13 Haziran 2008, Cuma 08:20:47

THY'ye Bursa'dan tepki yağıyor

Bursa Valiliği'nin desteğiyle kültür ve turizm şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bursa'nın hava yolları probleminin çözülmesi bekleniyor.
  • thy bursa ucuslarının bir coğunu sun expresse devretmek üzere hali hazırda diyarbakır bursayı sun express yaparken son donemde erzurum ve trabzonuda yapmaya başlamıştır. diğer destinasyonlarıda sun ex ve anadolu jet kapasitesi yettiği muddetce bırakacaktır. bu sayede bursalılar hem cok daha ucuza ucacak hemde thy hantal yapısını lufthansa benzeri bir yapılanma ile daha kaliteli hale getirecektir.
  • Hayır Thy yollarının Bursa ya garezi yok tabiki.Ama yöneticileri İstanbul'dan-çanakkaleye,İstanbul'dan-Eskisehire gibi saçma sapan hatlar(yakın mesafe) koymak yerine biraz planlı,programlı iş yapsa full doluluk oranları olan Bursa ya yeni hatlar koyabilirler.Ama bahsedilen konu satış ofisinin kapanmasından ziyade yeni hatlar koymaktır.zaten internet ortamında bilet alınabilirken satış ofisi çok da gerekli değil.Evet bilmeden konuşmamak gerek,zaten Bursa dan hiç bir hat kapatılmıyor kapatılan satış ofisi.Bursa daki doluluk oranlarını isteyenler Google da bir tıklama ile görebilirier.Bu üç bilinmeyenli bir denklem değil o yüzden bilip bilmeden konuşmamak gerekir gerçekten.uçak doldurmak diye bir kavram yok ,herkes Erzuruma gidicek diye bir şey yok.gerekli yerlere en önemli hatlar açılırsa uçaklar dolabilir.sırf uçağa binmek için insanların Erzurum a gitme durumu olamaz.Ama Thy yollarının Bursa da yeni hat açmamasının en büyük sebebi uçakların bakım onarım işlerinin anca büyük hava alanlarında olması.o yüzden Thy saçma sapan karsız amaçsız hatlarla yoluna devam ediyor.risk alma çekincesi sebebi ile..
  • Bilmeden konuşuyorsunuz.THY nin Bursaya garezi var demek istiyorsunuz yani.Matematik diye birşey var.THY Karlılığı, maliyetleri tüm hesapları bir kenara koymuş, Bursalılara gıcıklık olsun diye uçuş koymuyor ya da ofis kapatıyor mu diyorsunuz yani.Verdiğiniz rakamların hiçbiri doğru değil.%90 doluluk oranı ile hiçbir hat kapatılmaz ya da satış ofisi kapatılmaz.THY nn satış ofisi kapatması Busaya özgü birşey değil, Tüm Türkiyede öyle bir uygulama başlattılar.Ayrıca uçulan hatlardaki doluluk oranları yerlerde.Hem thy nin hem uçan diğer havayollarının bursa hatlarına bir bakın.Gerçekleri görmek yerine şişirme rakamlarla konuşursanız seneye o hatları da bulamayabilirsiniz.Abartmak yerine uçak doldurmaya gayret edin bence, plan proje üretin.Yok öyle armut piş ağzıma düş.
  • Konu şuki Thy nın Bursa dan,Diyarbakır,Erzurum,Trabzon hatları full doluluk oranı ile gidiyor.Ki bu hatlar Bursa için birinci derece de önemli olan hatlar olamamsına rağmen.Mesela Antalya,Bodrum,İzmir hatları birinci dereceden önem arz eden hatlardır.Bunun yanında nüfusunun %60 balkan kökenli olması sebebi ile Avrupa uçuşları şarttır.kişibaşı gelir bakımından Kocaeli ile birlikte Türkiyede en zengin şehirler listesinde ilk 2 sırayı paylaşan Bursa nın,hali vakti yerinde olan ,uçmak için can atan vatandaşalrına Thy ne yazıkki inanılmaz bir ilgisizlik gösteriyor.Koyduğu hatlarda Bursa için birinci derecede önem arz etmeyen hatlar.Buna rağmen %90 bulan doluluk oranı Bursa nın potansiyelini göstermekte.Tabiki anlayabilene..

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Handan Amcaoğlu, yeni otellere ihtiyaç duyulduğunu vurgularken, GÜMTOB Başkanı Suphi Dilmen ise, turizmin gelişebilmesi için havayolu ulaşımının kusursuz olması gerektiğini bildirdi. Ancak THY'nin Bursa bürosunu kapatma yönündeki çalışmalarında geri dönüş olmadığı belirtildi. Bunun yanısıra THY hava trafiği çok önemli olan Bursa için bu kararı alırken, Denizli'ye ise ikinci seferleri koydu.

