişme. Allah kaza bela vermesin, allah utandırmasın.
  • Çalışanlar olarak şirketimizle gurur duyuyoruz ama maaş zamlarını yeterli bulmuyoruz.Maaşa zam işe hız...
  • sivil hava ulaştırma öğrencilerine bünyenizde staj imkanı verdiğiniz için teşekkürler. Diğer havayollarına örnek olsun gidib başka bölümlerden kişilere staj imkanı sağlıyorlar ama sivilhava ulaştırma bölümlerinden haberleri bile yok.
  • TABİİ Kİ İYİ OLACAK SINAN SIR VAR ERHAN BAYRAM VAR KÖTÜ BİR ŞİRKET OLMASI MÜMKÜN DEĞİL. YOLUNUZ AÇIK OLSUN KAZASIZ BELASIZ EMNİYETLİ UÇUŞLAR
  • Kendilerini böyle marifetli gören bu yönetici tipler Türkhavayolu şirketleri için çok önemli olan DUS hattını neden tutturamadılar? Hiç başarısızlıklarından bahsetmezler. Bu havayolu nasıl olurda 3 uçakla Hollandadan TR ye en çok turist getiren havayolu olabilir anlamış değilim.
  • Insallah maaslara zam yapilir ve 800 tayyareleri gelir , seviyorum Corendonu !
  • BU KAPASİTEYE SAHİPSİNİZ GÖRÜYORUM VE OLACAK HİÇ KUŞKUM YOK.TAHMİNLERİMDE YANILMAM.UÇUŞ EKİBİNİZ MÜKEMMEL BİR KADRO.TÜRKİYENİN EN GÜZİDE EKİBİ. İNSAN OLARAKTA ,UÇUŞ OLARAKTA.TEK KELİME HARİKASINIZ.YOLUNUZ AÇIK OLSUN.CORENDON AİLESİ

Merkezi Antalya'da bulunan Corendon Hava Yolları Genel Müdürü Yıldıray Karaer, , geçen yıl üç uçak ile Avrupa'dan Türkiye ve çeşitli ülkelere 592 bin yolcu taşıdıklarını söyledi.

Küresel kriz nedeniyle yeni pazarlara yöneldiklerini belirten Karaer, 2009 yılına iki adet Boing 737-400 tipi uçak alarak başladıklarını ve filoyu büyüttüklerini kaydetti. Sezona 5 uçak ile başladıklarını ve 5 aylık döneminde 170 binden fazla yolcu taşıdıklarını ifade eden Karaer, şöyle konuştu:

“Küresel kriz nedeniyle yeni destinasyonlar belirledik ve faaliyete başladık. Polonya, Danimarka, Estonya, Kosova, Bosna-Hersek, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Makedonya'yı uçuş alanımıza aldık. Yılın 5 aylık döneminde 170 bini aşkın yolcu taşıdık. Yıl sonuna kadar 1 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Krizi iyi tahlil ettik ve iki uçak alımı gerçekleştirdik. Yeni uçaklarımızla birlikte hem yolcu sayımızı hem de ciromuzu artıracağız. Geçen yıl 75 milyon dolar ciro elde etmiştik. 2009'da 100 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Ciromuzu yılın 5 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artırdık. Ciromuzun artmasının nedenlerinden biri, dolar-avro paritesinin lehimize dönmesi ve yakıt fiyatlarının geçen yılın altında kalmasıdır. Geçen yıl giderlerimizin yüzde 36'sını yakıt oluşturuyordu. Şimdi oran yüzde 26 olarak gerçekleşti.”

İSTİHDAM YARATTIK

Uçak filosunun büyümesiyle şirket çalışanların sayısının arttığını ve yeni istihdam yarattıklarını anlatan Karaer, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havacılık Okulu ile anlaşma yaparak bu okullardaki öğrencilere staj imkanı sağladıklarını kaydetti. Karaer, “Şirketimizde 15 pilot adayı ile 35 kabin elemanı staj yapıyor. Bu öğrencilerimizi yaz döneminde uçuşlarımızda görevlendiriyoruz. Böylece bu gençleri mesleğe de hazırlıyoruz. Başarılı gördüğümüz gençleri de bünyemize katacağız. Hollanda'da da şirketimizde Türk vatandaşlarına istihdam sağladık” dedi.

