11 Kasım 2013, Pazartesi 18:02:03

'YORGUNLUKTAN AĞLADIM AMA HAYALLERİMDEN VAZGEÇMEDİM'

Türk Hava Yolları'nın pilot eğitimleri için anlaştığı Florida Institute of Technology'de öğrenim gören pilot adayı Safiye Ademoğlu, başarı hikayesini anlattı.
  • Bütün dikkat ve denge temennimle....
  • şahsen tanıyan biri olarak ne yazık ki airporthaber'deki çoğu yoruma katılmak zorundayım. bi gariplik var, konuşurken sürekli karşısındakine üstün gelme çabası içinde gereksizce... ve o kişinin, kendisinden eğitim/statü/para veya başka bir yönden üstün olduğunu öğrendiği an suratının şekilden şekile girmesi çok acayip ya. o an aynada kendini görse anlar belki. ya sen koskoca pilot olmuşsun, bu aşağılık kompleksi niye be safiye teyze? yakışmıyor sana. daha tevazu sahibi olabilsen halbuki. hayatta, senden başarılı, senden daha varlıklı, daha genç insanlar her zaman karşına çıkacak. hep böyle "ben daha iyiyim" diye kendini avutmak için debelenip duracak mısın? yazık sana be. senin mesleki başarını kimse inkar edemez, ama karakter her şeyden önce gelir. karakterin bu şekil olunca, başarın da birçok kişi tarafından takdir görmüyor. çünkü itici geliyorsun.
  • Safiye hanımla gurur duydum insan hayellerinin peşinde koştukça başarılı olur helal olsun imkan verilse daha nice türk kadını böyle başarılara imza atar tekrar tebrik ediyorum
  • Safiye hanım'ı şahsen tanıyorum. Tanıştığımızda ağzından çıkan ilk söz "ben amerikada eğitim aldım" idi. Böylece hakkındaki ilk izlenimim; Bulgaristanın köyünden çıkıp Amerikaya gidince "ne oldum delisi" olmuş köylü kızı olduğuydu. Sektör hakkında konuşurken de bayan kabin memurları ile ilgili yakışıksız şeyler söyledi. Sürekli gülen yüzünün arkasında malesef megaloman ve kompleksli bir insan var. Bence o yorgunluktan ağlamamıştır, kendisinden daha başarılı daha iyi bayan pilotlar gördüyse orada, kıskançlıktan ağlamıştır:) Kendisine hayatta başarılar dilerim.

Türk Hava Yolları'nın pilot eğitimleri için anlaştığı Florida Institute of Technology'de öğrenim gören pilot adayı Safiye Ademoğlu, başarı hikayesini anlattı.

Türk Hava Yolları'nın yaptığı anlaşma çerçevesinde Florida Institute of Technology'de öğrenim gören ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmesinin ardından THY'de görev yapmaya başlayan Safiye Ademoğlu, pilotluk sürenine ilişkin süreci anlattı.

Genç pilot Ademoğlu, 'çiftçi ailem pilotluk eğitimi için gerekli olan olan parayı karşılayacak durumda değildi. Daha sonra Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi'ni keşfettim. Birçok sınavdan geçtikten sonra, son olarak da uçuş testinden geçtik. Akademi'de tek kız öğrenci bendim. Gece gündüz demeden uçtum ve sonunda başardım' dedi.

İşte Safiye Ademoğlu'nun kendi ağzından başarı hikayesi:

'YORGUNLUKTAN AĞLADIM AMA HAYALLERİMDEN VAZGEÇMEDİM'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (127)

harika ~ 3 yıl önce
Bütün dikkat ve denge temennimle....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
snowball ~ 4 yıl önce
şahsen tanıyan biri olarak ne yazık ki airporthaber'deki çoğu yoruma katılmak zorundayım. bi gariplik var, konuşurken sürekli karşısındakine üstün gelme çabası içinde gereksizce... ve o kişinin, kendisinden eğitim/statü/para veya başka bir yönden üstün olduğunu öğrendiği an suratının şekilden şekile girmesi çok acayip ya. o an aynada kendini görse anlar belki. ya sen koskoca pilot olmuşsun, bu aşağılık kompleksi niye be safiye teyze? yakışmıyor sana. daha tevazu sahibi olabilsen halbuki. hayatta, senden başarılı, senden daha varlıklı, daha genç insanlar her zaman karşına çıkacak. hep böyle "ben daha iyiyim" diye kendini avutmak için debelenip duracak mısın? yazık sana be. senin mesleki başarını kimse inkar edemez, ama karakter her şeyden önce gelir. karakterin bu şekil olunca, başarın da birçok kişi tarafından takdir görmüyor. çünkü itici geliyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
düzceli ~ 4 yıl önce
Safiye hanımla gurur duydum insan hayellerinin peşinde koştukça başarılı olur helal olsun imkan verilse daha nice türk kadını böyle başarılara imza atar tekrar tebrik ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARMA ~ 4 yıl önce
Safiye hanım'ı şahsen tanıyorum. Tanıştığımızda ağzından çıkan ilk söz "ben amerikada eğitim aldım" idi. Böylece hakkındaki ilk izlenimim; Bulgaristanın köyünden çıkıp Amerikaya gidince "ne oldum delisi" olmuş köylü kızı olduğuydu. Sektör hakkında konuşurken de bayan kabin memurları ile ilgili yakışıksız şeyler söyledi. Sürekli gülen yüzünün arkasında malesef megaloman ve kompleksli bir insan var. Bence o yorgunluktan ağlamamıştır, kendisinden daha başarılı daha iyi bayan pilotlar gördüyse orada, kıskançlıktan ağlamıştır:) Kendisine hayatta başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000