24 Eylül 2014, Çarşamba 13:05:23

THY'DEN BÜYÜK UÇAK AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları, Airbus ve Boeing'ten oluşan filosuna yeni uçak alımları yapmak için opsiyonları değerlendiriyor.
  • Thy yollarinin daha cokkk isi var. kar yapti cunku bir tane ucak almadi. 10 senedir avustralyaya ucacagiz diyorlar hepsi bos. Avrupaya yapacagin 10 seferden alacin parayi avustralyaya bir ucusta yapar. Etihad 2012 de acildi sirf oceniaya oynuyorlar cunku para burda.
  • A380 ve 747 8 almadigi surece buyuk bir hava yolu olamassiniz pirestij cok onemli bence thy yonetimi bu konuda bir an once kararini vermeli ve spirisleri geciktirmemeli.
  • 380 fiyatına 3 tane 777 al %80 dolulukla sürekli uçuş yap farklı yerlere durmadan. 2 adet kargoya 747 kirala. Zaten asya avrupa ortadoğu ve rusyanın göbeğindesin a380 sana göre değil uzak ülkelere yapılmış bi uçak. Sen coğrafi avantajınla orta gövdeyle rakipsizsin neden 380 alıp kazık yemeye çalışıyosun. Büyük gövdeyle Kargoya yüklen thy büyük pasta var orda
  • Esnaf team is basinda yine airporthaberde.. Ogle namazi kilinmis dukkan acilmis hesaplar kitaplar yapilmis tamam yollayin 380leri onay cikmis buradan

THY'nin yatırım ve teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Konukçu İstanbul'daki ISTAT Europe Konferansı'nda yaptığı konuşmada, "Büyük olasılıkla büyük uçağa ihtiyacımız olacak ama kargo kapasitesi de bizim için önemli. Bu konu şu anda THY yönetim kurulunda üst düzeyde tartışılıyor" dedi.

Konukçu, Boeing 787 ve Airbus A350'den A380 ve Boeing 777X'e kadar olan modellerin değerlendirildiğini söyledi.

Airbus ve Boeing'in her ikisi de THY'ye en büyük uçaklarını satmaya çalışıyor. Airbus'un 525 koltuk kapasitesine sahip A380 veya Boeing'in 467 koltuklu 747-8 modelleri THY'nin coğrafi avantajını kullanarak Avrupalı veya Körfez Arap ülkelerindeki rakiplerinden trafik alması için işine yarayabilir.

THY Şubat ayında yaptığı açıklamada Airbus A380 veya Boeing 747-8 konusunda fizibilite çalışması yaptığını belirtmişti. Ancak politik analistler konu üzerinde kısmen Türkiye'nin ivme kaybeden AB'ye tam üyelik sürecinin, kısmen de havalimanı kapasite sorunlarının etkisi olduğunu belirtiyorlar.

Aynı konferansa konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil, en büyük jetler konusunda sipariş verme konusunu gündemlerinde tuttuklarını ancak şu anda daha çok iki motorlu ve uzun mesafeli uçaklarla daha çok ilgilendiklerini belirtti.

Kotil, "Herhangi bir uçak modeline karşı değiliz. Ancak son olarak uzun mesafeli uçuşlar için Boeing 777 siparişi verdik. Orta mesafeli uçuşlar için tek koridorlu Boeing ve Airbus siparişleri verdik" dedi.

Kotil, "Bu uçaklar bizim için çok iyi. Gelecek için bir şey söylemek istemiyorum. Henüz bir karar almadık" diye ekledi.

THY geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 50 adet 737 MAXs ve 20 adet yeni jenerasyon 737S siparişi vermişti. (Star)

THY'DEN BÜYÜK UÇAK AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Mithat ~ 3 yıl önce
Thy yollarinin daha cokkk isi var. kar yapti cunku bir tane ucak almadi. 10 senedir avustralyaya ucacagiz diyorlar hepsi bos. Avrupaya yapacagin 10 seferden alacin parayi avustralyaya bir ucusta yapar. Etihad 2012 de acildi sirf oceniaya oynuyorlar cunku para burda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bonanza 1234 ~ 4 yıl önce
A380 ve 747 8 almadigi surece buyuk bir hava yolu olamassiniz pirestij cok onemli bence thy yonetimi bu konuda bir an once kararini vermeli ve spirisleri geciktirmemeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
380 fiyatına 3 tane 777 al %80 dolulukla sürekli uçuş yap farklı yerlere durmadan. 2 adet kargoya 747 kirala. Zaten asya avrupa ortadoğu ve rusyanın göbeğindesin a380 sana göre değil uzak ülkelere yapılmış bi uçak. Sen coğrafi avantajınla orta gövdeyle rakipsizsin neden 380 alıp kazık yemeye çalışıyosun. Büyük gövdeyle Kargoya yüklen thy büyük pasta var orda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
guzel ~ 4 yıl önce
Esnaf team is basinda yine airporthaberde.. Ogle namazi kilinmis dukkan acilmis hesaplar kitaplar yapilmis tamam yollayin 380leri onay cikmis buradan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000