19 Temmuz 2014, Cumartesi 13:51:18

LÜTFİ ELVAN: 'TÜRKİYE AVRUPA BİRİNCİSİ'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, "Türkiye havalimanı bağlantı artışında Avrupa birincisi oldu" dedi.
  • rezil olan ben degilim 700-800 tane yeni egitimi bitirmis borcla harcla evinde kafayi yiyen issiz turk pilotlari var iste bunlari sayin bakanda gormemezlikden gelio.Kinanacak olan 1.senin gibi anlamadan ,alakasi olmadan herseye karisanlar 2. o sayin bakanin gozu gore gore kendi milletine degilde yabancilara el uzatmasi,bu ulkeyi ATATURK bizlere emanet etmisdi maalesef hayin ve kalles insanlarin eline birakmisda heberi yok onun denize dokdukleri simdi bizim bas tacimiz oldu.
  • Sayin bakan,hayati konullarda bilipde cozemediginiz konularda sesiniz cikmio isminizi bilen bile yok ,boyle bir haberde ise megafonla bagirionuz.Cok iki yuzlusunuz.GOD BLESS TURKEY.
  • Ah sen tokattan bahsediyosun antalya kas a da havalimani istiyoruz burada turizim potansiyelivar ve ayrica dalaman antalya havalimaninin tam ortasi. ulastirma bakani duy sesimizi
  • Evet, shgm'nin tüm engellemelerine rağmen dhmi rekor üzerine rekor kırıyor
  • Başkanımız birde tokata Havalimanı yaparsa bizde rekor kiracağız ama hala yapılmasını bekliyoruz bir umut

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin havacılıkta dünyanın en önemli aktörleri arasında yer aldığını belirterek, 'ACI-Europe & SEO Airport Industry Connectivity'nin raporuna göre, Türkiye 2004-2014 döneminde havalimanı bağlantı artışında Avrupa birincisi oldu' dedi.

Bakan Elvan, yaptığı açıklamada, İstanbul'un Avrupa’nın en önemli uçuş merkezi (Hub) konumuna yükseldiğini ifade ederek, bunun en son örneğinin ACI-Europe & SEO Airport Industry Connectivity Report’un 44 Avrupa ülkesindeki 461 havalimanını içeren araştırması olduğunu kaydetti.

Bu rapora göre, Türkiye'nin 2004-2014 döneminde havalimanı bağlantı artışında Avrupa birincisi olduğunu belirten Elvan, bu dönemdeki yıllık ortalama artışın toplam bağlantıda yüzde 16, direkt bağlantıda yüzde 17 olarak gerçekleştiğini söyledi.

Avrupa'daki 461 havalimanı arasında uçuş merkezi bağlantısı artışında İstanbul Atatürk Havalimanı'nın; toplam uçuş noktası artışında da Antalya Havalimanının ilk sırada yer aldığını anlatan Elvan, "Avrupa Havalimanları arasında hub bağlantısı ile erişilebilirlik artışında İstanbul Atatürk Havalimanı yüzde 29'luk yıllık ortalama, yüzde 22'lik toplam artış rakamıyla birincilik koltuğuna oturdu" dedi.

Rapora göre, bağlantısı en çok olan ilk 5 merkez konumundaki Avrupa havalimanları arasında İstanbul'un yanı sıra Londra Heatrow, Frankfurt, Paris Charles De Gaulle ve Amsterdam havalimanlarının bulunduğunu belirten Elvan, şunları kaydetti:

"İstanbul hepsini geride bırakarak en önemli hub olma özelliğini tescil ettirdi. Turizm merkezimiz Antalya Havalimanı da olağanüstü bir başarıya imza atarak toplam ve direkt bağlantı artışlarında birinci oldu. Bu Türk sivil havacılığının büyük başarısıdır. Bu artışa en güçlü katkıyı İstanbul Atatürk Havalimanının Orta Doğu bağlantısındaki etkin rolü sağladı. Böylece İstanbul Atatürk Havalimanı Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğu’ya ve Afrika’ya bağlantı noktası olma açısından Dubai Havalimanı’na fark attı."

Atatürk Havalimanının kapasitesinin en üst seviyesinde hizmet verdiğini, yolcu ve yük taşımacılığında sürekli artışların yaşandığını belirten Elvan, "Yakında Atatürk Havalimanı kapasite aşımından dolayı talebe cevap veremeyecek konuma gelecek. Yeni Havalimanının yapımının bir an evvel tamamlanması Türkiye için önem arzediyor. Yeni havalimanımızın hizmete girmesiyle birlikte bütün taleplere cevap verebilen, Avrupa’nın en büyük havalimanına sahip olacağız. Bugün elde edilen raporlarda İstanbul’un bağlantılı uçuşlardaki artışlara bakıldığında, yeni havalimanı yapımı ile ilgili verdiğimiz kararın ne kadar isabetli olduğu görülüyor" diye konuştu.

LÜTFİ ELVAN: 'TÜRKİYE AVRUPA BİRİNCİSİ'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

cahil-tulum ~ 8 yıl önce
rezil olan ben degilim 700-800 tane yeni egitimi bitirmis borcla harcla evinde kafayi yiyen issiz turk pilotlari var iste bunlari sayin bakanda gormemezlikden gelio.Kinanacak olan 1.senin gibi anlamadan ,alakasi olmadan herseye karisanlar 2. o sayin bakanin gozu gore gore kendi milletine degilde yabancilara el uzatmasi,bu ulkeyi ATATURK bizlere emanet etmisdi maalesef hayin ve kalles insanlarin eline birakmisda heberi yok onun denize dokdukleri simdi bizim bas tacimiz oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bush-pilot ~ 8 yıl önce
Sayin bakan,hayati konullarda bilipde cozemediginiz konularda sesiniz cikmio isminizi bilen bile yok ,boyle bir haberde ise megafonla bagirionuz.Cok iki yuzlusunuz.GOD BLESS TURKEY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tulum ~ 8 yıl önce
Rezil bir yorum.Kınıyorum
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Ah sen tokattan bahsediyosun antalya kas a da havalimani istiyoruz burada turizim potansiyelivar ve ayrica dalaman antalya havalimaninin tam ortasi. ulastirma bakani duy sesimizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herşeye rağmen ~ 8 yıl önce
Evet, shgm'nin tüm engellemelerine rağmen dhmi rekor üzerine rekor kırıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Başkanımız birde tokata Havalimanı yaparsa bizde rekor kiracağız ama hala yapılmasını bekliyoruz bir umut

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000