08 Mayıs 2012, Salı 12:13:22

THY'NİN KARTI KREDİ KARTI OLDU

Türk Hava Yolları ve Garanti Bankası işbirliğinde, yaklaşık 11 yıldır devam eden Shop&Miles, 1 Mayıs 2012 tarihinden itibaren Miles&Smiles Kredi Kartı olarak yenilendi.
  • en üstteki fotolarda freddie'nin ödülleri yazıyor.isim çok komik :)) nerede saçma sapan gereksiz ödül varsa hepsini aldı.ödül mödül iyi ama THY'de milyarlık zararlar var ve uçuş güvenliği konusunda sicili çok kötü.dünyada sondan 7.nci sırada bu konuda ......
  • Adı geçen bankadan bu kartı isteyin bakın ne cevap verecekler.
  • Ne bu ya insanlar yine çatlamışlar ve ikiye bölünmüşler yaw komik oluyorsunuz valla. Çok yaşayın emi.
  • 1 mayıstan önce 500 TL harcamaya normal karta 500 mil veriliyordu dün bankanın internet şubesinden baktım 500 TL harcamama 53 mil yüklemişler telefon edip sordum hesaplama değişmiş bu işinde suyu çıktı. Hiç bir espirisi kalmadı kartın.

Türk Hava Yolları’nın tek resmi kredi kartı olan Miles&Smiles, yeni özelliklerinin yanı sıra, uçuş milleri sayesinde bedava uçurmaya devam ederken, farklı sürprizlerle keyifli bir deneyim sunacak. 

Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'nde yapılan lansmana, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Ozen ve Garanti Bankası Ödeme Sistemleri Eşbaşkanı Mehmet Sezgin katıldı.

Yapılan toplantıda, yeni adı ve logosuyla Miles&Smiles kredi kartı, Türk Hava Yolları Miles&Smiles Özel Yolcu Programı’nda sahip olunan statüye göre, farklı oranlarda mil kazandırmaya devam edeceği, buna göre, Classic Plus üyeleri %25, Elite veya Elite Plus üyeleri ise %50 daha fazla mil kazanabileceği belirtildi.

Ayrıca; Miles&Smiles kredi kartı sahipleri, Türk Hava Yolları’nın sunduğu özel uçuş ve havaalanı hizmetlerinden yararlanabilmek ve alışverişlerden daha fazla mil kazanabilmek için, biriken millerini statü miline çevirerek mevcut statülerini koruyabilecek ya da bir üst statüye geçebileceği açıklandı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil toplantıda yaptığı konuşmada; “Türk Hava Yolları olarak Miles&Smiles programı kapsamında, yolcularımıza temas ettiğimiz her noktada onları tanıyarak, en üst düzeyde hizmet verebilmek ve memnuniyetlerini sağlamak amacıyla gerçekleştirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu amaçla, kredi kartımızın adını Miles&Smiles olarak değiştirerek, yolcu programı ve kredi kartı bütünlüğünü sağlayarak, müşterilerimize daha etkin ve dinamik bir hizmet vermeyi amaçladık. Bu programın başarısı geçtiğimiz günlerde dünyanın en prestijli seyahat ödüllerinden olan “2012 Freddie Ödülleri” ile de tescillendi. Türk Hava Yolları, Miles&Smiles programı ile Avrupa/Afrika bölgesinde “En İyi Özel Yolcu Programı” ve “En İyi Özel Yolcu Programı Kredi Kartı” dallarında ödüle layık görüldü. Bu kapsamda her geçen yıl sayısı artan farklı sektörlerden 60 program ortağı ile tüm üyelerimizin sadece uçuşla ilgili değil, uçuş harici günlük hayatında da, Miles&Smiles programını aktif olarak kullanmalarını hedefliyoruz” diye konuştu.

Garanti Ödeme Sistemleri Eşbaşkanı Mehmet Sezgin ise toplantıda yaptığı açıklamada; “Türkiye’de 11 yıldır tek bir gerçek mil programı var. Çünkü Garanti Bankası, Türk Hava Yolları’nın tek resmi kredi kartını çıkarıyor. Bugüne kadar yurtdışına seyahat eden Türkler, harcamalarının % 35’ini tek bir kredi kartıyla, Shop&Miles gerçekleştirdi. Türkiye, Türk Hava Yolları ve Miles&Smiles programı yıllar içinde çok değişti ve büyüdü. Şimdi Miles&Smiles ile Shop&Miles’ı tam anlamıyla evlendiriyoruz ve çok daha dinamik, sık seyahat eden yolcuların ihtiyaçlarına yönelik bir program yaratıyoruz. Yeni program, yine benzersiz olacak ve uçuş programı sınıfını yeniden tanımlayacak” dedi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu 2.5 Milyonu aşkın üyesi bulunan ve  22. yaşına giren Miles&Smiles Özel Yolcu Programı ile kazandıkları milleri, en yoğun dönemlerde bile ücretsiz uçak biletine dönüştürebileceklerini ifade etti. Topçu sözlerine şöyle devam etti  "Türk Hava Yolları’nın tek resmi kredi kartı olan Miles&Smiles Kredi Kartı sahipleri ise alışverişlerden kazandıkları milleri Miles&Smiles hesaplarındaki uçuş milleri ve diğer program ortaklarından kazanılan millerle birleştirebiliyor. Dünya örneklerinde olduğu gibi kredi kartı ismi, özel yolcu programımız ile aynı olacak.  Böylece Garanti Bankası ile birlikte 11 yıldır yürüttüğümüz programımızda yeni bir uygulama dönemi başlamış oluyor. Bu yeni dönemde elbette yeni ayrıcalık ve sürprizler var. Türk Hava Yolları’nın sunduğu özel uçuş ve havaalanı hizmetlerinden yararlanabilmek ve alışverişlerden daha fazla mil kazanabilmek için, biriken millerini statü miline çevirerek mevcut statülerini koruyabilecek ya da bir üst statüye geçebilecekler. Ayrıca, yakın bir zamanda üyelerimiz biriken millerini TL’ye çevirerek alışverişlerinde kullanabilecek ve alan vergilerini de milleri ile ödeyebilecekler. Türk Hava Yolları’nın tek resmi kredi kartı olan “Miles&Smiles”, uçuş milleri sayesinde bedava uçurmaya devam ederken; üyelik kart statüsüne göre değişen oranlarda mil kazandıracak” diyerek yenilenen kart hakkında bilgi verdi.

