10 Eylül 2019, Salı 17:16:37

British'te grev sürüyor

İngiliz havayolu şirketi British Airways'ın pilotlarının ücret artışlarında anlaşmaya varamamaları nedeniyle başlattığı grev ikinci gününde devam ediyor. Grev nedeniyle bin 700 uçuşun iptal edildiği, 195 bin kişinin etkilendiği belirtildi.
  • Kokpit ve kabin, Bizden bir halt olmaz. Şirket bunu biliyor. Hava iş te biliyor. Körlerle sağırlar birbirini ağırlar. Bizle dalgalarını geçiyorlar. Hatta billur geçiyorlar. Biz Omurgasızlar ordusuyuz. Allah bizi bildiği gibi yapsın.
  • Helal olsun bu sahsiyetli pilotlara helal olsun ......
  • Bizim talpa da otoparkçılık yapsın
  • bizim kaptanlar simit kuyrugunda ..)) . ha bir de coluk cocuk rızkı hikayesı var ... ıyı kı varsın hava ıs ))))
  • Thy ye gelsinler maaşlar çok tatminkar
  • Thy ver bakalım 200bin sterlin hani gidip stand kuruyosun ya
  • Hakkını her şartta,her yerde arayanlara,biat etmeyenlere,birlik olup tepki verenlere helal olsun bizim gibi tam tersini yapanlara da yuh olsun !

İngiliz havayolu şirketi British Airways'ın pilotlarının ücret artışlarında anlaşmaya varamamaları nedeniyle başlattığı grev ikinci gününde devam ediyor. Grev nedeniyle bin 700 uçuşun iptal edildiği, 195 bin kişinin etkilendiği belirtildi.

British Airways (BA) pilotlarının düşük maaşları protesto etmek için dün başlattıkları grev ikinci gününde devam ediyor. İngiliz Havayolu Pilotları Birliği BALPA, iki gün içinde grev nedeniyle bin 700'den fazla uçuşun iptal edildiğini ve 195 bin yolcunun etkilendiğini belirtti. BALPA, grevin havayolu şirketine yaklaşık 40 milyon sterline mal olduğunu ücret anlaşmazlığının maliyetinin ise yalnızca 1 milyon sterline mal olacağını belirtti. BALPA’dan yapılan açıklamada, 48 saatlik grevin ilk gününde uçuşların neredeyse yüzde 100’ünün iptal edildiği ifade edilerek, anlaşmazlığa ilişkin henüz bir görüşme planlanmadığı kaydedildi.

Havayolu şirketinden açıklama

Havayolu şirketi BA tarafından greve ilişkin yapılan açıklamada, “Grevin müşterilerimizde yol açtığı hayal kırıklığını anlıyoruz. Ödeme anlaşmazlığını çözmek için aylarca uğraştıktan sonra, bunun olmasından dolayı çok üzgünüz. BALPA ile görüşmelere dönmek için hazırız ve istekliyiz. Ne yazık ki BALPA'dan hangi pilotların grev yapacağı hakkında bilgi alamadık. Kaç kişinin işe geleceği veya hangi uçuşun hazır olduğunu tahmin etmenin hiçbir yolu yoktu, bu nedenle uçuşlarımızın yaklaşık yüzde 100'ünü iptal etmekten başka seçeneğimiz yoktu” ifadeleri yer aldı.

Uçuşların iptal olması kaosa yol açtı

BA’nın yolculara para iadesi, uçuşların başka bir tarihe ertelenmesi ve alternatif bir havayolu şirketine rezervasyon yaptırma seçeneklerini sunmak için haftalarca çalıştığı belirtildi. Ancak uçuşları iptal edilen ve problemleri çözülemeyen yolcular, İngiliz havayolu şirketini sosyal medyada ilgisizlikle suçladı.
Pilotların 27 Eylül’de 24 saatlik bir grev daha yapması bekleniyor.

İngiliz havayolu şirketi BA, pilotlara ücretlerde 3 yıl boyunca yüzde 11.5’lik artış teklif etmiş ve bazı pilotların ücretlerinin 200 bin sterline çıkacağını belirtmişti. Ancak BALPA, çalışanların kazancı göz önüne alınarak şirketin karından daha büyük bir pay almak istediklerini bildirmişti.

British'te grev sürüyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

320 cpt ~ 5 yıl önce
Kokpit ve kabin, Bizden bir halt olmaz. Şirket bunu biliyor. Hava iş te biliyor. Körlerle sağırlar birbirini ağırlar. Bizle dalgalarını geçiyorlar. Hatta billur geçiyorlar. Biz Omurgasızlar ordusuyuz. Allah bizi bildiği gibi yapsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekçi olmak gerekirse ~ 5 yıl önce
Adam orda en fazla işsiz kalacak. İş bulması sıkıntı değil. Bulamazsa devletten işsizlik maaşı alacak. Biz yapsak ne devletten işsizlik maaşı alacaz ne de gel Türkiye de 35 yaşından sonra iş bul... Açıkçası ya açlıktan ölecez ya da kabul edecez (kabin)
....... ~ 5 yıl önce
Helal olsun bu sahsiyetli pilotlara helal olsun ......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KaptanKonusuyor ~ 5 yıl önce
Bizim talpa da otoparkçılık yapsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorum ~ 5 yıl önce
bizim kaptanlar simit kuyrugunda ..)) . ha bir de coluk cocuk rızkı hikayesı var ... ıyı kı varsın hava ıs ))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kptn ~ 5 yıl önce
Thy ye gelsinler maaşlar çok tatminkar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cvp ~ 5 yıl önce
Kesintler çok fazla bu ay 12 bin kesildi İGA ya git gel benzin ve otoyol geçişleri 200 tl yi geçiyor 4 saatte yolda geçiyor MAAŞLAR TATMİNKAR gerçekten Kesintiler artırılmalı ki Kaçalım???
... ~ 5 yıl önce
Thy ver bakalım 200bin sterlin hani gidip stand kuruyosun ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Stand ~ 5 yıl önce
Bu şartlarda Thy ye kimse gelmez Elindeki pilotlarıda kaçırır İGA sağolsun
grev ! ~ 5 yıl önce
Hakkını her şartta,her yerde arayanlara,biat etmeyenlere,birlik olup tepki verenlere helal olsun bizim gibi tam tersini yapanlara da yuh olsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haranli ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
hainsiniz ~ 5 yıl önce
Bu ingilizler de hain. Yedikleri kaba pisliyorlar. Bakın THY'ye, bizim kaptanlar gibi olun, yediğiniz kaba pislemeyin. Size de bir SweetHoney başkan gelsin, verdiği milyon tane hakkını 1 tanesi geri alıp, kahramanlık destanı yazsın. Bakınız yazlık ve kışlık olarak ikiye bölünebilen izinlerin, artık 3 ve üzerine bölünmesi. Bunlar ve daha niceleri sizin de hakkınız, ver mehteri...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000