28 Eylül 2016, Çarşamba 17:22:04

Türk Hava Yolları'ndan Note 7 açıklaması

Son dönemde dev teknoloji şirketi Samsung'un son ürettiği Galaxy Note 7 telefonlarındaki batarya sorunuyla ilgili Türk Hava Yolları (THY) da yolcularına önemli uyarıda bulundu.
  • uçuş teknisyenleri de unutulmamalı
  • Ben kaptan olarak tüm ekip arkadaşlarımın cep telefonlarını göstermesini istiyorum. Note 7 si olanlardan yerde bırakmalarını rica ediyorum. Tüm arkadaşlarım da bu durumu anlayış ile karşılıyorlar. Çünkü bataryalar daha uzun süre şarj tutsun diye zaten kararsız yapıdaki lityum pilleri modifiye edip, daha da kararsız hale getirmişler. Şarj etmemek veya kapalı tutmak çözüm değil. Sorun kimyasal tepkime olasılığında.
  • Yakin zaman da yapmis oldugum yolculukta, pilot uyarisini aynen ekteki gibi yapmistir.
  • Dedelere de sahip cikalim. Note 7'si olan dedeler filim cekebilir.

Samsung'un son çıkan akıllı telefonu Galaxy Note 7'lerin bataryalarındaki sorun birçok havacılık şirketini harekete geçirmişti.

Dünya genelinde birçok havayolu şirketi uçaklarında Galaxy Note 7 telefonuna yasak getirmişti. Son yasak da Türk Hava Yolları'ndan (THY) geldi.

Türk Hava Yolları, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile yolcularını, Note 7 telefonlarını seyahat süresince kapalı tutması, şarj etmemeleri ve bagaj altına verilmemesi konusunda uyardı.
 

Türk Hava Yolları'ndan Note 7 açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

deli mike ~ 2 yıl önce
uçuş teknisyenleri de unutulmamalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 2 yıl önce
Ben kaptan olarak tüm ekip arkadaşlarımın cep telefonlarını göstermesini istiyorum. Note 7 si olanlardan yerde bırakmalarını rica ediyorum. Tüm arkadaşlarım da bu durumu anlayış ile karşılıyorlar. Çünkü bataryalar daha uzun süre şarj tutsun diye zaten kararsız yapıdaki lityum pilleri modifiye edip, daha da kararsız hale getirmişler. Şarj etmemek veya kapalı tutmak çözüm değil. Sorun kimyasal tepkime olasılığında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gereksizkaptan ~ 2 yıl önce
hayır kaptanlıından bize ne ? yaptın aferim mi diyelim? yoksa kaptanım pilotum edaları burd da mı var yaw ne garip adamlarsınız illa br cevap yapacak belli edecekler kendilerini maşalllah evladım aferim:)
Cpt ~ 2 yıl önce
Yorum yazmis olmak icin... Kaptan okumus calismis emek vermis bi yere gelmis , sizde o zaman okusaydiniz yada fedakarlik yapsaydiniz sizde kaptan olsaydinizda sizide gorseydik
Pardon ~ 2 yıl önce
Gereksizkaptan adli kisi , sen kimsin kendini bir kaptanla bir tutuyorsun? Kaptan orda kendi yaptigi birseyi aciklamis, bilgilendirmis, ornek vermis. Heralde hayatin boyu bi kaptan olamicagin gercegi sana koydugu icin kaptan yazisi gorunce elin ayagin birbirine giriyor.
Yesim ~ 2 yıl önce
Yakin zaman da yapmis oldugum yolculukta, pilot uyarisini aynen ekteki gibi yapmistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DedeleR ~ 2 yıl önce
Dedelere de sahip cikalim. Note 7'si olan dedeler filim cekebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000