20 Temmuz 2009, Pazartesi 12:45:04

ZEYTİN DALI’NA RAĞMEN…

49 yıllık uğraşın ardından Türk Hava Yolları’nın başlattığı İstanbul-Toronto uçuşları için düzenlenen gala gecesine, davet edilmelerine rağmen 30 Kanadalı milletvekili katılmadı. 13 milletvekilinin ise önce davete katılım bildirdiği ancak son anda vazgeçtiği öğrenildi.
  • Acaba bu THY yi takmıyoruz anlamına mı geliyor...
  • Haramzadeler, sorumsuzlar. Yazık değil mi bu fakir milletin parasına. Nasıl utanmadan böyle harcamalara olur veriyorsunuz. Ne biçim millet olduk. Bu nasıl müslümanlık?
  • Kanada'nin Ankarada yapilan 1 Temmuz daki Kanadanin Kurulus Gunu resepsiyonuna da Turkiyeden resmi statute hic kimse katilmamisti. Hem THY gibi son anda resepsiyon tarihi belirlenmedi, her sene ayni tarihte yapiliyor. Bu ayip ta, o degil mi? Hem Kanada meclisi o tarihlerde tatilde, kimse yok, cayci ile mi goruseceklerdi? Zaten gelen buyuklerimiz cok mesguldu, belli bir cemaatin okullarini ve camiilerini gezmekten zaten diger gorusmeler icin vakitleri kalirmiydi bilemem.
  • Kimin ekmegine yag sürmek icin yapilmakta böyle abuk zubuk galalar??? Kokteyl veya gala düzenleyecegine thy ucuza bilet satsin yeter...

Türkiye ile Kanada arasında sözde Ermeni soykırımı tasarısının kabul edilmesinin en büyük etken olduğu ikili ilişkilerdeki gerginlik Türk Hava Yolları’nın başlattığı İstanbul-Toronto uçuşları ile iyiye gitme eğilimi göstermişti.

İki ülke arasında kurulacak hava köprüsü sayesinde bahar havaları eserken Kanadalı milletvekilleri, Toronto hattının açılışında anlamsız bir tavır sergiledi.

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Rafet Akgünay, 30 Kanadalı milletvekilini THY'nin ilk uçuşu şerefine Toronto’daki Sheraton Otel’de düzenlenen galaya davet etti. Akgünay’ın davetine 13 Kanadalı milletvekili katılacağını bildirdi. Ancak onlar da gerekçe bildirmeden davete katılmadı.

500’ü aşkın davetlinin katıldığı galaya, Kanada’dan sadece Toronto Pearson Havalimanı Genel Müdürü LLoyd McCoomb ve bazı Toronto Pearson Havalimanı çalışanları katıldı.

Türkiye adına heyette bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve çeşitli partilerden 15 milletvekili de Kanadalı mevkidaşları ile görüşemedi.

 

 

 

ZEYTİN DALI’NA RAĞMEN…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Acaba bu THY yi takmıyoruz anlamına mı geliyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Haramzadeler, sorumsuzlar. Yazık değil mi bu fakir milletin parasına. Nasıl utanmadan böyle harcamalara olur veriyorsunuz. Ne biçim millet olduk. Bu nasıl müslümanlık?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kanada'nin Ankarada yapilan 1 Temmuz daki Kanadanin Kurulus Gunu resepsiyonuna da Turkiyeden resmi statute hic kimse katilmamisti. Hem THY gibi son anda resepsiyon tarihi belirlenmedi, her sene ayni tarihte yapiliyor. Bu ayip ta, o degil mi? Hem Kanada meclisi o tarihlerde tatilde, kimse yok, cayci ile mi goruseceklerdi? Zaten gelen buyuklerimiz cok mesguldu, belli bir cemaatin okullarini ve camiilerini gezmekten zaten diger gorusmeler icin vakitleri kalirmiydi bilemem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kimin ekmegine yag sürmek icin yapilmakta böyle abuk zubuk galalar??? Kokteyl veya gala düzenleyecegine thy ucuza bilet satsin yeter...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000