26 Ocak 2009, Pazartesi 08:40:37

"Yolcularla dalga geçiyorlar"

Sabah Güney yazarlarından, Ersin Ramoğlu, Esenboğa Havalimanı'nda yaşadığı bir olayı anlatarak bakın nasıl sitem ediyor...
  • Sayın RAMOĞLU ANKARA'yı ADANA sandı herhalde.Havaalanı görevlileri Oooo hoşgeldiniz Ersin bey diye karşılamamışlardır.Oda ne yapsın kendisini tanıtmak için kalemini kullanmıştır.İnternette bir araştırma yaparsanız?ki yapın anlarsınız RAMOĞLU'nu. Bende yolculuk yaptım.Havaalanındaki görevliler son derece nazik ve kibardılar.Gayet güzel ve titiz bir şekilde görevlerini yapıyorlardı.Kendilerini imtiyazsız bir vatandaş olarak tebrik ederim.Helal olsun.
  • havalimanında calısan biri olarak bende bazı güvenlik görevlilerinin tavrından sikayetciyim galiba bir kısım güvelikci arkadas işlerinden gercekten memnun degiller ve bunun acısını yolcudan cıkarıyorlar (denetlemelerde xray cihazının basında duran arkadasdan cok dedektörlü arkadas kontrol edilmeli)
  • yolcular istiyor ki aştiye girer gibi girelim havalimanına.yok oyle yağma orda kurallar neyse sen de tabii olacaksın işine gelmiyorsa kemerini-ayakkabını çıkarmak bin kardeşim otobüse git nereye istiyorsan.hem binelim uçağa konforu-hızı herşeyiyle mükemmel hem de yok onu yapmam bunu yapmam.
  • bir yorumda yazılmış uçak rötara girince camlı bölgeden dışarı çıkamadık.arındırılmış kısma geçince tekrar çıkmak dış hatlar için yasak.çıkmanızda bir sakınca yoktur fakat kontrol noktası polisine bilgi verilmesi gerekmektedir.bu polise şikaye olarak adlandırılmamalı.

Esenboğa’nın güvenlik görevlilerinin sabrımızı sınayan tavırlarından artık ‘İllallah’ dedik…

Yaşlısı, genci, kadını ve çocuğu ile tüm yolcuların X-Ray’den geçerken TAV’ın güvenlik personel ile gırtlak gırtlağa gelişi var ki görülmeye değer. Sanki adamlar insanların canını sıkmak için özel olarak eğitilmişler.

TAV’ın değerli yetkilileri bu çağdışılığın ne kadar farkındalar bilmem.

Adana Havalimanı, ülkemizin en değerli havalimanlarından biridir. Yoğunluk açısında elbette İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya ile kıyaslanamaz ama son zamanlarda da hatırı sayılır bir yolcu ağırladığı bir gerçek.

Adana Havalimanı’nda, polisinden DHMİ çalışanına, THY görevlisinden yer hizmeti veren HAVAŞ’ına kadar herkesin yaşanan olumsuzluklara rağmen gösterdikleri gayret takdire şayandır.

Böyle olunca da yolcu ile görevliler arasında göze batacak pek bir sorun yaşanmaz. Şimdi size geçen hafta Esenboğa’da yaşadıklarımı anlatacağım;

23 Ocak 2009 Cuma günü saat 16.50 uçağı ile Adana’ya uçmak üzere 1 saat öncesinden havaalanına geldik. Bagajlarımızla birlikte ilk güvenlik noktasından sorunsuz geçtikten sonra ikinci güvenlik noktasına takıldık. Sakin bir gün. Hır-gür yok yani. Kemer dahil tüm metal eşyaları çıkardıktan sonra x-Ray’den geçtik. Halk tabiriyle cihaz öttü. Görevli uyardı, tekrar kontrol yaptıktan sonra bir kez daha geçtik. Cihaz yine öttü. Son bir kontrol daha. Yeniden geçtik. Cihaz yine uyarı verdi. Biz talim ederken görevli, külhanbeyi edasıyla ‘Ayakkabılarını çıkar öyle geççç’ diye son derece yakışıksız tahrikkar bir üslüpla bağırdı. Sessizce ayakkabılarımı çıkarıp cihaza koydum. İşte tam da o sırada görevlinin yalınayak kalışımı hafif bir tebessümle izlediğini fark ettim. Adam resmen yolcuyla dalga geçiyordu. Cihaz ayakkabıda çakılı çiviye ötmüştü.

Benim gibi onlarca insanın aynı sorunu yaşadığını ve bunu alay edercesine gülümseyerek izleyen özel güvenlikçiyi dövmemek için kendilerini zor tuttuğunu diğer yolculardan öğreniyorum.

Uluslar arası bir markamız olan TAV’a doğrusu bu görüntü hiç yakışmadı. TAV, hiç gecikmeden Esenboğa’daki özel güvenlikçilerine insan olma ve insanca davranma kursları vermeli.

Gecikmelerden, tuvaletlerin pisliğinden görevlilerin aymazlığından tek tek söz etmiyorum. TAV yetkilerinin Final Dergisi Dershaneleri Genel Müdürü Şevket Ertem’i dinlemelerini de tavsiye ederim. Tabi ne anlatacağını merak ederlerse.

Ersin Ramoğlu
Sabah Güney

"Yolcularla dalga geçiyorlar"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sayın RAMOĞLU ANKARA'yı ADANA sandı herhalde.Havaalanı görevlileri Oooo hoşgeldiniz Ersin bey diye karşılamamışlardır.Oda ne yapsın kendisini tanıtmak için kalemini kullanmıştır.İnternette bir araştırma yaparsanız?ki yapın anlarsınız RAMOĞLU'nu. Bende yolculuk yaptım.Havaalanındaki görevliler son derece nazik ve kibardılar.Gayet güzel ve titiz bir şekilde görevlerini yapıyorlardı.Kendilerini imtiyazsız bir vatandaş olarak tebrik ederim.Helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
havalimanında calısan biri olarak bende bazı güvenlik görevlilerinin tavrından sikayetciyim galiba bir kısım güvelikci arkadas işlerinden gercekten memnun degiller ve bunun acısını yolcudan cıkarıyorlar (denetlemelerde xray cihazının basında duran arkadasdan cok dedektörlü arkadas kontrol edilmeli)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
yolcular istiyor ki aştiye girer gibi girelim havalimanına.yok oyle yağma orda kurallar neyse sen de tabii olacaksın işine gelmiyorsa kemerini-ayakkabını çıkarmak bin kardeşim otobüse git nereye istiyorsan.hem binelim uçağa konforu-hızı herşeyiyle mükemmel hem de yok onu yapmam bunu yapmam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orhan Ersoy ~ 1 yıl önce
Tabiki Havlimaninda kurallar var ama Kontrol noktasinda calisan kisi isini adam gibi yapmali,kafasina gore ve kendi kompleksini ve sorununu yolculardan cikartarak degil.Sen ne sacmaliyorsun?
citiri ~ 3 ay önce
Islerini iyi yapiyor olaydi bombalar patlamazdi bu bir yeter sana
Misafir ~ 10 yıl önce
bir yorumda yazılmış uçak rötara girince camlı bölgeden dışarı çıkamadık.arındırılmış kısma geçince tekrar çıkmak dış hatlar için yasak.çıkmanızda bir sakınca yoktur fakat kontrol noktası polisine bilgi verilmesi gerekmektedir.bu polise şikaye olarak adlandırılmamalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000