Lansman'da son olarak söz alan, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen “Garanti Bankası olarak, Türk Hava Yolları’nın işbirliğiyle yaklaşık 11 yıl önce bir ilke imza atmış, Türkiye’nin ilk ve gerçek uçuş mili programı Shop&Miles’ı kullanıma sunmuştuk. Shop&Miles ile Türkiye’de ve dünyada örnek alınan çok sayıda yeniliği hayata geçirdik. Şimdi yolculuğumuza, Türk Hava Yolları’nın tek resmi kredi kartı programı Miles&Smiles ile devam ediyoruz. Shop&Miles ile bugüne kadar 380.000 müşterimize, 57 milyar bedava uçuş mili kazandırdık. Hedefimiz, önümüzdeki 5 yıllık dönemde 700.000 kullanıcıya ulaşarak, 50 milyardan fazla bedava uçuş mili kazandırmak. Yeni logosuyla Miles&Smiles kredi kartı, her zaman olduğu gibi, yine önemli ayrıcalıklar sunacak. Miles&Smiles kredi kartı, Özel Yolcu Programı’nda sahip olunan statüye göre, farklı oranlarda mil kazandırırken, kazanılan miller statü miline çevrilebilecek. “Hediye Mil” ve “Avans Mil” özellikleri sayesinde, beklemeden bedava bilet alınabilecek. Elbette müşterilerimizin seyahat alışkanlıkları ve beklentileri, bu dönemde de bizim için yol gösterici olmaya devam edecek. Dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ile ortaklığımızın, 11 yıldır olduğu gibi bundan sonra da verimli bir şekilde devam edeceğine inanıyorum. Türk Hava Yolları ve Garanti Bankası’nın, işbirliğimizi bugünlere ulaştıran tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Toplantının ardından THY tarafından Garanti Bankası Genel Müdürü Erhan Özen ve Ödeme Sistemleri Eşbaşkanı Mehmet Sezgin'e maket uçak hediye edildi.

İŞTE YENİLENEN MILES&SMILES KREDİ KARTI ÖZELLİKLERİ
• Türk Hava Yolları satış ofisleri, 444 0 849, FlyTurkish mobil uygulama ve www.thy.com’dan satın alınacak biletlerde, 1 TL harcamaya 2 mil kazanılacak ve müşteriler taksit imkanından yararlanabilecek.
• Kazanılan miller, kısa bir süre sonra tüm alışverişlerde değerlendirilebilecek.
• Yenilenen kredi kartı programıyla, yurtiçi ve yurtdışındaki taksit kampanyalarından, tüm Miles&Smiles kredi kartı sahipleri faydalanabilecek.
• “Taksite Böl”, “İşlem Atlat” ve “Ekstre Atlat” özellikleri, nakit akışının yönetimi konusunda kart sahiplerine önemli fırsatlar sağlayacak.
• “Avans Mil” ile ödül bilet alınarak hemen uçulabilecek ve daha sonra kazanılacak millerle “Avans Mil” borcu ödenebilecek.
• “Sözünüze Mil” uygulaması sayesinde, aylık harcama sözü verilerek harcamalardan mil kazanılmaya devam edilirken, ekstra mil de kazanılabilecek.
• Seyahat ve Concierge Hattı (0212 310 23 23) üzerinden, seyahat planlanırken, bilet alınırken, havaalanında veya seyahat sırasında, daha önce olduğu gibi destek hizmeti alınabilecek.
• Görselleri yenilenen kartlar, yıl sonuna kadar tüm müşterilere ulaştırılacak.
• Mevcut Shop&Miles kredi kartları, banka tarafından yenilenene kadar kullanıma açık olacak ve müşteriler Miles&Smiles Kredi Kartı Programı’nın tüm özelliklerinden yararlanabilecek.
• Miles&Smiles ile ilgili detaylı bilgi ve kampanyalar www.milesandsmiles.net sitesinden takip edilebilecek.

THY'NİN KARTI KREDİ KARTI OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

freddie :))) ~ 6 yıl önce
en üstteki fotolarda freddie'nin ödülleri yazıyor.isim çok komik :)) nerede saçma sapan gereksiz ödül varsa hepsini aldı.ödül mödül iyi ama THY'de milyarlık zararlar var ve uçuş güvenliği konusunda sicili çok kötü.dünyada sondan 7.nci sırada bu konuda ......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Adı geçen bankadan bu kartı isteyin bakın ne cevap verecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haa hah ha ~ 6 yıl önce
Ne bu ya insanlar yine çatlamışlar ve ikiye bölünmüşler yaw komik oluyorsunuz valla. Çok yaşayın emi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kartı bitirmişler ~ 6 yıl önce
1 mayıstan önce 500 TL harcamaya normal karta 500 mil veriliyordu dün bankanın internet şubesinden baktım 500 TL harcamama 53 mil yüklemişler telefon edip sordum hesaplama değişmiş bu işinde suyu çıktı. Hiç bir espirisi kalmadı kartın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000