18 Haziran 2010, Cuma 09:41:01

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Hava-İş Sendikası'nın 2009 yılında alamadığı sendika aidatlarını Hava-İş genel kurulunda "işverenden alacağım" diyerek onaylatmasının ardından TİS anlşamasında böyle bir maddeye imza atılmadı. Sendika aidatları üyelerden almak isteyince ortalık karıştı.
  • Ne Atilay umurumda nede Bahadır ben çoluğuma çocuğuma ekmek parası götürmeye çalışıyorum. Her ay 60 tl kesiliyor benden nereye gittiğini bile bilmiyorum. sanki bir şey yapıyorlarmış gibi 2 senede bir ortaya çıkıyorlar herkesin aldığını alıp şov yapıyorlar. sonra müdürle başkanla beni başbaşa bırakıyorlar. Arkadaşlarımız atılıyor elimizden bir şey gelmez diyorlar. kendi arkadaşları atılıyor koftiden bağırıp çağırıp bakırköye geri gidiyorlar. kendi arkadaşlarını korumayan adamlar beni mi koruyacak. Hiç birinize güvenmiyorum ve inanmıyorum. ne haliniz varsa görün.Hakkım haram olsun size.
  • TIS BASARIYLA SONUCLANINCA HAZMEDEMEYEN ZIH NIYET SINDIDE BIZIM INSANIMIZ EN ZAYIF NOKTASINDAN ISE BASLADI ARKADASLAR AYDA SENDIKAYA VERMIS OLDUĞUNUZ MAKSIMUM 100TL KI SON GENEL KURULDAN SONRA DUSURULEN VE BENIM OY VERMEDIĞİM BIR MADDEDIR BUSIZE COK GELIYOR VE SOZUM ONA KENDINI SOZCU OLARAK ILAN EDEN B.A TEMSILCILI SIRASINDA BEN BU SENDIKADA VE BU YONETIM LE CALISMAKTAN ONUR DUYORUM DIYEN KISIDIR BU SOYLEMI YA OZAMAN SAHTEYDI YADA SIMDIKI SOYLEDIKLERI SIZLERI AKLI SELIM DUSUNMEYE VE BIRLIK VE SENDIKANIZA VEDE ISINIZE SAHIP CIKMAK ICIN BIRLIK OLMAYA DAVET EDIYORUM GUZEL GUNLER ARKADASLAR
  • ARKADASLAR GOKKUSAĞI VE SOZCULERI BUKADAR KENDILERINE GUVENIYORLARDIDA NEDEN GENEL KURULUN SONUNA KADAR BEKLEMEDEN DELLEGELERINI SALONDAN YANGINDAN KACIRIRCASINA SALONDAN CIKARDI? 2 GOKKUSAĞI BUKADAR THY CALISANINI DUSUNUYORDUDA TIS GORUSMELERI ESNASINDA NEREDEYDI ?3 DAHA OKUDUĞUNU ANLAMADAN KOSESINDEN BIZIM ORDA OYLE SOYLERLER (B..... BONCUK BULMUSCASINA SEVINEN) COCUKLAR GIBI BAĞIRAN SAHSIYET KARIZMAYI CIZDIRINCE SIMDIDE ANLAMADAN BILMEDEN AIDATLARIMI ELE ALDI YARINDA GERCEĞİ OĞRENDIĞİNDE BUNUN ICINMI OZJUR DILEYECK ACABA?4 SUBE BASKANLARINA ALINAN ARACLARA GELINCE ARKADASLAR IMKAN OLSADA DAHA IYILERI ALINA BILSE CUNKI O KISILER 18 AYDIR MUCADELESI VERILEN HAVA CALISANLARINI(THY SIMDILIK ORGUTLU OLDUĞU IS YERI) TEMSIL EDIYOR. ANLAYANA ,
  • Atilay Ayçin bu sendikanın başındayken ben rahat etmeyeceğim. 10000 küsür kişinin yatırdığı aidatlar nereye gidiyor? Sendikanın başındakilerinin gelirleri ve mal varlıkları açıklanmalı? vs vs vs....

Sendikanın bu kararını ortaya çıkartan Airporthaber üyeleri harekete geçirdi. Gökkuşağı Hareketi'de bu bağlamda gelişmeleri dikkatlice izlemeye başladı. Üyelerden gelen tepkiler üzerine dün THY'ye giden Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Atilay Ayçin'in THY ziyareti sırasında yaşanan olayları Gökkuşağı Hareketi yaptığı açıklama ile duyurdu.

