20 Haziran 2013, Perşembe 16:36:30

THY'YE ŞOK HABER

THY'nin, grevin yasal olmadığına ilişkin başvurusu mahkeme tarafından reddedildi.
  • Yönetim çıkıp 24. Dönem sözleşmede Sendikanın önerdiği hangi maddeleri kabul ettiğini açıklasın. Öyle para vermekle olmuyor. Yönetim istese bu grevi dakkasına bitirir. Çıkar önerdiğiniz tüm maddeleri kabul ediyorum; 305 hariç der işte o zaman dananın kuyruğu kopar.
  • thy kendine bi çeki düzen ver yoksa Allah C.C sana öyle bir ceza verecekki aklın şaşacak hayalin almayacak ..hani bunu senin yanındayken söylüyorum uzaktayken artık ne soylerım sen dusun
  • Sen adam olsaydin ismini yazar acik acik Tartisirdin. Ama merak etme hicbirsey gizli kalmaz bizim grevimizde senin kim oldugunda kalmicak. Tekrar soyluyorum git ic kardesim sen oksijen yaramamis sana
  • İlahi adalet tecelli ediyor bunlara....

Türk Hava Yolları'nın, grevin uygulanması sırasında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle grevin durdurulması istemiyle yaptığı başvuru mahkeme tarafından reddedildi.

Hava İş Sendikası'nın, 24. dönem toplu iş sözleşmesinin imzalanması için 29 Mayıs 2012 tarihinde işten çıkarılan 305 kişinin işe alınması koşulunu öne sürdüğünü ve bunun da grev için doğrudan bir sebep olmadığını öne sürerek 15 Mayıs 2013 tarihinde başlatılan grevin durdurulmasını isteyen THY, geçtiğimiz günlerde İstanbul İş Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuştu.

Bir önceki duruşmada mahkeme başkanının emekli olması sebebiyle görüşülemeyen davanın bugünkü oturumunda karar çıktı. İstanbul İş Mahkemesi, THY'nin gerekçelerini yetersiz buldu ve grevin sonlandırılması istemini reddetti.

Böylelikle THY'nin grevin usulsüz olduğu ve durdurulmasını istediği hamlesi sonuçsuz kalırken THY'nin karara itiraz etmeye hazırlandığı öğrenildi.

THY işte bu gerekçelerle mahkemeye başvuruda bulunmuştu:

Airporthaber.com

THY'YE ŞOK HABER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Yönetim ~ 5 yıl önce
Yönetim çıkıp 24. Dönem sözleşmede Sendikanın önerdiği hangi maddeleri kabul ettiğini açıklasın. Öyle para vermekle olmuyor. Yönetim istese bu grevi dakkasına bitirir. Çıkar önerdiğiniz tüm maddeleri kabul ediyorum; 305 hariç der işte o zaman dananın kuyruğu kopar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oc ~ 5 yıl önce
thy kendine bi çeki düzen ver yoksa Allah C.C sana öyle bir ceza verecekki aklın şaşacak hayalin almayacak ..hani bunu senin yanındayken söylüyorum uzaktayken artık ne soylerım sen dusun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kiminkininkimine ~ 5 yıl önce
Sen adam olsaydin ismini yazar acik acik Tartisirdin. Ama merak etme hicbirsey gizli kalmaz bizim grevimizde senin kim oldugunda kalmicak. Tekrar soyluyorum git ic kardesim sen oksijen yaramamis sana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biri... ~ 5 yıl önce
İlahi adalet tecelli ediyor bunlara....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000