11 Eylül 2012, Salı 10:02:58

TORPİL YOK ADAM KAYIRMA YOK!

Türk Hava Yolları, kabin hizmetlerinde görev yapacak yöneticilerini yeni oluşturulacak yönetici havuzundan atayacak.
  • bizdensen yaşarsın, yoksa geber mantığı. 1o senedir thy'ye adam doldura doldura bitiremediler. şimdi diğer firmalarda sıra.
  • Başkan amir miymiş,uçuyormuymuş?Sen çok yaşa THY.Yüzümüzü güldürdün:)
  • 10 sene sarti getirip kadrolasmanin onune gececekmis. zaten bu uygulama baslayana kadar AKP 10. yilini doldurur iktidarda.... demekki su ana kadar fazlasiyla kadrolastik demek istiyorlar
  • Anlat Joe anlat,heyecanli oluyor:-) Yalanin da bu kadari pes yani. Atma Recep din kardesiyiz.

 

Adaylarda, 10 yıl THY’de çalışma şartı aranacak, böylelikle kadrolaşma ve adam kayırma iddialarının önüne geçilecek.

Türk Hava Yolları’nda son dönemde sıkça tartışılan kabin hizmetlerinde yeni bir uygulama hayata geçiriliyor. Türk Hava Yolları, kabinde görevlendireceği yöneticileri daha sistematik ve bilimsel metodlarla belirlemek için harekete geçti. Diğer birimlerindeki yöneticileri yetiştirmek için yönetici okulu kurmak için çalışma başlatan THY, yakın zamanda okulun açılışını yapacak.

Yönetici adayı okulu fikrinin hayata geçirilmesine karar verildiği dönemde sürecin içine dahil edilmeyen kabin hizmetleri de Genel Müdür Yardımcısı Kazım Çalışkan imzalı duyuru ile sürece katıldı.

Kabin personeli için ‘kabin yönetici adayı havuzu’ oluşturulduğunu duyuran Çalışkan, “ Kabinde belirlenen hedefeulaşmak için görev alacak yönetici adaylarını belirlemek üzere sizlere yönelik de ‘kabin yönetici aday havuzu’ oluşturuyoruz. Kariyer gelişimizine önemli katkılar sağlayacağına gönülden inandığımız bu planlama sürecine katılın ve kariyerinize yön verin” ifadeleriyle şartları uygun çalışanları yeni sisteme davet etti.

4 yıllık üniversite mezunu kabin amirleri arasından seçilecek adaylarda aranan en önemli koşullardan biri de şirkette en az 10 yıl çalışıyor olmak olacak. Yönetici adayları 1 Ocak 2003 tarihinden önce şirket çalışanları arasından seçilecek, böylelikle yeni yönetimin göreve başladığı tarihten önce şirkette çalışanlar arasından seçim yapılacak olması, torpil ve adam kayırma iddialarını da ortadan kaldıracak.

İşte THY Kabin için yayınlanan yönetici adayı havuzuna ilişkin o duyuru:

TORPİL YOK ADAM KAYIRMA YOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

yalandan kim olmus ~ 6 yıl önce
bizdensen yaşarsın, yoksa geber mantığı. 1o senedir thy'ye adam doldura doldura bitiremediler. şimdi diğer firmalarda sıra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:))))))) ~ 6 yıl önce
Başkan amir miymiş,uçuyormuymuş?Sen çok yaşa THY.Yüzümüzü güldürdün:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
10 sene ~ 6 yıl önce
10 sene sarti getirip kadrolasmanin onune gececekmis. zaten bu uygulama baslayana kadar AKP 10. yilini doldurur iktidarda.... demekki su ana kadar fazlasiyla kadrolastik demek istiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anlat Joe ~ 6 yıl önce
Anlat Joe anlat,heyecanli oluyor:-) Yalanin da bu kadari pes yani. Atma Recep din kardesiyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000