13 Ağustos 2013, Salı 16:10:01

PORT CLINIC: 'KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİLDİR'

Bugün AirportHaber'in duyurduğu taciz vakasıyla ilgili Port Clinic tarafından bir açıklama yapıldı. Bir kadın yolcuyu taciz ettiği iddia edilen personelin açığa alındığı bilgisinin verildiği açıklamada, soruşturma başlatıldığı da vurgulandı...
  • Yoruma gerek yok.yolcuya bavul muâmelesi yapılıyor.oradan oraya bırakılınp bu bölümün taşıyıcısının gelmesini beklemeni söylüyorlar. Uçak kaçmak üzere deyince işimiz yogun ne yapalım diyorlar.kendimi yük gibi hissettim.ucu ucuna yetiştiğim uçaktan inerken aracın tam yanaşmasını beklemeden bindirmeye kalktılar tekerlekli sandalye yuvarlanmak üzereyken zor tuttular.eğitimsiz hamal vazifesi gören insanları işe aldığı için kınıyorum.japonyada bu işi yapan görevlilerin davranışlarını gördükten sonra Türkiye'de karşılaştığım durum beni şaşkına çevirdi.gerçekten ama gerçekten kendinizi kötü hissediyorsunuz.
  • arkadaşlar yargısız infaz etmeyelim unutmayalım ki onun yerinde bizde ola bilirdik.ama portclinic şiddetle kınıyorum hemen paçasını kurtarma derdine düşüp herkezden önce elemanına sahip çıkması yerine infazını verdi.ir şirket her zaman eleman alın terinden para kazanır büyür nasıl. olur da elemanına sahip çıkmaz elemanına sahip çıkmayan güvenmeyen şirketten birsey beklenemez acizliktir bu.
  • Yargısız bir şekilde portclinic elemanını eleştiren şahıslara sözüm. bizim cemaatten veya başka akp den dayımız yok tgs veya thy girelim. ingilizce bilmeden dış hatlar'da yolcu hizmetlerinde çalışalım. Neden suçlu sadece personel oluyor thy'nın hiç mi suçu yok. madem alkollü yolcu almıyorsun neden geliş uçağında alkol veriyorsun yolcuya. yolcu sarhoş oldu neden bir personel refakat etmiyor o yolcuya, yolcu tek başına limanda istediği her şeyi yapıyor ve her an birilerine zarar verebilecek durumda. Neden bunları sorgulamıyorsunuz? ki bahsedilen personel yıllardır o limanda çalışan biri böyle bir şeyi yapacak kapasitede ki bir insan bunca yıl başarıyla orada çalışamaz. iyice düşünün ve yargısız infaz yapmayın derim. akıllı bir insan zaten yargısız infaz yapmaz. portclinic şirketinide elemanına sahip çıkmadığı için şiddetle kınıyorum. her istedikleri zaman mesaiye bıkmasını ve parasını vermemesini 800 tl maaşla çalıştırmasını biliyorlar da, bir elemenına sahip çıkmasını mı bilmiyorlar.
  • Kesmisler adamin biletini, bir arastirsaydin dogrumu diye, aksi ispatlanana kadar calisanina sahip ciksaydin
  • bir hasta yakını olarak yakın zamanda sağlık sıkıntısı sebebi ile uçuş seferimiz iptal edildi. ama hastamıza yapılan gerekli müdahale sonunda yapılan tıbbi hizmetin hastamızın sağlık sorunlarının havalimanının dışına çıkmadan halledilip uçağa kadar refakat edilerek sorunsuz bir şekilde ülkeme geri döndüm. ailem adına portclinic'e müteşekkirim.
  • Eger sahsin sucu yoksa sirf haber oldu diye adamin ekmegiyle oynamayin. Akli basinda kimse orada oyle bir sacmalik yapmaz .
  • Aksiyon almak derken?
  • Port Clinic insanların sağlıyıyla da oynuyor.Acil doktor çağırıyorsunuz yolcuya müdahale edilmesi gerek , adamlar yemin ediyorum sizlere 10 dakika 15 dakika sonra geliyorlar.Sanki dışarıdan geliyorlarmış gibi, nedir bu süre , Allah Atatürk Havalimanında kimseye sağlık sorunu yaşatmasın yoksa sonumuz kötü.

Bugün Atatürk Havalimanı'nda yabancı uyruklu bir kadın yolcunun tacize uğradığı iddiası sonrası polis tarafından gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakıldığı öğrenilen M.K. hakkında Port Clinic, AirportHaber'e açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada 'şirketimiz tarafından kabul edilebilir bir durum değildir' vurgusu yapılarak personelin açığa alındığı bilgisi verildi.

Port Clinic tarafından yapılan açıklamada:

13 ağustos 2013 tarihinde  havalimanı güvenlik kurallarına göre işe alınmış olan tekerlekli sandalye destek personeli M.K. cinsel taciz yaptığı iddiası ile göz altına alınmış ve yapılan işlemlerden sonra serbest bırakılmıştır. Ortaya çıkan durum şirketimiz tarafından kabul edilebilir bir hadise değildir ve şirket yönetimi bu münferit olayda adı geçen personeli açığa alarak derhal soruşturma başlatmış olup, soruşturmanın sonucuna göre gerekli aksiyonları alacaktır.

