20 Eylül 2011, Salı 10:52:43

YABANCI PİLOT UÇMUYOR, TÜRK YEDEKTE BEKLİYOR

Türk Hava Yolları, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yaptığı uçuşlarda görevli kokpit ekibini taşıdığı servisleri kaldırınca, bazı yabancı pilotlar uçuşlara gitmeme kararı aldı. Operasyonun aksamaması için THY ilginç bir yola başvurdu.
  • BU HABERDEKİ PİLOT RESMİ DEĞİŞTİRİLMELİ BENCE!! BURADA PİLOT DİYE NAZİ SUBAYININ RESMİNİ KOYMUŞLAR!!!
  • bravo gerçekleri yazma cesaretin için tebrikler..anlayan anladı sanırım
  • THY Bünyesinde çalışan bir pilot değilim; başka bir şirkette çalışan bir First Officer' ım. Uçuşlarımın çoğunluğu tamamı sivil kökenli yabancı kaptanlarla oluyor. İstemeden de olsa söylemek zorundayım ki bir hususta üstünlük gösteriyorlar. Bu da CRM bakış açıları ve CRM' i nasıl uyguladıkları.
  • yazıklar olsun size...başka ne diyeyim sizeeee...sizede bu yakışır
Türk Hava Yolları yönetimi, uçucu ekiplerini Sabiha Gökçen Havalimanı’na taşımak için koyduğu servis araçlarını kaldırdı.

Atatürk Havalimanı’ndaki uçuşlar için servis hizmeti vermeyen THY’nin Sabiha Gökçen Havalimanı için koyduğu servis uygulamasını kaldırması uçucu ekipler tarafından tepkiyle karşılandı.

THY Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Asaf Bora’nın kararıyla kaldırılan servislerin kaldırılma sebebinin emniyetsizlik olduğu bildirilirken, bu kez de bir başka sorun ortaya çıktı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşu bulunan bazı yabancı pilotların, kendi imkanlarıyla gitmek zorunda oldukları havaalanına gitmek istemedikleri ve bu yüzden operasyonel anlamda bazı sıkıntılar ortaya çıktığı kaydedildi.

Yabancı pilotların uçuşa gitmemesine geçici çözüm bulundu. Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı uçuş verilen her yabancı pilota bir Türk pilot yedek olarak yazıldı.

Böylelikle yabancı pilotun uçuşa gitmemesi halinde Türk pilot operasyonda görevlendirildi. Uçuşa gitmeyen yabancı pilotlar yerine Türk pilotları görevlendiren THY uçuş işletmenin bu karanının özellikle Türk pilotlar arasında ciddi rahatsızlıklara sebep olduğu belirtildi.

©AirportHaber.com Özel
YABANCI PİLOT UÇMUYOR, TÜRK YEDEKTE BEKLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (103)

Misafir ~ 7 yıl önce
BU HABERDEKİ PİLOT RESMİ DEĞİŞTİRİLMELİ BENCE!! BURADA PİLOT DİYE NAZİ SUBAYININ RESMİNİ KOYMUŞLAR!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bravo gerçekleri yazma cesaretin için tebrikler..anlayan anladı sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY Bünyesinde çalışan bir pilot değilim; başka bir şirkette çalışan bir First Officer' ım. Uçuşlarımın çoğunluğu tamamı sivil kökenli yabancı kaptanlarla oluyor. İstemeden de olsa söylemek zorundayım ki bir hususta üstünlük gösteriyorlar. Bu da CRM bakış açıları ve CRM' i nasıl uyguladıkları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yazıklar olsun size...başka ne diyeyim sizeeee...sizede bu yakışır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000