17 Ağustos 2018, Cuma 20:21:52

Atatürk Havalimanı'nda Kurban Bayramı yoğunluğu

Kurban Bayramı’nda 9 günlük tatili İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, mesai bitimiyle birlikte Atatürk Havalimanı’na akın etti.
  • Havalimanını dolduranlar bu memleketi en çok eleştiren kişiler
  • bir tk personeli olarak bugün tgs personeline yapılan baskıyı zulmü kınıyorum, yamyam gibi bağırdılar abandılar üzerlerine, marketing foruma yazanlar biraz tk personeline de baksın, ben artık çok daha kibar şekilde pass biletimi isteyeceğim. şok oldum utandım resmen
  • bize ne giderlerse giderler :D
  • Valla kimse ağlamasın. Hayat pahalı hale geldikçe, Istanbul'da trafikteki araç sayısı, havalimanlarındaki yolcu sayısı artıyor. Kimse yapacağından geri kalmıyor. Dün akşam ağlayan adam ertesi sabah bodruma tatile gidiyor, sıfır araba alıyor. Zengin daha zengin, fakir daha fakir. Sonuç budur.
  • sorsan hicbirisinde para yok ulke ekonomik krizde
  • Maşallah. Anlaşılan kimseyi kriz vurmamış...
  • Vural Öger Hamburg?

Kurban Bayramı'nda 9 günlük tatili İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, mesai bitimiyle birlikte Atatürk Havalimanı'na akın etti. Yurtiçi, yurtdışı ve tatil noktalarına gitmek isteyen yolcular, kontuar ve pasaport kontrol noktalarında uzun kuyruklar oluşturdu.

9 gün sürecek Kurban Bayramı tatilinin mesai bitiminin ardından başlamasıyla birlikte, tatilini yurtdışı ve yurtiçindeki tatil noktalarında geçirmek isteyen binlerce yolcu, Atatürk Havalimanı'na akın etti. Yolcuların bayram talebiyle havalimanının İç ve Dış Hat Terminallerinin gidiş bölümlerinde yoğunluk oluştu.

Kontuarlarda uzun kuyruklar oluştu

Kurban Bayramı tatilinde şehir dışına çıkmak için hava ulaşımını tercih eden yolcular kontuarlarda ve pasaport kontrol noktalarında uzun kuyruklar oluştu. Görevli personeller ise tüm işlem noktalarını açık tutarak yolcu işlemlerini hızlandırmak için yoğun çaba harcadı. Bayram yoğunluğu nedeniyle havayolu şirketleri de yolcuları geç kalmamaları noktasında uyararak uçuş saatinden en az 3 saat kala havalimanlarında olunması tavsiyesinde bulundu.

Kurban Bayramı tatilini Arnavutluk'un başkenti Tiran'da geçireceğini belirten Serdar Koç, "Ticaret ve gezi amaçlı gidiyoruz. Bayram tatilini böyle değerlendirelim istedik. Bir hafta tatil yapacağız. Tiran'a gideceğiz. Orada bizi karşılayacak olan müşterilerimiz var. Tatilimizi yapacağız denizimize gireceğiz" dedi.

Bir başka yolcu Selim Ateş, "Bayram tatili oldukça uzun 9 gün. Hem tatil amaçlı, hem de orada olan müşterilerimizi ziyaret edeceğiz. Uzun bir süre. Bunu değerlendirmek istedik" diye konuştu.

Tatil için Almanya'dan gelip Bodrum'a gittiğini ifade eden Kübra Yılmaz ise, "Almanya'dan gelip Bodrum'a gidiyorum tatil amacıyla. Almanya'dan tatil aldım. Onu da bayrama denk getirdim" dedi.

Kurban Bayramı münasebetiyle memleketi Şanlıurfa'ya gittiğini belirten Akın Yılmaztekin de "Bayram nedeniyle memlekete gideceğiz. Ailemizle vakit geçireceğiz. 9 gün tatil olduğundan dolayı gidiyoruz. 2-3 gün olsaydı gitmezdik" ifadelerini kullandı.

Mesainin bitimiyle başlayan Kurban Bayramı yoğunluğunun hafta sonu da devam etmesi bekleniyor. 

Atatürk Havalimanı'nda Kurban Bayramı yoğunluğu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Alli ~ 4 yıl önce
Havalimanını dolduranlar bu memleketi en çok eleştiren kişiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk'lı ~ 4 yıl önce
bir tk personeli olarak bugün tgs personeline yapılan baskıyı zulmü kınıyorum, yamyam gibi bağırdılar abandılar üzerlerine, marketing foruma yazanlar biraz tk personeline de baksın, ben artık çok daha kibar şekilde pass biletimi isteyeceğim. şok oldum utandım resmen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
...kıymayın... ~ 4 yıl önce
bize ne giderlerse giderler :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağlamayın. ~ 4 yıl önce
Valla kimse ağlamasın. Hayat pahalı hale geldikçe, Istanbul'da trafikteki araç sayısı, havalimanlarındaki yolcu sayısı artıyor. Kimse yapacağından geri kalmıyor. Dün akşam ağlayan adam ertesi sabah bodruma tatile gidiyor, sıfır araba alıyor. Zengin daha zengin, fakir daha fakir. Sonuç budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mahmud ~ 4 yıl önce
sorsan hicbirisinde para yok ulke ekonomik krizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Foxtrot Romeo ~ 4 yıl önce
Maşallah. Anlaşılan kimseyi kriz vurmamış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim Ateş ~ 4 yıl önce
Vural Öger Hamburg?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000