10 Temmuz 2011, Pazar 15:00:08

THY'NİN KABİL SEFERLERİ BAŞLADI

Türk Hava Yolları Kabil seferlerini başlattı...
  • Şuan en uygun olanı uçuşun iki ekiple yapılmasıdır.Uçak tipide A33o veya A340 dır.Küçük uçaklarla ilave ekipli uçuş yapamazsınız. B737 le arazi yapısı nedeniyle tahditlenirsiniz. Eğer ilk uçuş B737 ile yapıldıysa nasıl önhazırlık yapıldığı ortaya çıkar.
  • En güvenli otele saldırıdan sonra düşünülmesi gerekirken yine aceleyle alınmış bir karar.Uçuşun planlanan saatlerde gerçekleştirilmesi imkansız.Henüz harp bölgesi son yaklaşmada helikopterle kolda iniş yapıyorsunuz.Havacılık diye birşey yok yer hizmeti diye birşey yok..
  • İnşallah güvenlik açısından bir sorun olmaz Kabil de hepimizin dileği bu !ama birde atasözü var Bin nasihattan Bir nusübet iyidir diye !!!bence erken alınmış bir karar Kabil e uçmak orada hala savaş devam ederken THY nin oraya operasyon yapması çok cesurca ama bu cesur karar ilerde bizlere kötü günler yaşatmaz umarım
  • THY mürettebatının ve uçağının güvenliğini sadece buradaki yorumcular düşünüyor galiba.Ne THY'nin ne dışişleri bakanlığının ne büyükelçiliğin ne Kabil Bölge Komutanlığının -Türk General Komuta ediyor- umurunda olmadığını düşünüyorlar sanırım.Arkadaşlar bu işler sizin düşündüğünüz kadar kolay olmuyor.THY'de birisi -Bir de Kabil'e uçalım bakalım ne olacak, deyince Kabil'e uçulmuyor. Uzun süren planlama, toplantı, koordinasyon vs. den sonra karar veriliyor.Bu seferlerin anlaşmasını Afgan Ulaştırma Bakan Yardımcısı bizzat ülkemize gelerek imzaladı. Gönül isterdi ki hep Roma'ya, Paris'e uçulsun.Ama hem Afganistan'daki kardeşlerimizin hem Afganistan'da bulunan Türk vatandaşlarımızın THY'ye ihtiyacı var.
Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı milli havayolu şirketi Türk Havayolları Kabil seferlerini başlattı. Bu sabaha karşı 03:45'te Atatürk Havalimanı'ndan kalkan THY uçağı, saat 10:00 sularında Kabil'e indi.

Kabil'de ilgiyle karşılanan uçak, aynı zamanda THY'nin 184. destinasyonunun da müjdesini verdi. Haftada 3 gün yapılacak seferler, İstanbul-Kabil arasında Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri, Kabil-İstanbul seferleri ise Pazartesi, Perşembe ve Pazar günleri gerçekleştirilecek.
THY'NİN KABİL SEFERLERİ BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
Şuan en uygun olanı uçuşun iki ekiple yapılmasıdır.Uçak tipide A33o veya A340 dır.Küçük uçaklarla ilave ekipli uçuş yapamazsınız. B737 le arazi yapısı nedeniyle tahditlenirsiniz. Eğer ilk uçuş B737 ile yapıldıysa nasıl önhazırlık yapıldığı ortaya çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
En güvenli otele saldırıdan sonra düşünülmesi gerekirken yine aceleyle alınmış bir karar.Uçuşun planlanan saatlerde gerçekleştirilmesi imkansız.Henüz harp bölgesi son yaklaşmada helikopterle kolda iniş yapıyorsunuz.Havacılık diye birşey yok yer hizmeti diye birşey yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İnşallah güvenlik açısından bir sorun olmaz Kabil de hepimizin dileği bu !ama birde atasözü var Bin nasihattan Bir nusübet iyidir diye !!!bence erken alınmış bir karar Kabil e uçmak orada hala savaş devam ederken THY nin oraya operasyon yapması çok cesurca ama bu cesur karar ilerde bizlere kötü günler yaşatmaz umarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY mürettebatının ve uçağının güvenliğini sadece buradaki yorumcular düşünüyor galiba.Ne THY'nin ne dışişleri bakanlığının ne büyükelçiliğin ne Kabil Bölge Komutanlığının -Türk General Komuta ediyor- umurunda olmadığını düşünüyorlar sanırım.Arkadaşlar bu işler sizin düşündüğünüz kadar kolay olmuyor.THY'de birisi -Bir de Kabil'e uçalım bakalım ne olacak, deyince Kabil'e uçulmuyor. Uzun süren planlama, toplantı, koordinasyon vs. den sonra karar veriliyor.Bu seferlerin anlaşmasını Afgan Ulaştırma Bakan Yardımcısı bizzat ülkemize gelerek imzaladı. Gönül isterdi ki hep Roma'ya, Paris'e uçulsun.Ama hem Afganistan'daki kardeşlerimizin hem Afganistan'da bulunan Türk vatandaşlarımızın THY'ye ihtiyacı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000