09 Mart 2015, Pazartesi 10:45:25

THY-OPET’TE SENDİKA KARGAŞASI!

Türk Hava Yolları ile OPET’in ortaklığında kurulan ve ağırlıklı olarak THY’ye yakıt sağlayan THY-OPET şirketinde sendika kavgası yaşanıyor.
  • İş ariyom ikmalciler..d sinifi ehliyet var nasil girebilirim yardimci olabilirsiniz kardeşler .allah razi olsun
  • Susun artik beyler sizleri satan cok dikkat edin faceye ekipteki muhpirlere yeter
  • yaz geldi herkese kolay gelsin.... yemek yok cay yol. yoğunluk çokkkk :))).... durmak yok yola devam.
  • diger istasyonlarda durum ne bilen varmı.kimse bişey söylemiyo

Türk Hava Yolları ile OPET’in ortaklığında kurulan ve ağırlıklı olarak THY’ye yakıt sağlayan THY-OPET şirketinde sendika kavgası yaşanıyor. Nakliyat İş Sendikası çalışanları sendikalı yapmaya başlayınca olanlar oldu. Mayıs ayında tüm çalışanların işten çıkartılması bekleniyor.

Atatürk Havalimanı apronunda sendika kaosu yaşanıyor. THY-Opet şirketine taşeron olarak hizmet veren Saturn Hava İkmal Şirketi’nde çalışan personel Nakliyat İş Sendikası tarafından sendikalı yapılmaya başlandı. Bu durumu öğrenen hem THY-Opet hem de ona hizmet veren Saturn Hava İkmal Şirketi rahatsız olmaya başladı.

Çalışanları “Sendikaya üye olmayın işinizden olursunuz” şeklinde tehdit eden işveren bu tehdidinde başarılı olamadı. Yaklaşık yüz kişi civarında çalışanı bulunan Saturn hava İkmal Şirketi’nde 70 kişi sendikaya üye oldu. Sendika bakanlık onayı da alarak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için hak kazandı.

Şirket yöneticilerinden Kubilay Arslan ile Ahmet Arslan’ın çalışanları sendikaya üye olmamaları konusunda tehdit etmeye başladıkları iddia edilirken, 2 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak olan hizmet alım ihalesinde ise iplerin kopacağı kaydediliyor.

THY-OPET Şirketi’nin çalışanların sendikalı olacak olmasından dolayı rahatsızlığını Saturn Hava İkmal şirketine bildirdiği kaydedildi.

Öte yandan Saturn Hava İkmal şirketinde çalışan personelin 1500 TL maaş aldıkları, THY-OPET şirketinde çalışanların ise 3000 TL ve üzerinde maaş almasından dolayı sendikalı olmak istedikleri öğrenildi.

Nakliyat İş Sendikası’na üye olan çalışanları tehlikeli bir süreç bekliyor. Sendikalı olan personelin Mayıs ayından itibaren işten çıkarılacağı belirtiliyor.

©Airporthaber.com

THY-OPET’TE SENDİKA KARGAŞASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (285)

Ahmet ~ 3 ay önce
İş ariyom ikmalciler..d sinifi ehliyet var nasil girebilirim yardimci olabilirsiniz kardeşler .allah razi olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeterin ~ 3 yıl önce
Susun artik beyler sizleri satan cok dikkat edin faceye ekipteki muhpirlere yeter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaz geldi ~ 3 yıl önce
yaz geldi herkese kolay gelsin.... yemek yok cay yol. yoğunluk çokkkk :))).... durmak yok yola devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalakalar diyarı ~ 3 yıl önce
diger istasyonlarda durum ne bilen varmı.kimse bişey söylemiyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000