İşte o açıklama...

HAVA-İŞ SENDİKASININ GERİYE DÖNÜK (2009 YILI) AİDATLARININ ÜYELERDEN ALINACAĞI VE TİS DEN KAYNAKLANAN  FARKLARDAN KESİLECEĞİ BİLGİSİ (GENEL EĞİTİM SEKRETERİ AYHAN UYGUN) TARAFINDAN ÜYELERE ACIKLANMIŞTIR. BU NEDENLE ÜYELERDEN GELEN TEPKİLER ÜZERİNE ATİLAY AYÇİN, AYHAN UYGUN VE SENDİKA YÖNETİMİ 17.06.2010 TARİHİNDE GENEL MÜDÜRLÜK TEMSİLCİ ODASINA GELEREK BURADAKİ DELEGE VE ÜYELERE ACIKLAMADA BULUNMUŞLARDIR.

ÜYELER SORMUŞTUR: "12-13 ARALIKTA YAPILAN SENDİKA GENEL KURULUNDA GÖKKUŞAĞI HAREKETİ 2009 YILI AİDATLARININ ÜYEDEN ALINMAMASI VE AFFEDİLMESİ YÖNÜNDE ÖNERGE VERMİŞTİR. SENDİKA YÖNETİMİDE VERDİĞİ BİR ÖNERGE İLE AİDATLARIN (2009 YILI) BİLANÇODA GÖSTERİLDİĞİNİ. BU NEDENLE BUNU ALMAK ZORUNDA OLDUKLARINI ANCAK BU PARANIN İŞVERENDEN ALINACAĞINI VE BUNUN BİR UYUŞMAZLIK MADDESİ OLACAĞINI (MUSTAFA YAĞCI GENEL SEKRETER) ACIKLAMIŞ VE BU ÖNERGE GENEL KURUL TARAFINDAN OYLANMIŞTIR. GENEL KURUL BÜTÜN DELEGENİN OY BİRLİĞİ İLE  BU ÖNERİYİ KABUL ETMİŞ VE BU ÖNERİ DİVAN TARAFINDAN TUTANAKLARA GEÇMİŞTİR. NEDEN AİDATLAR BİZDEN ALINMAKTADIR."

DEĞERLİ ARKADAŞLAR GENEL KURUL İŞÇİLERİN EN ÜST KARAR ORGANIDIR.BURADA ALINAN TÜM KARARLAR SENDİKA TARAFINDAN UYGULANMAK ZORUNDADIR.

HAL BÖYLE İKEN HAVA İŞ YÖNETİMİ ALINAN GENEL KURUL KARARINA RAĞMEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ 19.01.2010 TARİHİNDE BAŞLADIĞINDA TİS TASLAK METNİNE BUNUNLA İLGİLİ HERHANGİ BİR TALEP KOYMAMIŞTIR. SÖZLEŞME BİTTİĞİNDE ANLADIKKİ, SENDİKAMIZ BU KONUDA UYUŞMAZLIK NEDENİ SAYMAK ŞÖYLE DURSUN İŞVERENE BU KONUDA TEK KELİME ETMEMİŞTİR.

SENDİKA BAŞKANI YAPTIĞI AÇIKLAMADA: "SENDİKA MALİ OLARAK ZOR DURUMDA ONUN İÇİN BU PARAYI ALMAK ZORUNDAYIZ.SENDİKA DAN EN AZ 50 KİŞİ EKMEK YEMEKTEDİR." DEMİŞTİR.

ÜYELER SORMUŞTUR: "MADEM SENDİKAMIZ MALİ OLARAK ZOR DURUMDA SENDİKA ŞUBE BAŞKANLARININ ALTINA SON MODEL PASSAT ARABALAR NEDEN ALINMIŞTIR."

ÜYELER SORMUŞTUR: "SENDİKA AİDATLARI NEREYE HARCANMAKTADIR. BİZİM BİLGİMİZ YOK. 22 YILDIR BU KONUDA ÜYEYE HİÇ BİR ACIKLAMA YAPMADINIZ."

SENDİKA BAŞKANI ACIKLAMIŞTIR: "BUNDAN SONRA YAPACAĞIZ."

SENDİKA AİDATLARININ %1,5'DAN %1 DÜŞÜRÜLMESİ ÖNERİSİNİ GÖKKUŞAĞI HAREKETİ ÖNERMİŞTİR.

