25 Şubat 2015, Çarşamba 13:43:58

THY'YE 500 BİN LİRALIK DAVA!

THY’nin demir çubuklarla öldürüldüğünü açıkladığı Tezcan’ın Libya tarafından hazırlanan ölüm belgesi ve ilk Adli Tıp raporundaki belgelerde ateşli silahla öldürüldüğü ortaya çıktı.
  • Vefat eden kişinin helal lokma için yaşadığı zorlukları, özlemlerini, biz sevenleri biliriz. Yazılarda ki üsluplarınıza dikkat edin...
  • Yaw begenmeyen ciksin esenlerden bagcilardan binlerce genc var o riske girmeye hazir o maasa .sadece torpilimiz yok bi de gavurcamiz yok .suyun water oldunu bilmiyoruz
  • Şirket hertürlü imkanı sağlar fakat atanan müdürler kendi giderlerini kısmaktansa altındaki çalışan personelin emeğiyle beslendiğinden bu harcamaları yapmaz gerekli önlemleri almazlar peki bu soruyu kim sordu ;ugur kardeşimiz ülkede tatil günü bu vahim olayı yaşadı peki tatil günü ugur neden çalıştı sorumlusu kim ?
  • Kaldır Afrika yatıyı, bir pass ekip fazla ile uç, tek bacak yapıp dönsünler, al sana sağlık sıhhat önlemi, adam sıtma oluyor 10 gün acıbadem'de can çekişiyor ve dönüp uçuşa devam ediyor, ne bekliyorsun ki, onlar patron hadi ruhsuz, sen neden kendini düşünmüyorsun abicim, kaç paraya ihtiyacın var yaşamak için..

THY’nin demir çubuklarla öldürüldüğünü açıkladığı Tezcan’ın Libya tarafından hazırlanan ölüm belgesi ve ilk Adli Tıp raporundaki belgelerde ateşli silahla öldürüldüğü ortaya çıktı.

Birgün'ün haberine göre; Türk Havayolları'nın Libya ofisinde 26 Aralık 2013’de gerçekleşen saldırıda hayatını kaybeden Muhasebe Şefi Uğur Tezcan'ın babası Feridun Tezcan THY'ye 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davanın ikinci duruşması 17 Şubat'ta görüldü. THY’nin demir çubuklarla öldürüldüğünü açıkladığı Tezcan'ın Libya tarafından hazırlanan ölüm belgesi ve ilk adli tıp raporundaki  belgelerde ateşli silahla öldürüldüğü ortaya çıktı.

‘THY KUSURLU'

Feridun Tezcan’ın avukatı Hüseyin Ufuk Konbak, THY’ye gerekli ve yeterli güvenlik önlemi almadığı gerekçesiyle davanın açıldığını belirtti. Konbak, ''Uğur Tezcan'ın çalıştığı işyerinin Libya'daki ofisinin, bulunduğu 16’ncı katta güvenlik görevlisi, alarm butonu ve kameranın olmadığı, dolayısıyla davalı şirketin yurt dışında çalışma ortamında gerekli ve yeterli güvenlik önlemini almadığı için olayın meydana gelmesinde tamamen kusurlu olduğunu belirttik'' dedi. Konbak, Nadide Nur Duman'ın ağır yaralandığı saldırı sonrası Türkiye'ye getirildiğinde alınan ifadesinde kendilerini saldırıdan bir gün sonra bulduklarını belirttiğini ifade ederek, ‘’Yani Uğur Tezcan saldırı akabinde kurtarılabilecekken olaya geç müdahale edilmesi sonucunda belki de kan kaybından vefat etmiştir. Kısacası, olayda silah kullanıldığı halde bu durum ne basına yansıtılmış ne de Nadide Nur Duman tarafından yetkililere bildirilmiştir'' dedi.

'ÖNLEM ALINMAMIŞ'

Şirketin gerekli güvenlik önlemlerini almadığı belirten Konbak, ‘’İç savaşın olduğu bir ülkede çalıştırdığı işçisinin can güvenliğini sağlamak üzere, insan yaşamının kutsallığı kavramını gözeterek, hiçbir masraftan kaçınmadan her türlü önlemi alması gerekirken, THY işçiyi gözetme borcuna aykırı davranmıştır'' diye konuştu. 

NEDEN SAKLIYORLAR

Baba Feridun Tezcan, açıklananların aksine Uğur Tezcan’ın ateşli silahla öldürüldüğünü raporların ortaya koyduğunu belirterek, şunları söyledi:

'’THY bunu neden saklıyor? İnsan şüpheleniyor. Oğlumla birlikte saldırıya uğrayıp yaralanan kadın 14 ay boyunca baş sağlığı dilemedi. Ve ben bundan da şüphelendim. Bana Libya'dan gelen Arapça 4- 5 sayfa raporu Türkçe'ye çevirttim. Raporda yer alan bilgilere göre; oğlum ateşli silahla öldürülmüş. Raporlara ulaştıktan sonra davayı açtım. Onun öncesinde bir talebim yoktu. Oğlumun nasıl öldürüldüğünü öğrenince dava açtım.

Demir çubuk söylentisinin nereden çıktığı bile belli değil. THY hiçbir şekilde açıklama yapmadı. Oğlumun silahla öldürüldüğü raporda yazıyor. Demir çubuklarla değil.’’

ÇELİŞKİLİ İFADELER

Uğur Tezcan'ın yaşamını yitirdiği saldırıda ağır yaralanan Nadide Nur Duman, geçtiğimiz günlerdeki duruşmada önceki ifadesinin aksi yönde konuştu. Raporlarla tespit edilmesine karşın Duman saldırı esnasında silah kullanılmadığını belirtti. Nurduman, ''Saldırı elektrik süpürgesinin demiri ile gerçekleştirildi. Binanın güvenliği bölgedeki aşiretler tarafından sağlanıyordu'' diye konuştu. (Birgün)

THY'YE 500 BİN LİRALIK DAVA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

pamuk ~ 3 yıl önce
Vefat eden kişinin helal lokma için yaşadığı zorlukları, özlemlerini, biz sevenleri biliriz. Yazılarda ki üsluplarınıza dikkat edin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 yıl önce
Yaw begenmeyen ciksin esenlerden bagcilardan binlerce genc var o riske girmeye hazir o maasa .sadece torpilimiz yok bi de gavurcamiz yok .suyun water oldunu bilmiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
size otogar daha yakın değil mi, ikileyin oraya, şehirler arası çalışırsınız. otobandan...
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Şirket hertürlü imkanı sağlar fakat atanan müdürler kendi giderlerini kısmaktansa altındaki çalışan personelin emeğiyle beslendiğinden bu harcamaları yapmaz gerekli önlemleri almazlar peki bu soruyu kim sordu ;ugur kardeşimiz ülkede tatil günü bu vahim olayı yaşadı peki tatil günü ugur neden çalıştı sorumlusu kim ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kaldır Afrika yatıyı, bir pass ekip fazla ile uç, tek bacak yapıp dönsünler, al sana sağlık sıhhat önlemi, adam sıtma oluyor 10 gün acıbadem'de can çekişiyor ve dönüp uçuşa devam ediyor, ne bekliyorsun ki, onlar patron hadi ruhsuz, sen neden kendini düşünmüyorsun abicim, kaç paraya ihtiyacın var yaşamak için..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000