04 Nisan 2013, Perşembe 12:18:16

UÇAKLAR THY’NİN AMA...

Türk Hava Yolları’nın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başlattığı uçuşlarda Sunexpress ekipleri görev yapmaya başladı.
  • Valla kardeşim doğru yazmışın. En son ADB / ECN seferi koydular uçaklarda mürettebattan başka yolcu bulamıyorlar. Bir de ercan da tarihi merdivenlerle uçaklara yolcu alıyorlar. Daha eskisi yok muydu ? Tahta merdiven yaptırın bari. Ayıptır ya. Tasarruf da bir yere kadar.
  • doğruyu gözden kaçırmak yanlışı getirir, yanlış doğru olur ve öyle yorumlanır. burada doğruyu aramak yerine ve doğruları konuşmak yerine yanlış üzerinde fikirler üretmek maalesef onlarında istedikleri. eski,yeni,part time,sözleşmeli,kadrolu,teknik,hat,uçucu,yer,habom,tec,taşeron,tgs vs ayırımlarının yapılmasındaki amacın daha fazla kar amacı ile yapıldığını ve bunun küresel kapitalizmin istediği olduğunu ve bu amaca hizmet ettiğini anlamayacak kadar eğer ufkunuz dar ise bekleyin, bir on sene sonra ne hale geleceğinizi görürsünüz, aslında o kadar da beklemeyeceksiniz.
  • Kabine is cikmasin sumbuller calismasin gerisi ne okursa olsun
  • Sanki bunlar Sunex in son çırpınışları gibi. Koyduğu seferlerle bir yere gelemeyen ve marketing özürlü şirketin son günleri.

Türk Hava Yolları’nın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yaptığı uçuşlarda THY kokpit ve kabin ekiplerinin yerine Sunexpress ekipleri görev yapıyor. 31 Mart tarihinden itibaren başlatılan uçuşlardan Viyana, Paris (CDG), Amsterdam ve Kiev’e yapılan seferlerde THY uçaklarında Sunexpress ekipleri uçmaya başladı.

Bu uçuşlar için ekiplerini wet lease olarak Türk Hava Yolları’na kiralayan Sunexpress, THY’nin alt markası Anadolujet’teki operasyonunun benzerini bu kez bayrak taşıyıcı için yapmış olacak.

THY ile Sunexpress arasındaki wetlease anlaşması 10 Mart itibariyle başladı. 6 ay süreli anlaşma THY’nin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda uzatılabilecek. Anlaşma çerçevesinde kaç Sunexpress çalışanının THY uçaklarında görev yaptığı konusunda bilgi edinilemezken ekiplerin THY standartlarında hizmet kalitesi sunabilmesi için business class eğitimleri dahil birçok konuda ekstra eğitim aldıkları kaydedildi.

GREV ÖNLEMİ Mİ?

Türk Hava Yolları’nın Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı uçuşlarda Sunexpress Havayolları’ndan kiraladığı ekiplerle uçmaya başlaması ‘acaba THY’de grev önlemleri mi alınıyor’ şeklinde değerlendirildi ancak yasalar gereği THY uçakları işyeri olarak değerlendirildiği için greve gidilmesi halinde Türk Hava Yolları’nın uçaklarını başka ekiplerle dahi uçurması sözkonusu olamıyor.

©AirportHaber Özel

UÇAKLAR THY’NİN AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Sanki başlığına ~ 5 yıl önce
Valla kardeşim doğru yazmışın. En son ADB / ECN seferi koydular uçaklarda mürettebattan başka yolcu bulamıyorlar. Bir de ercan da tarihi merdivenlerle uçaklara yolcu alıyorlar. Daha eskisi yok muydu ? Tahta merdiven yaptırın bari. Ayıptır ya. Tasarruf da bir yere kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anlamak ~ 5 yıl önce
doğruyu gözden kaçırmak yanlışı getirir, yanlış doğru olur ve öyle yorumlanır. burada doğruyu aramak yerine ve doğruları konuşmak yerine yanlış üzerinde fikirler üretmek maalesef onlarında istedikleri. eski,yeni,part time,sözleşmeli,kadrolu,teknik,hat,uçucu,yer,habom,tec,taşeron,tgs vs ayırımlarının yapılmasındaki amacın daha fazla kar amacı ile yapıldığını ve bunun küresel kapitalizmin istediği olduğunu ve bu amaca hizmet ettiğini anlamayacak kadar eğer ufkunuz dar ise bekleyin, bir on sene sonra ne hale geleceğinizi görürsünüz, aslında o kadar da beklemeyeceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman ha ~ 5 yıl önce
Kabine is cikmasin sumbuller calismasin gerisi ne okursa olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanki ~ 5 yıl önce
Sanki bunlar Sunex in son çırpınışları gibi. Koyduğu seferlerle bir yere gelemeyen ve marketing özürlü şirketin son günleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanki ~ 5 yıl önce
Sen öyle san.Maliyet denen bir kriter var senin bundan haberin varmı?Yeni birşey değil ki bu?Dünyadan haberin yok.Birde yorum yapıyorsun.Sen sakın SunExpress'ten atılan işe yaramazlardan birisi olmayasın?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000