12 Kasım 2010, Cuma 09:50:35

THY'NİN 9 AYLIK NET KÂRI NE KADAR?

Türk Hava Yolları’nın 2010 yılı 9 aylık net kârı 256 Milyon TL...
  • thy teknik yöneticileri thy'den para alamıyoruz diye işcisine zam yapmıyormuş.
  • 1- başka havayollarıda kar açıklasın ve sizene kardan diyenlere ; thy halka açık bir şirket yani karını açıklamak zorunda ve insanlar ortak, diğerleri neden açıklsın size ne ortakmısınız ??? 2- Kar-Zarar tartışmasına; son 3 ay ile toplam yılı(9ay), yatırımları karıştıranlar bolca; kuru dikkate alanlara göre zarar almayanlara göre kar, faliyete bakanlarda ayrı, azda olsa giderlerde bir miktar şişme olduğu aşikar, kısaca şimdilik durum ok, yinede kurlara dikkat büyümeye devam yoksa ... ???
  • bilet fiyatlarının pahalı olmasını destekliyorum..her önüne gelen uçağa binmesin ya da altenatifleri değerlendirsin..bi sürü uçak bakımı yaptırmayan havayolu şirketi var 50 TL verip uçsunlar onlarla...yeme içmeyede para versinler.
  • ben anlamıyorum... thy almanya bileti almak istediğimde bana 590 euro fiyat veriyor. alamıyorum haliyle. lufthansa'dan alıyorum 198 euroya. ama thy ile gidiyorum frankfurta...!! ben anlamadım ki bu düzeni. almana niye para veriyorum thy uçağına bineceksem... bunu kim hesaplıyor nereden kazanıyorlar anlamadım.
Türk Hava Yolları’nın 2010 yılının ilk 9 ayına ait konsolide mali tabloları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na gönderilerek açıklandı.
 
Satış gelirleri yüzde 22 artışla 6.3 milyar TL’ye ulaşırken tarifeli hizmet gelirlerinin yüzde 80’i dış hatlardan, yüzde 20’si ise iç hatlardan elde edildi. Mali tablolara göre ilk dokuz aylık dönemde esas faaliyet karı ise yüzde 15 düşüşle  546 milyon TL ve net karı ise 256 milyon TL olmuştur. 
 
Arzedilen Koltuk Kilometre (AKK) yüzde 17 ve Ücretli Yolcu Kilometre (ÜYK) yüzde 23 artmıştır. Yolcu sayısı yüzde 18 artışla 22 milyona, taşınan kargo ise yüzde 41 artışla 228 bin tona ulaşmıştır. Yolcu doluluk oranı ise 3,4 puan artışla yüzde 74,2 olarak gerçekleşmiştir.
 
Eylül ayı itibariyle filomuza katılmaya başlayan geniş gövde uçaklarımız ile  business class segmentinde gücümüzü pekiştirmek suretiyle birim gelirlerimizde artış hedeflemekteyiz. Söz konusu geniş gövde uçaklarımız, uzun hatlarda geniş bir kargo ağını ve artan kargo gelirini de beraberinde getirecektir.     
 
Hedeflerimizin üzerinde elde etmiş olduğumuz 2010 yılındaki mali ve operasyonel sonuçlarımız, 2011 yılındaki büyüme hedeflerimize ulaşacağımız konusunda önemli bir göstergedir. Bu çerçevede,  karlılığımızdan ödün vermeden uzun vadeli büyüme stratejimizi uygulamaya devam edeceğimizi  kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.
 
THY'NİN 9 AYLIK NET KÂRI NE KADAR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 8 yıl önce
thy teknik yöneticileri thy'den para alamıyoruz diye işcisine zam yapmıyormuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
1- başka havayollarıda kar açıklasın ve sizene kardan diyenlere ; thy halka açık bir şirket yani karını açıklamak zorunda ve insanlar ortak, diğerleri neden açıklsın size ne ortakmısınız ??? 2- Kar-Zarar tartışmasına; son 3 ay ile toplam yılı(9ay), yatırımları karıştıranlar bolca; kuru dikkate alanlara göre zarar almayanlara göre kar, faliyete bakanlarda ayrı, azda olsa giderlerde bir miktar şişme olduğu aşikar, kısaca şimdilik durum ok, yinede kurlara dikkat büyümeye devam yoksa ... ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bilet fiyatlarının pahalı olmasını destekliyorum..her önüne gelen uçağa binmesin ya da altenatifleri değerlendirsin..bi sürü uçak bakımı yaptırmayan havayolu şirketi var 50 TL verip uçsunlar onlarla...yeme içmeyede para versinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben anlamıyorum... thy almanya bileti almak istediğimde bana 590 euro fiyat veriyor. alamıyorum haliyle. lufthansa'dan alıyorum 198 euroya. ama thy ile gidiyorum frankfurta...!! ben anlamadım ki bu düzeni. almana niye para veriyorum thy uçağına bineceksem... bunu kim hesaplıyor nereden kazanıyorlar anlamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000