01 Nisan 2012, Pazar 09:50:13

WORLD FOCUS AKP, THY RTE!

Türk Hava Yolları’nın Avrupalı uçak üreticisi Airbus’tan sipariş ettiği A321 tipi uçaklardan biri daha filoya katıldı. Dün Atatürk Havalimanı’na inen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin baş harflerini simgeleyen TC-RTE tescili verildi.
  • Ezik misin arkadaşım önce git de önce kuran alfabesi öğren sonra yorum yazarsın o konuda, bilmiyorsan yazmayacaksın
  • tam 1 sene önce bugün yani 1 nisanda thy a380 aldı diye haber yapmıştı airporthaber. Bu da bir saka. Sazanlar atlamasın hemen
  • bu işlere takılmayın fazla kafanızı daha önemli şeylere verin zarar edildi devlet ne oldu ona bakarsanız bu memlekette 70 milyar dolar bankalar hortumlandı üst yönetim gıkını çıkartmadı unutmayın bunları yediler yediler yediler dibini görene kadar milletin banka hesaplarına el koyulacaktı o duruma gelmiştik mr. kemal derviş gökten indi göndrildi imf nin kucağına oturduk unutmayın bunları 70 milyar doları yediler sizin entel dantel fıstanlı grubu verin bakalım paraları ondan sonra bu tc konulmaz onun hesabını sorarsınız..
  • yazıklar olsun ne dir bu saltanat talan ne kadar at gözlüklü insan var bu ülkede göç talan yandaş satış zam vergi vs bunların dışında ne verdiler bu ülkeye gezsinler havadan inmesinler cankayadaki noter bey dahil bizde orta dogu gibi olucaz bekleyinde görün
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin baş harfleri THY uçağının kuyruk numarası olarak tescillendi. THY, 2010 yılında Airbus’tan sipariş ettiği 20’si kesin 10’u opsiyonlu 30 uçaklık siparişten birini daha teslim aldı.

Son yıllarda filosundaki uçakları Airbus ve Boeing’den sipariş ettiği fabrika çıkışlı uçaklarla gençleştiren ve büyüten THY’nin son uçağı dün Atatürk Havalimanı’na indi.

Filoya giren uçaklarda J harfi ile başlayan kuyruk tescilleri kullanan THY, bu kez geleneği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için bozdu. Airbus 321 tipi uçağın kuyruk tescili Başbakan Erdoğan’ın isminin baş harflerini simgeleyen RTE olarak belirlendi.

Airporthaber, TC-RTE kuyruk tescili verilen uçağı ilk kez Atatürk Havalimanı apronunda görüntüledi. THY yetkilileri, Airbus ile uçakların alımında yaptığı sıkı pazarlıkla kendilerine büyük destek veren Başbakan Erdoğan’ın adının baş harflerini kuyruk tescili olarak belirleyerek güzel bir jestle karşılık verdiklerini kaydetti.

TC-RTE kuyruk tescilli uçağın resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra uçuşlarına başlaması bekleniyor.

Türkiye’nin kapanan özel havayolu şirketlerinden biri olan World Focus Havayolları da, filosuna kattığı bir uçağına TC-AKP kuyruk tescilini vermiş, uzun süre adından söz ettirmişti.

WORLD FOCUS AKP, THY RTE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 6 yıl önce
Ezik misin arkadaşım önce git de önce kuran alfabesi öğren sonra yorum yazarsın o konuda, bilmiyorsan yazmayacaksın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
tam 1 sene önce bugün yani 1 nisanda thy a380 aldı diye haber yapmıştı airporthaber. Bu da bir saka. Sazanlar atlamasın hemen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu işlere takılmayın fazla kafanızı daha önemli şeylere verin zarar edildi devlet ne oldu ona bakarsanız bu memlekette 70 milyar dolar bankalar hortumlandı üst yönetim gıkını çıkartmadı unutmayın bunları yediler yediler yediler dibini görene kadar milletin banka hesaplarına el koyulacaktı o duruma gelmiştik mr. kemal derviş gökten indi göndrildi imf nin kucağına oturduk unutmayın bunları 70 milyar doları yediler sizin entel dantel fıstanlı grubu verin bakalım paraları ondan sonra bu tc konulmaz onun hesabını sorarsınız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yazıklar olsun ne dir bu saltanat talan ne kadar at gözlüklü insan var bu ülkede göç talan yandaş satış zam vergi vs bunların dışında ne verdiler bu ülkeye gezsinler havadan inmesinler cankayadaki noter bey dahil bizde orta dogu gibi olucaz bekleyinde görün

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000