22 Ocak 2012, Pazar 09:28:59

TOPÇU'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Dün akşam CNN Türk kanalında Taha Akyol'un sorularını yanıtlayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasında başka havayollarını da bünyelerine katarak bir sinerji yaratabileceklerini ifade etti.
  • 90 lı yılları da bu zihniyetler yönetiyordu..cemil çiçek,abdülkadir aksu vb de o zamanlar bakandılar sadece partileri farklıydı...hal ortada...ayrıca ben 13 yıldır çalışıyorum öyle senin atıp tuttuğun gibi evlerim,arabalarım ı bırak bir tane 1+1 bile evim yok..yıllarca part time çalıştık 3 kuruşa ne saçmalıyorsun sen? thy na artık üzülüyorum yazık ki ülkemin şirketi batmaya doğru gidiyor bu kafalar yüzünden...
  • sen thy çalışanlarını kıskanan bir tgs personelisin muhtemelen .thy de çalışan memurların parası senin cebinden çıkıyor galiba.bu ne öfke,kıskançlık böyle.hazımsızlığın varsa soda iç iyi gelir . gariban alın teriyle çalışan ve hakederek 3-5 kuruş alan memurun maaşı ile uğrşasacagına 3-5 ayda torpille müdür yaptıkları ve ayda 8-9 bin tl ve üzerine ikramiye alan masabaşı müdürleri sorgula.yazım tarzın ve üslubun senin amacını ve kimliğini eleveriyor. şark kurnazlığı yapmayı bırak ve üstüne vazife olmayan şeylere karışma .ağzından çıkanı kulağın duysun.namusuyla çalışan insanlara saygısızlık etme,ayıptır...
  • Daha önceki yönetimler ile bu yönetimdeki insanlarin ortak özelligi kendilerinden olmayanlari adam yerine koymamak ve yandascilik ama daha öncekiler genelde havaciligi bilen , oturmasini kalkmasini bilen kulturlu insanlardi, bu yönetim ise onlarin tam tersi is guc bilmeyen,belki egitimi olan ama kultursuz kisiler.Sonucta ortak özellikleri her iki kesiminde hain olmasi, kendileri gibi olmayanlari berteraf etmesi.
  • Turkiyedeki özel sektörde, öyle buyuk holding falan demiyorum siradan bir isletmede hangi patron bu kisiye görev verir.Sadece hemsericilik ilkelligi ile sebeplendirimis bir zat.
 Dün akşam CNN Türk'te yayınlanan "Eğrisi Doğrusu" programına katılan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Taha Akyol'un sorularını yanıtladı.

THY'nin uçuş ağı olarak dünyada 7. sıraya geldiğini açıklayan Hamdi Topçu, "Türk Yönetim Modeli" adını verdikleri modelle yönetilmek amacıyla, kendilerine müracat eden 13 - 14 şirketten Polonya'lı LOT Havayolu şirketini satın almak için çalışmalara başladıklarını belirtti.


Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.Programın tamamını izlemek için;tvarsivi.com/player.php
TOPÇU'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Misafir ~ 6 yıl önce
90 lı yılları da bu zihniyetler yönetiyordu..cemil çiçek,abdülkadir aksu vb de o zamanlar bakandılar sadece partileri farklıydı...hal ortada...ayrıca ben 13 yıldır çalışıyorum öyle senin atıp tuttuğun gibi evlerim,arabalarım ı bırak bir tane 1+1 bile evim yok..yıllarca part time çalıştık 3 kuruşa ne saçmalıyorsun sen? thy na artık üzülüyorum yazık ki ülkemin şirketi batmaya doğru gidiyor bu kafalar yüzünden...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sen thy çalışanlarını kıskanan bir tgs personelisin muhtemelen .thy de çalışan memurların parası senin cebinden çıkıyor galiba.bu ne öfke,kıskançlık böyle.hazımsızlığın varsa soda iç iyi gelir . gariban alın teriyle çalışan ve hakederek 3-5 kuruş alan memurun maaşı ile uğrşasacagına 3-5 ayda torpille müdür yaptıkları ve ayda 8-9 bin tl ve üzerine ikramiye alan masabaşı müdürleri sorgula.yazım tarzın ve üslubun senin amacını ve kimliğini eleveriyor. şark kurnazlığı yapmayı bırak ve üstüne vazife olmayan şeylere karışma .ağzından çıkanı kulağın duysun.namusuyla çalışan insanlara saygısızlık etme,ayıptır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Daha önceki yönetimler ile bu yönetimdeki insanlarin ortak özelligi kendilerinden olmayanlari adam yerine koymamak ve yandascilik ama daha öncekiler genelde havaciligi bilen , oturmasini kalkmasini bilen kulturlu insanlardi, bu yönetim ise onlarin tam tersi is guc bilmeyen,belki egitimi olan ama kultursuz kisiler.Sonucta ortak özellikleri her iki kesiminde hain olmasi, kendileri gibi olmayanlari berteraf etmesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Turkiyedeki özel sektörde, öyle buyuk holding falan demiyorum siradan bir isletmede hangi patron bu kisiye görev verir.Sadece hemsericilik ilkelligi ile sebeplendirimis bir zat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000