29 Ocak 2016, Cuma 14:15:34

THY'nin 24'üncü B777'si Atatürk Havalimanı'na indi

Türk Hava Yolları (THY), Boeing firmasından sipariş ettiği B777-300ER tipi uçakların birini daha teslim aldı. TC-LJE tesciili uçak AHL'ye iniş yaptı.
  • Türk Hava Yolları adına sevindim hayırlı olsun sonuöuz asiana aırlınes gibi olmasın
  • bu uçak thy nin 299. uçağıdır yanlış yorumlar yapmayın 300. uçak bir a330 olacak test uçuşlarında şu an (thy technicte 2 gün sonra kırım geçirmezse neyim ben bu uçak)
  • Pinar. Bizim 777. Ucagimizi beyendin demek. Bundan sonra. Ben yetkilerle gorusecem. Sana. 747 superi alacagiz. Sen merak etme daima bu koseyi takip et , az bir zaman kaldi,
  • Öncelikle Sence Neden 777?, havacılık otoritesi gibi yorumundan dolayı tebrik ediyorum seni. Çift koridorlu ve uzun menzilli uçaklar içinde operatör şirketlerinin vazgeçilmezidir. 22 saat kesintisiz havada kalma rekoruna sahiptir, hatta bu test sürecinde 2 kez gündoğumu yaşanmıştır. Ancak marka ve model seçimleri hat, yoğunluk, yakıt tüketimi, mesafe, bakım, yedek parça vb. kriterlerine göre seçilir. Şimdi kısa kısa örnekler vereyim sizlere, Emirates filosundaki Airbus A380 uçaklarını 3 sınıfta 550 kişilik olarak tasarlamıştı hatta çok özel müşterilerine 10 dakikalık duş imkânı bile sunabileceği imkânlar sunulurken şimdi 3 sınıfta 615 kişilik kapasiteye dönüyor. Bir diğer örnek American Airlines Boeing'e hâlâ 767-400er üretiyor ve dünyada filosunda en fazla Boeing 767 bulunan şirket ünvanına sahiptir, tamamen fiyat-performans hesabı bu marka ve model için uygun demektir. Şimdi bir diğer mevzu müşteri olarak uçuş tercihiniz sizi bağlar, dilerseniz daha fazla öder direkt uçarsınız yada daha uygun fiyat olsun diye aktarmalı uçabilirsiniz. Hatta bileti alırken operatör şirketinin filosunda favoriniz olan marka ve model uçakları tercih edebilirsiniz. Şunu bir kere çok iyi anlayalım, burada yorum yapan herkes havacılık tutkunu. Buraya kadar güzel, ancak yorumlarımızın mutlak dozajları ve saygıyı elden bırakmamalıyız. Ülkemizde ki tüm havayolu şirketleri çok değerlidir. Beğenmek ve beğenmemek konusunda tabiki özgürsünüz, ancak şunu belirteyim bu tarz şirketlerde çalışmak kesinlikle çok zordur, hele hele yönetici olarak. Benim için amacına göre tüm uçaklar değerli, Bombardier Q400 turboprop modeli 27 milyon $ ederken ve işletmecisine para kazandırırken çift koridorlu ve yeni sipariş bir uçak için böyle yorumlar yapmayalım. Saygılar. Son söz; çalıştığı işletmeye beddua eden arkadaşım, bu kadar fevri yorumlar yapıpta dünyanın en gözde sektöründe çalışma, hakikatten git başka iş yap.

Türk Hava Yolları (THY), Amerikalı uçak üreticisi Boeing'den sipariş ettiği B777 serisinden bir uçağı daha filosuna dahil etti.

THY'nin TC-LJE tescilli uçağı almak üzere ABD'ye bir ekip gönderdiğini geçen hafta AirportHaber okuyucularına duyurmuştu.

Dün, Boeing'in Seattle'daki tesislerinden havalanan THY'nin yeni uçağı, yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından şu sıralarda Atatürk Havalimanı'na teker koydu.

TC-LJE tescilli uçağın filoya katılmasıyla birlikte THY bünyesindeki B777-300ER tipi uçak sayısı da 24'e yükseldi.

©AirportHaber

THY'nin 24'üncü B777'si Atatürk Havalimanı'na indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

adam king ~ 2 yıl önce
Türk Hava Yolları adına sevindim hayırlı olsun sonuöuz asiana aırlınes gibi olmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğukan ~ 2 yıl önce
bu uçak thy nin 299. uçağıdır yanlış yorumlar yapmayın 300. uçak bir a330 olacak test uçuşlarında şu an (thy technicte 2 gün sonra kırım geçirmezse neyim ben bu uçak)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7 ~ 2 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
Himalaya tepesi. ~ 2 yıl önce
Pinar. Bizim 777. Ucagimizi beyendin demek. Bundan sonra. Ben yetkilerle gorusecem. Sana. 747 superi alacagiz. Sen merak etme daima bu koseyi takip et , az bir zaman kaldi,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 2 yıl önce
Öncelikle Sence Neden 777?, havacılık otoritesi gibi yorumundan dolayı tebrik ediyorum seni. Çift koridorlu ve uzun menzilli uçaklar içinde operatör şirketlerinin vazgeçilmezidir. 22 saat kesintisiz havada kalma rekoruna sahiptir, hatta bu test sürecinde 2 kez gündoğumu yaşanmıştır. Ancak marka ve model seçimleri hat, yoğunluk, yakıt tüketimi, mesafe, bakım, yedek parça vb. kriterlerine göre seçilir. Şimdi kısa kısa örnekler vereyim sizlere, Emirates filosundaki Airbus A380 uçaklarını 3 sınıfta 550 kişilik olarak tasarlamıştı hatta çok özel müşterilerine 10 dakikalık duş imkânı bile sunabileceği imkânlar sunulurken şimdi 3 sınıfta 615 kişilik kapasiteye dönüyor. Bir diğer örnek American Airlines Boeing'e hâlâ 767-400er üretiyor ve dünyada filosunda en fazla Boeing 767 bulunan şirket ünvanına sahiptir, tamamen fiyat-performans hesabı bu marka ve model için uygun demektir. Şimdi bir diğer mevzu müşteri olarak uçuş tercihiniz sizi bağlar, dilerseniz daha fazla öder direkt uçarsınız yada daha uygun fiyat olsun diye aktarmalı uçabilirsiniz. Hatta bileti alırken operatör şirketinin filosunda favoriniz olan marka ve model uçakları tercih edebilirsiniz. Şunu bir kere çok iyi anlayalım, burada yorum yapan herkes havacılık tutkunu. Buraya kadar güzel, ancak yorumlarımızın mutlak dozajları ve saygıyı elden bırakmamalıyız. Ülkemizde ki tüm havayolu şirketleri çok değerlidir. Beğenmek ve beğenmemek konusunda tabiki özgürsünüz, ancak şunu belirteyim bu tarz şirketlerde çalışmak kesinlikle çok zordur, hele hele yönetici olarak. Benim için amacına göre tüm uçaklar değerli, Bombardier Q400 turboprop modeli 27 milyon $ ederken ve işletmecisine para kazandırırken çift koridorlu ve yeni sipariş bir uçak için böyle yorumlar yapmayalım. Saygılar. Son söz; çalıştığı işletmeye beddua eden arkadaşım, bu kadar fevri yorumlar yapıpta dünyanın en gözde sektöründe çalışma, hakikatten git başka iş yap.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000