26 Temmuz 2014, Cumartesi 20:35:29

THY'NİN NEW YORK UÇAĞINA KUŞ ÇARPTI

Türk Hava Yolları'nın İstanbul'dan Amerika'nın New York kentine gidecek uçağı, havalandıktan kısa bir süre sonra kuş çarpması nedeniyle İstanbul'a geri döndü.
  • Ayda neredeyse 10'dan fazla Thy uçağına kuş çarpıyor ise TK uçuş emniyet birimi ve Dhmi'nin bu konuda dünyada yaşanan örnekleri de değerlendirerek birşeyler yapmaları gerekiyor. Kuş çarpmaları büyük boyutlara ulaştıysa dünyanın çeşitli yerlerindeki meydan otoriteleri bu konuda neler yapmış, bu işi azaltanlar nasıl bir yol izlemiş , iyi bir çalışma ile bu konuda yol kaydedilmelidir,
  • Paralel yapının kuşları faiz lobisiyle is birliği yapmış ve trafoya giren kediyle birlikle organize bir planın sonucu bunlar.yine mağduruz :))) ekibe çok gecmis olsun
  • Öncelikle ekibe gecmis olsun dilerim.allah beterinden korusun.ama bu kuşlar paralel yapının kuşları ve isin fıtratında var.zamanlamada çok manidar :))))
  • Pilot arkadaşımı her kimse tebrik ediyorum, olması gerekeni yapmış. Bu da artık THY'de çok şeyin değiştiğini gösteriyor, eskiden olsa bu uçak NY'a tam yol devam ederdi!

Türk Hava Yolları'nın (THY), İstanbul'dan bugün 18.30'da gerçekleştireceği TK 11 sefer sayılı New York uçağı, kuş sürüsüne girdi.

TC-JNM tescilli Airbus A330-300 tipi uçakla Atatürk Havalimanı'ndan 18.30'da hareket eden THY uçağı, kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girdi. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı kulesi ile irtibata geçerek durumu bildirdi.

Geri dönüş kararı alan uçak, yaklaşık 30 dakika kadar önce Atatürk Havalimanı'na güvenli bir şekilde iniş yaptı. Uçak teknik ekip tarafından incelenirken yolcular da terminale alındı. Yapılacak incelemeler sonrasında uçağın sefere devam edip etmeyeceği netlik kazanacak.

©AirportHaber ÖZEL

THY'NİN NEW YORK UÇAĞINA KUŞ ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Kuşlar ~ 4 yıl önce
Ayda neredeyse 10'dan fazla Thy uçağına kuş çarpıyor ise TK uçuş emniyet birimi ve Dhmi'nin bu konuda dünyada yaşanan örnekleri de değerlendirerek birşeyler yapmaları gerekiyor. Kuş çarpmaları büyük boyutlara ulaştıysa dünyanın çeşitli yerlerindeki meydan otoriteleri bu konuda neler yapmış, bu işi azaltanlar nasıl bir yol izlemiş , iyi bir çalışma ile bu konuda yol kaydedilmelidir,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Paralel yapının kuşları faiz lobisiyle is birliği yapmış ve trafoya giren kediyle birlikle organize bir planın sonucu bunlar.yine mağduruz :))) ekibe çok gecmis olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Öncelikle ekibe gecmis olsun dilerim.allah beterinden korusun.ama bu kuşlar paralel yapının kuşları ve isin fıtratında var.zamanlamada çok manidar :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pilot arkadaşımı her kimse tebrik ediyorum, olması gerekeni yapmış. Bu da artık THY'de çok şeyin değiştiğini gösteriyor, eskiden olsa bu uçak NY'a tam yol devam ederdi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000