19 Aralık 2017, Salı 12:04:45

THY'nin 2 uçağına kuş çarptı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Zagreb ve İstanbul-İzmir seferlerini yapacak yolcu uçaklarına pist başında ilerledikleri sırada kuş çarptı.
  • Normalde kalkisa ve hatta ucusa devam edip, Izmir’e inip, sonra da fotosunu cekip, “biz boyle izmir’e kadar gittik, ama motor degerleri normaldiii” diyebilirlerdi, ama dememisler hayret.
  • İyiki wild life ogrendin. Ne büyük basari, olayi çözmüşsün. Akvaryum ve ortakoyde kuslari yemleyen sahislar lutfen artik bu işe bir son verin.
  • Sayın DHMI yetkilileri. Bu kelimeyi (Wild Life) hiç duydunuz mu ? Duymadığınız kesin. Havalimanının civarı özellikle akvaryum ve ataköy civarında kuş sürülerine yemek veriliyor. Ve siz hala top patlatarak kuş kovalamaya veya follow me ile köpek kovalamaya çalışıyorsunuz. Böyle olmaz ne yazık ki ? Çevreyi engellemeniz lazım. Bunu yapmadığınız sürece kazalar bitmeyecek. Bu konularda öncelik çevrededir. O kuşlar havalimanı pistinde beslenmiyor ama orada uçuyor. Siz kaynağı keseceksiniz.
  • O ucakta olan biri olarak gercekten feci bir olaydi.kaptanlarimizin sogukkanliligi sayesinde bir facia dan donuldu diyebilirim.gercek olan şuki havalimanlarimizin icinde gorev yapan ve her ucagin saglikli bir sekilde inis kalkis yaapmasi icin calisan kisilerin bu tur bir olayda onlem almadigi aciktir.kalkis oncesi pilotumuz ic anonsda bizlere kuslardan dolayi 10 dk gecikme olacagini iletmis olmasina ragmen trf kontrolleri dahil bu kus surusu icin bir onlem almamakla beraber bizlerin hayatlarini riske atmislardir.bence ivedilikle bunun sorumlusu kimler ise sorusturulmalidir.dunyaya aculan ve doluluk orani ile ovundugumuz liman icin boylesi bir durum su kaldirir cinsten olmamalidir kuslarin bu alan yerine orda yem bulabilecekleri alanlar olmalidir ornegin florya IBB tesisleri bu alan havalimanina cok yakin yem vs ile bu tur kus suruleri bu alanlara cekilse ki cekilebilir surekli bu durum meydana gelmeycektir.umarim akli basinda bir yetkili bu platformdan cevap verebilir ve alinacak onlem hakkinda bizleri bilgilendirir.

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Zagreb ve İstanbul-İzmir seferlerini yapacak yolcu uçaklarına pist başında ilerledikleri sırada kuş çarptı. 

TK 1053 sefer sayısıyla Zagreb'e gidecek THY uçağı ile TK 2312 sefer sayılı İzmir'e gidecek THY uçaklarına kalkış öncesi kuş çarptı. Bunun üzerine uçaklar kalkıştan vazgeçerek park yerine döndü.

Yapılan kontrollerde Zagreb uçağının seferine devam ettiği ancak İzmir uçağının seferden çekildiği belirtildi.

THY'nin 2 uçağına kuş çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

no subject ~ 6 ay önce
Normalde kalkisa ve hatta ucusa devam edip, Izmir’e inip, sonra da fotosunu cekip, “biz boyle izmir’e kadar gittik, ama motor degerleri normaldiii” diyebilirlerdi, ama dememisler hayret.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KYA ~ 6 ay önce
İyiki wild life ogrendin. Ne büyük basari, olayi çözmüşsün. Akvaryum ve ortakoyde kuslari yemleyen sahislar lutfen artik bu işe bir son verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KYA ~ 6 ay önce
Ara sıra yorumları okuyorum. Herhalde siz DHMI çalışanısınız. Neden her türlü bilgiye itiraz ediyorsunuz ? Veya gereken bilginiz ve eğitiminiz varsa, neden uygulamıyorsunuz ? Aşağıda yazanlar büyük olasılıkla Air Side eğitimi almış kişi veya kişiler. Biraz saygı duysanız ne olur ? Uçakların durumu ortada. Yarın bir kaza olduğunda ne yapacaksınız ? Biraz bilgiye saygı lütfen.
Wild Life ~ 6 ay önce
Sayın DHMI yetkilileri. Bu kelimeyi (Wild Life) hiç duydunuz mu ? Duymadığınız kesin. Havalimanının civarı özellikle akvaryum ve ataköy civarında kuş sürülerine yemek veriliyor. Ve siz hala top patlatarak kuş kovalamaya veya follow me ile köpek kovalamaya çalışıyorsunuz. Böyle olmaz ne yazık ki ? Çevreyi engellemeniz lazım. Bunu yapmadığınız sürece kazalar bitmeyecek. Bu konularda öncelik çevrededir. O kuşlar havalimanı pistinde beslenmiyor ama orada uçuyor. Siz kaynağı keseceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bk ~ 6 ay önce
O ucakta olan biri olarak gercekten feci bir olaydi.kaptanlarimizin sogukkanliligi sayesinde bir facia dan donuldu diyebilirim.gercek olan şuki havalimanlarimizin icinde gorev yapan ve her ucagin saglikli bir sekilde inis kalkis yaapmasi icin calisan kisilerin bu tur bir olayda onlem almadigi aciktir.kalkis oncesi pilotumuz ic anonsda bizlere kuslardan dolayi 10 dk gecikme olacagini iletmis olmasina ragmen trf kontrolleri dahil bu kus surusu icin bir onlem almamakla beraber bizlerin hayatlarini riske atmislardir.bence ivedilikle bunun sorumlusu kimler ise sorusturulmalidir.dunyaya aculan ve doluluk orani ile ovundugumuz liman icin boylesi bir durum su kaldirir cinsten olmamalidir kuslarin bu alan yerine orda yem bulabilecekleri alanlar olmalidir ornegin florya IBB tesisleri bu alan havalimanina cok yakin yem vs ile bu tur kus suruleri bu alanlara cekilse ki cekilebilir surekli bu durum meydana gelmeycektir.umarim akli basinda bir yetkili bu platformdan cevap verebilir ve alinacak onlem hakkinda bizleri bilgilendirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000