GEÇMİŞE DÖNÜK SENDİKA AİDATLARININ ÇALIŞANLARDAN ALINMAYACAĞI ÖNERGESİNİ GÖKKUŞAĞI HAREKETİ VERMİŞTİR.

ŞEFFAF, DEMOKRATİK.ÜYESİNE HESAP VERMEKTEN KORKMAYAN BİR SENDİKAL ANLAYIŞ HAVA-İŞ ÜYESİNİN EN DOĞAL HAKKIDIR.

GENEL KURUL KARARLARINA UYMAYAN  BİR YÖNETİM MEŞRU DEĞİLDİR.

SAYGILARIMIZLA
GÖKKUŞAĞI HAREKETİ

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ne Atilay umurumda nede Bahadır ben çoluğuma çocuğuma ekmek parası götürmeye çalışıyorum. Her ay 60 tl kesiliyor benden nereye gittiğini bile bilmiyorum. sanki bir şey yapıyorlarmış gibi 2 senede bir ortaya çıkıyorlar herkesin aldığını alıp şov yapıyorlar. sonra müdürle başkanla beni başbaşa bırakıyorlar. Arkadaşlarımız atılıyor elimizden bir şey gelmez diyorlar. kendi arkadaşları atılıyor koftiden bağırıp çağırıp bakırköye geri gidiyorlar. kendi arkadaşlarını korumayan adamlar beni mi koruyacak. Hiç birinize güvenmiyorum ve inanmıyorum. ne haliniz varsa görün.Hakkım haram olsun size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
TIS BASARIYLA SONUCLANINCA HAZMEDEMEYEN ZIH NIYET SINDIDE BIZIM INSANIMIZ EN ZAYIF NOKTASINDAN ISE BASLADI ARKADASLAR AYDA SENDIKAYA VERMIS OLDUĞUNUZ MAKSIMUM 100TL KI SON GENEL KURULDAN SONRA DUSURULEN VE BENIM OY VERMEDIĞİM BIR MADDEDIR BUSIZE COK GELIYOR VE SOZUM ONA KENDINI SOZCU OLARAK ILAN EDEN B.A TEMSILCILI SIRASINDA BEN BU SENDIKADA VE BU YONETIM LE CALISMAKTAN ONUR DUYORUM DIYEN KISIDIR BU SOYLEMI YA OZAMAN SAHTEYDI YADA SIMDIKI SOYLEDIKLERI SIZLERI AKLI SELIM DUSUNMEYE VE BIRLIK VE SENDIKANIZA VEDE ISINIZE SAHIP CIKMAK ICIN BIRLIK OLMAYA DAVET EDIYORUM GUZEL GUNLER ARKADASLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ARKADASLAR GOKKUSAĞI VE SOZCULERI BUKADAR KENDILERINE GUVENIYORLARDIDA NEDEN GENEL KURULUN SONUNA KADAR BEKLEMEDEN DELLEGELERINI SALONDAN YANGINDAN KACIRIRCASINA SALONDAN CIKARDI? 2 GOKKUSAĞI BUKADAR THY CALISANINI DUSUNUYORDUDA TIS GORUSMELERI ESNASINDA NEREDEYDI ?3 DAHA OKUDUĞUNU ANLAMADAN KOSESINDEN BIZIM ORDA OYLE SOYLERLER (B..... BONCUK BULMUSCASINA SEVINEN) COCUKLAR GIBI BAĞIRAN SAHSIYET KARIZMAYI CIZDIRINCE SIMDIDE ANLAMADAN BILMEDEN AIDATLARIMI ELE ALDI YARINDA GERCEĞİ OĞRENDIĞİNDE BUNUN ICINMI OZJUR DILEYECK ACABA?4 SUBE BASKANLARINA ALINAN ARACLARA GELINCE ARKADASLAR IMKAN OLSADA DAHA IYILERI ALINA BILSE CUNKI O KISILER 18 AYDIR MUCADELESI VERILEN HAVA CALISANLARINI(THY SIMDILIK ORGUTLU OLDUĞU IS YERI) TEMSIL EDIYOR. ANLAYANA ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Atilay Ayçin bu sendikanın başındayken ben rahat etmeyeceğim. 10000 küsür kişinin yatırdığı aidatlar nereye gidiyor? Sendikanın başındakilerinin gelirleri ve mal varlıkları açıklanmalı? vs vs vs....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000