22 Kasım 2011, Salı 16:15:06

TÜRK SİVİL HAVACILIĞININ GÖZÜ BU DENETİMDE

İç denetim yapmadığı gerekçesiyle Türk sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün EASA yetkisinin iptali durumu ile karşı karşıya gelmesine neden olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş için yarın önemli bir gün olacak. İşte sebebi...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Kentsel Dönüşüm şart mı? Ayrıca; Kentsel dönüşüm yapacak veya yapabilecek yönetici veya yöneticiler var mı?
  • Klavuz ... ... burun ....
  • olayı özetlemiş . askeriye usulü depoya saklayın onları:))
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü, 2007 yılı Ekim ayında EASA tarafından verilen denetim yetkisinin alınması riski yaşatan THY Teknik A.Ş, yarın kapsamlı EASA denetiminden geçecek.

2007 yılına kadar EASA uzmanları tarafından denetlenen bakım kuruluşları, 2008 yılından itibaren EASA’nın yetki vermesiyle birlikte Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından denetleniyordu. Ancak bir süre önce Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Uçuş Standartları Daire Başkanlığı tarafından yapılması gereken bu denetimlerin kurallara uygun yapılmadığı hatta hiç yapılmadığı EASA denetimi sonrasında ortaya çıkınca Türk Sivil Havacılık otoritesi oldukça zor durumda kalmıştı.
EASA yetkilileri, denetimlerin yeterince ve eksizsiz yapılmadığının tespiti üzerine THY Teknik A.Ş’de incelemelerde bulunmuştu.

Teknik A.Ş’nin iç denetim yapmamasından dolayı Türkiye’nin EASA bakım yetkisinin alınması durumu ortaya çıkınca, Türk sivil havacılığı zor günler geçirmişti.
O günden sonra gözünü Türkiye’ye çeviren EASA denetmenleri, denetimlerini de yapmayı sürdürüyor. Bununla ilgili olarak yeni bir denetçi ekip yarın Teknik A.Ş’de inceleme ve denetleme yapacak. Denetlemeler Teknik A.Ş’ye ait bütün birimlerde gerçekleştirilecek.

EASA denetiminde olumsuz bir durum ile karşılaşılması halinde Türkiye’nin EASA bakım yetkisinin iptali dahi gündeme gelebilecek.

©AirportHaber.com ÖZEL

TÜRK SİVİL HAVACILIĞININ GÖZÜ BU DENETİMDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kentsel Dönüşüm şart mı? Ayrıca; Kentsel dönüşüm yapacak veya yapabilecek yönetici veya yöneticiler var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Klavuz ... ... burun ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
olayı özetlemiş . askeriye usulü depoya saklayın onları:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000