 

Havaalanı iyileşmeli

Buna göre Denizli-İstanbul-Denizli seferinin ardından Denizli-Ankara seferleri de başladı. Bursa kongre, kültür ve turizm şehri olacaksa öncelikle havayolu ulaşım sorununa çare bulması gerektiğinin altını çizen Dilmen, "Tam manasıyla bir turizm şehri olabilmek için iyi ve kesintisiz havayolu ulaşımına sahip olmak gerekir. Otel ve oda sayısından önce havaalanının iyileştirilmesi gerekir" dedi.

THY'ye Bursa'dan tepki yağıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

havacı ~ 10 yıl önce
thy bursa ucuslarının bir coğunu sun expresse devretmek üzere hali hazırda diyarbakır bursayı sun express yaparken son donemde erzurum ve trabzonuda yapmaya başlamıştır. diğer destinasyonlarıda sun ex ve anadolu jet kapasitesi yettiği muddetce bırakacaktır. bu sayede bursalılar hem cok daha ucuza ucacak hemde thy hantal yapısını lufthansa benzeri bir yapılanma ile daha kaliteli hale getirecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa ~ 10 yıl önce
Hayır Thy yollarının Bursa ya garezi yok tabiki.Ama yöneticileri İstanbul'dan-çanakkaleye,İstanbul'dan-Eskisehire gibi saçma sapan hatlar(yakın mesafe) koymak yerine biraz planlı,programlı iş yapsa full doluluk oranları olan Bursa ya yeni hatlar koyabilirler.Ama bahsedilen konu satış ofisinin kapanmasından ziyade yeni hatlar koymaktır.zaten internet ortamında bilet alınabilirken satış ofisi çok da gerekli değil.Evet bilmeden konuşmamak gerek,zaten Bursa dan hiç bir hat kapatılmıyor kapatılan satış ofisi.Bursa daki doluluk oranlarını isteyenler Google da bir tıklama ile görebilirier.Bu üç bilinmeyenli bir denklem değil o yüzden bilip bilmeden konuşmamak gerekir gerçekten.uçak doldurmak diye bir kavram yok ,herkes Erzuruma gidicek diye bir şey yok.gerekli yerlere en önemli hatlar açılırsa uçaklar dolabilir.sırf uçağa binmek için insanların Erzurum a gitme durumu olamaz.Ama Thy yollarının Bursa da yeni hat açmamasının en büyük sebebi uçakların bakım onarım işlerinin anca büyük hava alanlarında olması.o yüzden Thy saçma sapan karsız amaçsız hatlarla yoluna devam ediyor.risk alma çekincesi sebebi ile..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crew ~ 10 yıl önce
Bilmeden konuşuyorsunuz.THY nin Bursaya garezi var demek istiyorsunuz yani.Matematik diye birşey var.THY Karlılığı, maliyetleri tüm hesapları bir kenara koymuş, Bursalılara gıcıklık olsun diye uçuş koymuyor ya da ofis kapatıyor mu diyorsunuz yani.Verdiğiniz rakamların hiçbiri doğru değil.%90 doluluk oranı ile hiçbir hat kapatılmaz ya da satış ofisi kapatılmaz.THY nn satış ofisi kapatması Busaya özgü birşey değil, Tüm Türkiyede öyle bir uygulama başlattılar.Ayrıca uçulan hatlardaki doluluk oranları yerlerde.Hem thy nin hem uçan diğer havayollarının bursa hatlarına bir bakın.Gerçekleri görmek yerine şişirme rakamlarla konuşursanız seneye o hatları da bulamayabilirsiniz.Abartmak yerine uçak doldurmaya gayret edin bence, plan proje üretin.Yok öyle armut piş ağzıma düş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa ~ 10 yıl önce
Konu şuki Thy nın Bursa dan,Diyarbakır,Erzurum,Trabzon hatları full doluluk oranı ile gidiyor.Ki bu hatlar Bursa için birinci derece de önemli olan hatlar olamamsına rağmen.Mesela Antalya,Bodrum,İzmir hatları birinci dereceden önem arz eden hatlardır.Bunun yanında nüfusunun %60 balkan kökenli olması sebebi ile Avrupa uçuşları şarttır.kişibaşı gelir bakımından Kocaeli ile birlikte Türkiyede en zengin şehirler listesinde ilk 2 sırayı paylaşan Bursa nın,hali vakti yerinde olan ,uçmak için can atan vatandaşalrına Thy ne yazıkki inanılmaz bir ilgisizlik gösteriyor.Koyduğu hatlarda Bursa için birinci derecede önem arz etmeyen hatlar.Buna rağmen %90 bulan doluluk oranı Bursa nın potansiyelini göstermekte.Tabiki anlayabilene..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000