07 Temmuz 2010, Çarşamba 08:55:23

YABANCI PİLOTLAR MECLİSE SORU ÖNERGESİ OLDU

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, bugünkü yazısında THY'deki yabancı pilot konusunu kaleme almış. İşte Bayer'in o yazısı...
  • Ulaştırma Bakanlığına bağlı olduğu sürece hiç bir şeye istese de hayır diyemez.O zaman geriye ilk seçimde Ulştırma Bakanını değiştirmek kalıyor.
  • Sadece Thy mi calistiriyor yabancilari. SHGM butun bunlara izin veren kurulustur. Bu kadar yabancinin onayi SHGM den geciyor. Yani is otoriteden. Yasa geregi %5 lik kontenjan harici yabanci pilot calistirilamazken Thy,Turkuaz, Sky, vs. OZEL IZINLE catir catir calistirabiliyorlar. Sen Turk Pilotsan is yok. Taki SHGM bu ise dur diyene kadar. Umarim bir gun adil davranabilirler.
  • ben ve benim gibi fly magduru 3 arkadaşım a300 lisanslı f/o iken 2006 yılında sky havayollarına 737 eğitimine başladık yer derslerine müsade edilmedi atpl olmadığı için 2. tip yasak dendi shgm sait bey tarafından. bu günlerin hazırlığı o günlerde yapılıyormuş diyor insan 5000 saat uçuşla havayolları işini braktık 1996 cpl-ir olmasına ve havayollarında f/o olarak 2 yıl uçmamıza rağmen, keşke yunan olsaydık hiç olmazsa . bu memlekette iş bulurduk.
  • Her yere boncuk dağıtanlar giderse merak etme onlar da gider.Hem de GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER.
CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, bundan bir süre THY’de çalışan pilotların sorunu ile ilgili yazımızı soru önergesi haline getirerek Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a sunmuş.

Ersin’in soruları özetle şöyle: “Hava kuvvetleri kökenli pilotların tasfiye edilerek yerlerine yabancı pilotların alındığı ve bu amaçla ülke dışında ilanlar verildiği doğru mu? Halen THY’de çalışan pilotların kaçı yabancı kökenlidir? Yabancı kökenli pilotlar hangi ülke vatandaşıdırlar? Türk pilotlar yetersiz mi ki yabancı pilotlar THY’de çalıştırılıyor? Bu pilotlar Türkiye’nin koşulları bakımından eğitimden geçiriliyorlar mı? Yabancı pilotların görev yaptığı uçaklarda seyahat eden yolcular Allah’a mı emanet ediliyor?”

Yalçın Bayer
Hürriyet
YABANCI PİLOTLAR MECLİSE SORU ÖNERGESİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ulaştırma Bakanlığına bağlı olduğu sürece hiç bir şeye istese de hayır diyemez.O zaman geriye ilk seçimde Ulştırma Bakanını değiştirmek kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sadece Thy mi calistiriyor yabancilari. SHGM butun bunlara izin veren kurulustur. Bu kadar yabancinin onayi SHGM den geciyor. Yani is otoriteden. Yasa geregi %5 lik kontenjan harici yabanci pilot calistirilamazken Thy,Turkuaz, Sky, vs. OZEL IZINLE catir catir calistirabiliyorlar. Sen Turk Pilotsan is yok. Taki SHGM bu ise dur diyene kadar. Umarim bir gun adil davranabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben ve benim gibi fly magduru 3 arkadaşım a300 lisanslı f/o iken 2006 yılında sky havayollarına 737 eğitimine başladık yer derslerine müsade edilmedi atpl olmadığı için 2. tip yasak dendi shgm sait bey tarafından. bu günlerin hazırlığı o günlerde yapılıyormuş diyor insan 5000 saat uçuşla havayolları işini braktık 1996 cpl-ir olmasına ve havayollarında f/o olarak 2 yıl uçmamıza rağmen, keşke yunan olsaydık hiç olmazsa . bu memlekette iş bulurduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Her yere boncuk dağıtanlar giderse merak etme onlar da gider.Hem de GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000