TÜRK HAVA YOLU ŞİRKETLERİNİN İTİBARI ARTTI

Karaer, Avrupa'da kötü bir imajı olan Türk uçak şirketlerinin itibarının artık iyi noktaya geldiğini bildirdi. Karaer, şunları kaydetti:

“Geçmiş yıllarda Türk charter şirketlerinin Avrupa'daki imajı iyi değildi. Sürekli şüphe ile bakar ve uçakları da çok sıkı denetlerlerdi. Ancak Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün aldığı etkin önlemler hava yolu şirketlerimizi artık iyi noktaya getirdi. Avrupa'da Türk hava yolu şirketlerinin itibarı artıyor.”

Karaer, 2010 yılında da 2 adet 737-800 tipi Boeing uçak alacaklarını ve İskandinav ülkeleri ile Kazakistan'a da yolcu taşıyacaklarını anlattı.


Cumhuriyet

Corendon'un hedefi '100 milyon'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 13 yıl önce
Amsterdam Airlines arkasinda M.H.C. oldugu icin pek birsey basaricaklarini sanmiyorum , aldiklari ucaklar en kotu en ucuz 320 modelleri , kendi Teknik ekibleri bile yok , geri kalan ekip hep sagdan soldan toplama amator bir kurulus , firmanin temelleri saglam degil saglam olsaydi rekabet olurdu diyorum, corendona rakip olamazlar , hayal etmeye devam etsinler !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Tüketici Hollanda Bayraklı uçağı tercih etmese bile Hollanda hükümeti piyasaya hükmeden Yabancı (özellikle de Türk) şirketin mutlaka önünü keser. Aslında Corendon'da 2005 de böyle bir hadise sonrasında kendine piyasa buldu, gelişti. İyi de yaptı bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Corendon gercekten Hollanda pazarindaki boslugu doldurdu, ancak bu yil pazara yavas yavas giren Amsterdam Airlines iddiali gorunuyor. Her ne kadar az ama oz ucuslar ile baslangic yapsa da kisa da devam edecegi sinyallerini verdi. Hollandali kendi bayragini tasiyan havayolunu tercih etmeye basladi bu da gayet normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu beyefendi ile yaklaşık 6 - 8 sene once Hollanda'da bir iş için bir araya gelmiştik. O zaman ortada ne havayolu vardı, ne de havayolu fikri. Sattığı paketler için çeşitli havayollarından uçak alıyordu. Nereden nereye, dikkat çeken bir gelişme. Allah kaza bela vermesin, allah utandırmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Çalışanlar olarak şirketimizle gurur duyuyoruz ama maaş zamlarını yeterli bulmuyoruz.Maaşa zam işe hız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sivil hava ulaştırma öğrencilerine bünyenizde staj imkanı verdiğiniz için teşekkürler. Diğer havayollarına örnek olsun gidib başka bölümlerden kişilere staj imkanı sağlıyorlar ama sivilhava ulaştırma bölümlerinden haberleri bile yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TABİİ Kİ İYİ OLACAK SINAN SIR VAR ERHAN BAYRAM VAR KÖTÜ BİR ŞİRKET OLMASI MÜMKÜN DEĞİL. YOLUNUZ AÇIK OLSUN KAZASIZ BELASIZ EMNİYETLİ UÇUŞLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kendilerini böyle marifetli gören bu yönetici tipler Türkhavayolu şirketleri için çok önemli olan DUS hattını neden tutturamadılar? Hiç başarısızlıklarından bahsetmezler. Bu havayolu nasıl olurda 3 uçakla Hollandadan TR ye en çok turist getiren havayolu olabilir anlamış değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Insallah maaslara zam yapilir ve 800 tayyareleri gelir , seviyorum Corendonu !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BU KAPASİTEYE SAHİPSİNİZ GÖRÜYORUM VE OLACAK HİÇ KUŞKUM YOK.TAHMİNLERİMDE YANILMAM.UÇUŞ EKİBİNİZ MÜKEMMEL BİR KADRO.TÜRKİYENİN EN GÜZİDE EKİBİ. İNSAN OLARAKTA ,UÇUŞ OLARAKTA.TEK KELİME HARİKASINIZ.YOLUNUZ AÇIK OLSUN.CORENDON AİLESİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000