11 Mayıs 2010, Salı 09:42:36

YUNAN PİLOTLAR THY'NİN KAPISINI ÇALDI

Türk Hava Yolları'nın büyüyen filosu, yabancı pilotlar için de umut kaynağı oldu... Dünyanın çeşitli ülkelerinden 320 pilot, işe girmek için THY'nin kapısını çaldı. Halen 93 yabancı pilotun çalıştığı THY, 174 pilot için "olumlu" değerlendirme yaptı.
  • İbrahim Bey bir diğer sorum da şu olacaktı:THY 2009-2023 filo projeksiyonu çerçevesinde 25 çift koridorlu 50 si tek koridorlu 75 i kesin ; 10 adedi çift , 20 adedi tek koridorlu opsiyonel siparişi var diye biliyorum önümüzdeki dönem için.peki tüm bu alınacak uçakların ekipleri de şimdiden alındı da mı THY'nin yeni elemana ihtiyacı yok diyorsunuz?pilot alımlarında askerlik yapma şartı arıyorsunuz ancak THY akademideki meslektaşlarımızın kaç kişisi askerlik yükümlülüğünü yerine getirmiş? bilgi verirseniz sevineceğm.
  • İbrahim Bey , bana THY kamuya mı ait yoksa özelleşmiş midir , bu konu ile de ilgili bir bilgi verirseniz sevinirim.
  • dunyanin hic yerinde tip egitimi olmayan bir pilot zink diye is bulamaz, Turkiyede niye armut pis agzima dus mantigi olsunki, THY nin hem yetismis elemana ihtiyaci yok su an. pilot olmaya niyetlenip bu ise giren arkadaslara kim dedi lisansini al gelin yarin ise basla diye, egri oturalim dogru konusalim arkadaslar. THY her seyden once bir ticari bir sirket sonra bir egitim akademisi! Saygilar, Ibrahim Davaroglu
  • Evet yazıklar olsun ama öncelikle dün nereden geldiğini, hangi şartlarda yetiştiğini, işe girmek için veya iş değiştirme döneminde kendi ve arkadaşlarının yaşadıklarını unutmuş olan, şirketlere gittiğinizde bir çoğu dün köyünden çıktığını,anası ve babasının o köyde olduğunu unutan ve kendini , Türk olmanın ne demek olduğunu sizlere tepeden bakan tavırlar içinde olan ve aldıkları paranın etkisi ile olsa gerek insani özelliklerinden çok fazla şey kaybettiklerini gözlemlediğim büyüklerimize yazıklar olsun. B Bu olanlara tepkisiz kalan diğer pilotlaramızada yazıklar olsun. ..

Dünyanın pek çok ülkesinden yapılan başvurularda, ekonomik kriz nedeniyle eylemlerin yapıldığı Yunanistan'dan gelen başvurular dikkat çekti. Halen bir Yunan pilotun çalıştığı THY'ye bu yıl içinde 13 Yunan pilot iş başvurusunda bulundu. Bunlardan 5'i THY kriterlerini geçerken, bir pilotun aynı zamanda Türk vatandaşı da olduğu öğrenildi. 8 Yunan pilotun başvurusu ise THY tarafından geri çevrildi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GİBİ

Yunan pilotların iş başvurusundaki artışın, Yunanistan'da yaşanan ekonomik kriz ve Yunan Olimpik Havayolları'nın iflasın eşiğinde olmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor. Olimpik Havayolları'nın satılacağı iddiaları ortaya atılırken, Yunanistan'da pilot maaşlarında ciddi bir düşüş yaşandığı kaydedildi. THY'de halen Almanya, Danimarka, İngiltere, İtalya, Fransa, Norveç, İsveç, Kanada, Avustralya, Avusturya, İspanya, Macaristan, İrlanda, Sırbistan, Slovakya, Moldova, ABD, Hırvatistan, Hollanda, Rusya, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti'nden 93 pilot görev yapıyor. Bu ülkelerden pilotların yanında THY'ye Meksika, Finlandiya, Japonya, Hindistan, Romanya, Polonya ve İran'dan pilotlar iş başvurusunda bulundu.

GÜNDE 10 YABANCI BAŞVURUSU

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri (TÖSHİD) Genel Sekreteri Musa Alioğlu, Türk şirketlerinde çalışmak isteyen yabancı pilot talebinde artış olduğunu söyledi. Günde ortalama 10 pilotun Türk şirketlerine iş başvurusu yaptığını bildiren Alioğlu, "Havacılık sektörümüz büyümeye devam ediyor. Türkiye'deki şirketlerde toplam 312 uçak bulunuyor. Her yeni uçak yeni pilot ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Ekonomik kriz nedeniyle zor durumda kalan şirketlerden ayrılan pilotlar Türkiye'ye tercih ediyor. Brezilya'dan, Cezayir'den, Finlandiya'dan, Amerika'dan talepler geliyor. Türk şirketlerinde uçmayı prestij olarak görüyorlar. Dünyanın en önemli şirketlerinde uçmuş pilotlar geliyor ve şirketlerimizde çalışıyor" diye konuştu.

(Sabah)

YUNAN PİLOTLAR THY'NİN KAPISINI ÇALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

Misafir ~ 8 yıl önce
İbrahim Bey bir diğer sorum da şu olacaktı:THY 2009-2023 filo projeksiyonu çerçevesinde 25 çift koridorlu 50 si tek koridorlu 75 i kesin ; 10 adedi çift , 20 adedi tek koridorlu opsiyonel siparişi var diye biliyorum önümüzdeki dönem için.peki tüm bu alınacak uçakların ekipleri de şimdiden alındı da mı THY'nin yeni elemana ihtiyacı yok diyorsunuz?pilot alımlarında askerlik yapma şartı arıyorsunuz ancak THY akademideki meslektaşlarımızın kaç kişisi askerlik yükümlülüğünü yerine getirmiş? bilgi verirseniz sevineceğm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İbrahim Bey , bana THY kamuya mı ait yoksa özelleşmiş midir , bu konu ile de ilgili bir bilgi verirseniz sevinirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
dunyanin hic yerinde tip egitimi olmayan bir pilot zink diye is bulamaz, Turkiyede niye armut pis agzima dus mantigi olsunki, THY nin hem yetismis elemana ihtiyaci yok su an. pilot olmaya niyetlenip bu ise giren arkadaslara kim dedi lisansini al gelin yarin ise basla diye, egri oturalim dogru konusalim arkadaslar. THY her seyden once bir ticari bir sirket sonra bir egitim akademisi! Saygilar, Ibrahim Davaroglu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet yazıklar olsun ama öncelikle dün nereden geldiğini, hangi şartlarda yetiştiğini, işe girmek için veya iş değiştirme döneminde kendi ve arkadaşlarının yaşadıklarını unutmuş olan, şirketlere gittiğinizde bir çoğu dün köyünden çıktığını,anası ve babasının o köyde olduğunu unutan ve kendini , Türk olmanın ne demek olduğunu sizlere tepeden bakan tavırlar içinde olan ve aldıkları paranın etkisi ile olsa gerek insani özelliklerinden çok fazla şey kaybettiklerini gözlemlediğim büyüklerimize yazıklar olsun. B Bu olanlara tepkisiz kalan diğer pilotlaramızada yazıklar olsun. ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000