PORT CLINIC: 'KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİLDİR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Yüksel ~ 9 yıl önce
Yoruma gerek yok.yolcuya bavul muâmelesi yapılıyor.oradan oraya bırakılınp bu bölümün taşıyıcısının gelmesini beklemeni söylüyorlar. Uçak kaçmak üzere deyince işimiz yogun ne yapalım diyorlar.kendimi yük gibi hissettim.ucu ucuna yetiştiğim uçaktan inerken aracın tam yanaşmasını beklemeden bindirmeye kalktılar tekerlekli sandalye yuvarlanmak üzereyken zor tuttular.eğitimsiz hamal vazifesi gören insanları işe aldığı için kınıyorum.japonyada bu işi yapan görevlilerin davranışlarını gördükten sonra Türkiye'de karşılaştığım durum beni şaşkına çevirdi.gerçekten ama gerçekten kendinizi kötü hissediyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atakan ~ 4 yıl önce
Binmeyin o zaman o adamlar nelerle uğraşıyor biliyor musun
prc ~ 9 yıl önce
arkadaşlar yargısız infaz etmeyelim unutmayalım ki onun yerinde bizde ola bilirdik.ama portclinic şiddetle kınıyorum hemen paçasını kurtarma derdine düşüp herkezden önce elemanına sahip çıkması yerine infazını verdi.ir şirket her zaman eleman alın terinden para kazanır büyür nasıl. olur da elemanına sahip çıkmaz elemanına sahip çıkmayan güvenmeyen şirketten birsey beklenemez acizliktir bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prt ~ 9 yıl önce
Yargısız bir şekilde portclinic elemanını eleştiren şahıslara sözüm. bizim cemaatten veya başka akp den dayımız yok tgs veya thy girelim. ingilizce bilmeden dış hatlar'da yolcu hizmetlerinde çalışalım. Neden suçlu sadece personel oluyor thy'nın hiç mi suçu yok. madem alkollü yolcu almıyorsun neden geliş uçağında alkol veriyorsun yolcuya. yolcu sarhoş oldu neden bir personel refakat etmiyor o yolcuya, yolcu tek başına limanda istediği her şeyi yapıyor ve her an birilerine zarar verebilecek durumda. Neden bunları sorgulamıyorsunuz? ki bahsedilen personel yıllardır o limanda çalışan biri böyle bir şeyi yapacak kapasitede ki bir insan bunca yıl başarıyla orada çalışamaz. iyice düşünün ve yargısız infaz yapmayın derim. akıllı bir insan zaten yargısız infaz yapmaz. portclinic şirketinide elemanına sahip çıkmadığı için şiddetle kınıyorum. her istedikleri zaman mesaiye bıkmasını ve parasını vermemesini 800 tl maaşla çalıştırmasını biliyorlar da, bir elemenına sahip çıkmasını mı bilmiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Direk ~ 9 yıl önce
Kesmisler adamin biletini, bir arastirsaydin dogrumu diye, aksi ispatlanana kadar calisanina sahip ciksaydin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hasta yakını ~ 9 yıl önce
bir hasta yakını olarak yakın zamanda sağlık sıkıntısı sebebi ile uçuş seferimiz iptal edildi. ama hastamıza yapılan gerekli müdahale sonunda yapılan tıbbi hizmetin hastamızın sağlık sorunlarının havalimanının dışına çıkmadan halledilip uçağa kadar refakat edilerek sorunsuz bir şekilde ülkeme geri döndüm. ailem adına portclinic'e müteşekkirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asd ~ 9 yıl önce
Eger sahsin sucu yoksa sirf haber oldu diye adamin ekmegiyle oynamayin. Akli basinda kimse orada oyle bir sacmalik yapmaz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aksiyon ~ 9 yıl önce
Aksiyon almak derken?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 9 yıl önce
Port Clinic insanların sağlıyıyla da oynuyor.Acil doktor çağırıyorsunuz yolcuya müdahale edilmesi gerek , adamlar yemin ediyorum sizlere 10 dakika 15 dakika sonra geliyorlar.Sanki dışarıdan geliyorlarmış gibi, nedir bu süre , Allah Atatürk Havalimanında kimseye sağlık sorunu yaşatmasın yoksa sonumuz kötü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
Aynı durum diğer havalimanlarında da geçerli, acil durumlarda insanlara zamanında müdahale edemeyen sağlık kurumlarına gerekli kurumların acilen müdahale etmesi gerek, geç müdahaleden kaç tane yolcu mağdur oldu bugüne kadar bunların bilinmesi duyurulması gerek, havalimanlarında hizmet veren sağlık kurumlarının son derece ciddi ve disiplinli olması gerek, uçağa çağırılan sağlık biriminin geç gelmesi diye bir bahane olamaz, bunu artık herkes idrak etmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır. Saygılarımla...
whocares ~ 9 yıl önce
Sayın a sadece sirketi karalamak adına yaptıgınız yoruma uzuldum.cunku burada bir sahısın sırket onemlı degıl yapmıs oldugu harekete ıstınaden calıstıgı kurumun bu olayı tasvip etmedigini ve gercekler ortaya cıkınca da gerekli cezaların verilecegni soylemis ama siz direk sirketi hedef alarak yok sunu yapmıyorlar yok bunu yapmıyorlar seklınde yorum yazıyorsunuz burada amacınız bence zaten sirketi kotulemek sunuda bilin ki o sirket 10 yılı askın suredir AHL de is yapmaktadır ve saglık yonunden eminim zararından cok faydası olmustur en azından AHL gibi 10000 kisinin uzerinde istihdam olan bir yerde hic olmayan saglık hizmetini sunmustur yorumunuzu tekrar bu yorumu okuduktan sonra tekrar degerlendırınız cunku pros vs cons (fayda zarar) arasında hangisinin daha agır bastıgına bakınız.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000