18 Eylül 2014, Perşembe 11:51:25

THY’NİN EMEKTARI GÖKLERE VEDA ETTİ

Türk Hava Yolları’nın 21 yıl önce filosuna kattığı en eski Airbus 340-300 tipi uçağı, son uçuşunu yaparak gökyüzüne veda etti.
  • şuan en yaşlısı jcy mi? 26 küsür yaş sanırım.tabi parçalandıysa da haberim yok.uçuyormu hala?
  • 400 m dolara Tek kisiye ozel donanimli ucak alinacagina, o parayla 2 tane normal yolcu donanimli 332 thy he alinip, bu bosa cikan 340 lardan biri, donanimi thy teknik tarafindan yenilenerek ozel ucak haline getirilebilirdi. Menzilse menzil, kapasiteyse kapasite, her bakimdan yeterli. Sonucta haftada 1-2 ucus yapiyor. Gerekirse center tank eklenir range the arttirilir, en fazla 100 kisi binecek, isterse non stop avustralyaya bile gider. Yeterki yapmak iste, milletin Mali-parasi Deniz, yemeyenin ne oldugu da malum...
  • Aslında o kadarda eski değil biraz daha ucardı
  • Bir kere Delta Dc-9 ları emekliye ayırdı bir baksan iyi olur. Ayrıca THY kendine rakip olarak Qatar airways Emirates gibi havayollarını alıyorsa filosu sürekli genç tutmalı. Ve a340 1990 lara göre üretilmiş bir uçak olduğundan artık ekonomik değildir.

Türk Hava Yolları’nın 1993 yılında filosuna kattığı emektar Airbus 340 tipi TC-JDK tescilli uçağı Boston-İstanbul seferini yaparak filodan ayrıldı.

Boeing 777 ve Airbus 330 tipi uçakların filoya katılması sonrası gözden düşen ve halen THY filosunda 6 adet bulunan Airbus 340 tipi uçaklardan biri daha yere indi.

Airbus’ın ürettiği 25’inci A340 uçağı olan ve Ağustos 1993’te fabrika çıkışlı olarak THY filosuna katılan Airbus 340, THY’nin uzun uçuşlarında uzun yıllar görev yaptı.

TC-JDK kuyruk tescilli Diyarbakır adlı uçak Boston-İstanbul seferinden sonra filoya veda etti. Uçağın ya parçalanarak işe yarar parçalarının kullanılacağı ya da müşteri çıkması halinde bir başka havayoluna satılacağı kaydedildi.

TC-JDK kuyruk tescilli uçağın filodan çıkması ile birlikte filodaki bu tipte uçak sayısı da 5’e düştü. THY’nin diğer Airbus 340 tipi uçakları da orta vadede filosundan çıkarmak istediği kaydedildi.

Bir süre önce MSN 23 numaralı filonun en yaşlı Airbus 340 tipi TC-JDJ kuyruk tescilli uçağını filodan çıkaran THY, böylelikle filonun en yaşlı Airbus 340 tipi uçağını da emekliye ayırmış oldu. 

©AirportHaber.com ÖZEL

THY’NİN EMEKTARI GÖKLERE VEDA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

TC_JCY ~ 4 yıl önce
şuan en yaşlısı jcy mi? 26 küsür yaş sanırım.tabi parçalandıysa da haberim yok.uçuyormu hala?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
310 ~ 4 yıl önce
JCY A.310 haberde soz konusu edilen A.340 lar
haa yaşa bee ::)) ~ 4 yıl önce
iyi ki varsın.ben sanki bilmiyorum 310 olduğunu.ben model BELİRTMEDEN.!! filodaki en yaşlı uçak bumudur? ve hala aktifmi diye sordum.JCY'nin bir 310 olduğunu herkesin bildiğini varsaydım.hata bende.haberde konusu edilenin ne olduğunun farkındayım çok şükür...
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
400 m dolara Tek kisiye ozel donanimli ucak alinacagina, o parayla 2 tane normal yolcu donanimli 332 thy he alinip, bu bosa cikan 340 lardan biri, donanimi thy teknik tarafindan yenilenerek ozel ucak haline getirilebilirdi. Menzilse menzil, kapasiteyse kapasite, her bakimdan yeterli. Sonucta haftada 1-2 ucus yapiyor. Gerekirse center tank eklenir range the arttirilir, en fazla 100 kisi binecek, isterse non stop avustralyaya bile gider. Yeterki yapmak iste, milletin Mali-parasi Deniz, yemeyenin ne oldugu da malum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emre ~ 1 yıl önce
Yani hukumet karsitligi yapmak icin artik gercekten sacmaliyorsunuz. 94 model şahinde bakimini yap durmadan ulkeyi gezer simdi sahinemi binsin millet .
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Aslında o kadarda eski değil biraz daha ucardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A340- a ~ 4 yıl önce
Bir kere Delta Dc-9 ları emekliye ayırdı bir baksan iyi olur. Ayrıca THY kendine rakip olarak Qatar airways Emirates gibi havayollarını alıyorsa filosu sürekli genç tutmalı. Ve a340 1990 lara göre üretilmiş bir uçak olduğundan artık ekonomik değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000