04 Şubat 2014, Salı 15:32:33

THY'NİN YENİ KOLTUKLARI GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Assan Hanil ortaklığındaki TSI tarafından üretilen Türkiye'nin ilk yerli uçak koltukları görücüye çıkıyor.
  • bu koltuk meselesi, öylesine ardı ardına haber oldu ki, bir an önce uçaklara monte edilse de ne menem bir şey olduğunu görebilsek. hadi koltuklar yeni, hafif, işlevsel ve ergonomikde, özellikle anadolujet'in toplama filosunun hali ne olacak: her biri diğerinden farklı boyama, logo vs ile anadolujet tam bir taşra şirketi görünümünde. aprona baktığınız da bir uçağın eşini bulamazsınız; her biri bir başka firmadan (thy, sun express, vb.) devşirildiği için karşınızda tam bir cümbüş bulursunuz. hadi koltuklarla başladınız; eliniz bir varsa da tüm filoyu standarta kavuştursanız. tabii eliniz değmişken acemi tasarımcının elinden çıktığı her haliyle belli olan, logo, web-sayfası düzeni, vb. gibi şeyleri de düzeltirseniz, ankaralılara olan borcunuzu belki kısmen ödemiş olursunuz -- bakalım bu koltuktan daha kaç haber çıkacak!
  • Boarding ve deboarding süresi de kısalır diye düşünüyorum.tahliyeye engel olmaz ayrıca.pratik çözümler iyidir.minderin kalınlığıyla güvenlik olmaz o halde arabalara bakalım...eskiden kalındı özellikle Amerikan araçlar seneler geçtikçe inceldi...adamlardan daha iyi bilmiyoruz herhalde...orta koltuk kol dayaması sadece ortada oturana değil yanında oturan diğer kişilerin de hakkı ayrıca.bunlara kalsa. Godfather koltuğu isterler ve ya tv ps4 koltuğu...masajlı tabi...
  • su ortadaki tek koltuk kolu varya.., oturdugunda ,o mu yaslanacak yoksa ben mi derdine düş.. ...neolur bitsin bu cile.. :))) ortak kol kullanımına son diyiruk!! :))))
  • malzemeden yürütmüşler beş para etmez bu koltuklar..tam türk aklı

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Assan Hanil ortaklığındaki TSI tarafından üretilen Türkiye'nin ilk yerli uçak koltukları 17 Şubat 2014 tarihinde tanıtılacak.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada, tanıtım organizyonun THY Teknik A.Ş'ye ait hangarda gerçekleştirileceği ifade edildi.


Ocak 2012’de kurulan Uçak Koltuk Üretim Sanayii ve Ticaret A.Ş (TSI) tarafından üretilen koltuklar, Türk Hava Yolları’nın yanı sıra Anadolujet ve SunExpress Havayolları filosunda yer alan uçaklara da monte edilecek.

25 Boeing 737-800 tipi uçakta, Mayıs’a kadar 4 bin 125 Türk yapımı koltuk, yolcuların hizmetine sunulacak. Yıllık 10 bin koltuk kapasiteli üretim hattı da 2024'te 30 bine çıkarılacak. İlk etapta sadece filodaki uçakları yenileyecek şirket, Boeing ve Airbus ile geçen eylülde sağlanan anlaşma ile Temmuz 2015'ten itibaren fabrika çıkışlı uçaklara da yerli koltukları monte etmeye başlayacak.

Rakiplerine göre yüzde 40 daha ucuza üretilen koltuklarda yüzde 70 oranında yerli malzeme kullanılıyor.

THY'NİN YENİ KOLTUKLARI GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

koltuk kavgası! ~ 4 yıl önce
bu koltuk meselesi, öylesine ardı ardına haber oldu ki, bir an önce uçaklara monte edilse de ne menem bir şey olduğunu görebilsek. hadi koltuklar yeni, hafif, işlevsel ve ergonomikde, özellikle anadolujet'in toplama filosunun hali ne olacak: her biri diğerinden farklı boyama, logo vs ile anadolujet tam bir taşra şirketi görünümünde. aprona baktığınız da bir uçağın eşini bulamazsınız; her biri bir başka firmadan (thy, sun express, vb.) devşirildiği için karşınızda tam bir cümbüş bulursunuz. hadi koltuklarla başladınız; eliniz bir varsa da tüm filoyu standarta kavuştursanız. tabii eliniz değmişken acemi tasarımcının elinden çıktığı her haliyle belli olan, logo, web-sayfası düzeni, vb. gibi şeyleri de düzeltirseniz, ankaralılara olan borcunuzu belki kısmen ödemiş olursunuz -- bakalım bu koltuktan daha kaç haber çıkacak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
........ ~ 4 yıl önce
Boarding ve deboarding süresi de kısalır diye düşünüyorum.tahliyeye engel olmaz ayrıca.pratik çözümler iyidir.minderin kalınlığıyla güvenlik olmaz o halde arabalara bakalım...eskiden kalındı özellikle Amerikan araçlar seneler geçtikçe inceldi...adamlardan daha iyi bilmiyoruz herhalde...orta koltuk kol dayaması sadece ortada oturana değil yanında oturan diğer kişilerin de hakkı ayrıca.bunlara kalsa. Godfather koltuğu isterler ve ya tv ps4 koltuğu...masajlı tabi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... noktalısı ~ 4 yıl önce
"ayrıca.bunlara kalsa" ifadesi son derece rahatsız edici ve saygısızca,herkimseniz kabinden yada kokpittensiniz herne iseniz arkanızda taşıdıklarınızla ilgili ifade bu olmamalı idi
sebayat ~ 4 yıl önce
su ortadaki tek koltuk kolu varya.., oturdugunda ,o mu yaslanacak yoksa ben mi derdine düş.. ...neolur bitsin bu cile.. :))) ortak kol kullanımına son diyiruk!! :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bmn ~ 4 yıl önce
malzemeden yürütmüşler beş para etmez bu koltuklar..tam türk aklı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000