14 Kasım 2011, Pazartesi 16:50:19

"UŞAK'A UÇUŞ OKULU AÇIN"

Uşak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Azmi Yılancıoğlu, kentin hak ettiği devlet yatırımlarını alamadığını iddia etti. THY’nin uçuş okulları açmak için araştırma yaptığını belirten Yılancıoğlu, söz konusu okulun Uşak’a açılması için milletvekillerinden destek istedi.
  • soyisme bak insan bagda tarlada gezmeyede korkacak.
  • Bu proje AYDIN için konuşuluyor uşaklılar kendilerine başka bir çözüm bulsunlar proje ithal etmesinler BU İKİ EGE ŞEHRİ ARASINA NİFAK SOKAR HOŞ OLMAZ.
  • Uşak ilimizin ileri geken sanayici ve yatırımcıları en kısa zamanda USAIR adı altında bölgesel havayolu firmalarını kurmalıdırlar. İşte o zaman THY da gelir... Bence bu işi Uşak Sanayi Odası kısa zamanda yapacaktır. Bende sizlere söylemiş olayım
  • her mahalleye uçuş okulu istiyoruz!!
Uşak Havaalanı’nın Bölgesel Zafer Havaalanı’yla işlevini yitireceğini iddia eden Azmi Yılancıoğlu, Uşak’a uçuş okulu açılmasını istediklerini söyledi. 
 
Türk Hava Yolları’nın (THY) uçuş akademisi için çeşitli illerde incelemeler yapması Uşak’ın dikkatini çekti. Kısa bir süre önce THY’nin bu konuda ön çalışmaya başladığını hatırlatan Uşak SMMMO Başkanı Azmi Yılancıoğlu, “Uçuş okulu için Uşak’ın da incelenmesi gerekiyor” dedi. 
 
THY’nin kurmayı planlandığı okulda yılda 300 pilotun yetişeceğini belirten Yılancıoğlu, “Uşak Üniversitesi’nin kurulmasıyla esnafın işleri arttı. Bacasız sanayi olan eğitimden Uşak sadece üniversite bazında faydalanıyor. Çevre illere bakıldığında jandarma birlikleri, polis okulları ve diğer alanlardaki kurumların yaygın bir şekilde yer aldığını görüyoruz. En yakın komşularımızda polis okulu ve askeri birlikler var” dedi.
 
Uşak’a 45 dakika mesafede hizmet verecek olan uluslar arası bölgesel Zafer Havaalanı’nın açılmasıyla mevcut alanın işlevini yitireceğini öne süren Yılancıoğlu, “Uşak Havaalanı’nın kapanması gündeme gelebilir. Elimizdeki değeri en iyi şekilde kullanmalıyız. Havacılık okulu Uşak’a açılmalı. Çünkü biz komşulara göre daha az devlet yatırımı gördük ve boşalmaya müsait bir alanımız var. Eğer buraya havacılık okulu açılırsa hem eğitim daha rahat olur; hem de kent önemli bir kazanımı bünyesine katar” dedi. 
 
Uşak milletvekillerinin THY’nin havacılık okulunun kente kazandırılmasıyla ilgilenmesini isteyen Yılancıoğlu, “Milletvekillerimiz bu konuya acilen el atması lazım. Biz sivil toplum olarak gerekli desteği vermeye hazırız. Uşak bir çok konuda treni kaçırdı fakat bu sefer treni kaçırmayalım. Etkili bir lobi çalışması ile hep birlikte uçuş okulunu ilimize kazandıralım istiyoruz” dedi.
"UŞAK'A UÇUŞ OKULU AÇIN"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
soyisme bak insan bagda tarlada gezmeyede korkacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu proje AYDIN için konuşuluyor uşaklılar kendilerine başka bir çözüm bulsunlar proje ithal etmesinler BU İKİ EGE ŞEHRİ ARASINA NİFAK SOKAR HOŞ OLMAZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Uşak ilimizin ileri geken sanayici ve yatırımcıları en kısa zamanda USAIR adı altında bölgesel havayolu firmalarını kurmalıdırlar. İşte o zaman THY da gelir... Bence bu işi Uşak Sanayi Odası kısa zamanda yapacaktır. Bende sizlere söylemiş olayım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
her mahalleye uçuş okulu istiyoruz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000