16 Ağustos 2010, Pazartesi 09:07:35

Vizeler kalktı, THY'nin direkt uçuşları arttı

THY, vizeyi kaldıran ülkelerle peş peşe direkt uçuş öngören ikili anlaşmalar imzalıyor. Bugüne kadar vize muafiyeti getirilen 55 ülkeden 25'i ile direkt uçuş başlatıldı
  • bazı arkadaşlar neden 1. dünya ülkeleri yok demişler. haklılar gönül ister ama bizim millet olarak sicilimiz pekte temiz değil. ayrıca eskiden türkiye o kadar gelişmiş bir ülkeymiş ki !!! bu beğenmediğiniz vize kaldıran ülkeler bile vize uyguluyormuş bize !!!
  • Herhalde okumadın THY'nin direkt uçuş koydugu ülkeler var 3. paragrafta orada Maldivler'de yazıyor. Direkt uçuş koyması oraya uçtuğunu göstermez mi? Demek ki haberde diyormuş.
  • neden 1. dunya ulkeleri bize vize uyguluyor sorusunun cevabini kendinde aricaksan dostum. sen ve senin gibiler ne yapti dunyada itibar kazanmak icin. itibarimiz hala zor durumdaysa, darbecilerin, ergenekoncularin ve mali goturenler yuzunden. ulkeyi bunlardan bir 10 senede temizler, 20 sene sonra da bolgenin gercek lideri oluruz ancak. ondan sonra sizin kaldiramadiginiz vizeleri de biz kaldiririz.
  • birincisi haberde maldivlere thy uçuyor denmiyor zaten. 2.si 1.dünya ülkelerini listede göremiyoruz. hepsi 2.dünya ülkesi

Türk vatandaşlarına  'vize muafiyeti' getirilen ülke sayısı 55 olurken, THY de bu ülkelere direkt yatırımcı taşımaya başladı.

Alınan bilgiye göre vize uygulamaları konusunda ikili anlaşmalara imza atan Türkiye, anlaşmalar konusunda vize muafiyeti ile yetinmeyip, ikili ticari anlaşmalara da ön ayak oluyor.

Bu bağlamda, THY ile diğer ülke havayolu şirketi de 'kolay ticaret' amacıyla 'direkt uçuş' için masaya oturuyor. Türk Hava Yolları (THY), bugüne kadar vize muafiyeti getiren 55 ülkeden 25'ine 'direkt uçuş' kolaylığı getirdi. THY'nin, direkt uçuş koyduğu vize muafiyeti getirilen ülkeler şöyle: Brezilya, Hong Kong, Japonya, Kırgızistan, KKTC, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Maldivler, Malezya, Singapur, Tayland, Tunus, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hırvatistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Makedonya, Suriye, Ürdün.

Vizelerin kaldırılmasının başta ticaret olmak üzere seyahat, alışveriş, sağlık ve eğitim turizmine olumlu yansımalarının olacağı öngörülüyor.

VİZE UYGULAMASINI KALDIRAN ÜLKELER

Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Nikaragua, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, St. Lucia, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela.
 

Vizeler kalktı, THY'nin direkt uçuşları arttı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
bazı arkadaşlar neden 1. dünya ülkeleri yok demişler. haklılar gönül ister ama bizim millet olarak sicilimiz pekte temiz değil. ayrıca eskiden türkiye o kadar gelişmiş bir ülkeymiş ki !!! bu beğenmediğiniz vize kaldıran ülkeler bile vize uyguluyormuş bize !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Herhalde okumadın THY'nin direkt uçuş koydugu ülkeler var 3. paragrafta orada Maldivler'de yazıyor. Direkt uçuş koyması oraya uçtuğunu göstermez mi? Demek ki haberde diyormuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
neden 1. dunya ulkeleri bize vize uyguluyor sorusunun cevabini kendinde aricaksan dostum. sen ve senin gibiler ne yapti dunyada itibar kazanmak icin. itibarimiz hala zor durumdaysa, darbecilerin, ergenekoncularin ve mali goturenler yuzunden. ulkeyi bunlardan bir 10 senede temizler, 20 sene sonra da bolgenin gercek lideri oluruz ancak. ondan sonra sizin kaldiramadiginiz vizeleri de biz kaldiririz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
birincisi haberde maldivlere thy uçuyor denmiyor zaten. 2.si 1.dünya ülkelerini listede göremiyoruz. hepsi 2.dünya ülkesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000