13 Şubat 2013, Çarşamba 15:19:28

THY'DEN UÇAKTA İÇKİ AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları, son dönemde sıkça konuşulan uçakta içki yasağına ilişkin açıklama yaptı. THY hangi hatlarda içki ikramını durdurdu?
  • ya ben uçarken huzursuz oluyorum ya sakinleştirici yada alkol almam Lazım istisna için paramı ödemem Lazım ödeyim bana 4 saatlik Uçuş için 4 duble viski yada votka verin olmaz diyorsanız doktorunuz sağlam olsun uçarken size sorun yarata bilirim keyfiniz bilir
  • Yazılanları okudum da gerçekten bu ülkede bir sürü cahil ve sınırını aşan insanlarla yaşıyoruz. Ülkede ciddi bir ayrım var. Kardeşim size ne içki içen içer. Yok içmese ne olurmuş. Herkes sınırını bilsin. Kimse kimsenin hayatına müdahale edemez. İsteyen de gayet güzel içer. Thy önce o kadar paraya tasarlattığı o çağ dışı kıyafetlere baksın da silkelensin. Yobaz yobaz yaşayacağınıza açın biraz beyinlerinizi de belki öbür dünyada bir puan ileri geçebilirsiniz
  • çok şükür... Her şey aslına döner. Türkiye de aslı olan islamiyete dönüyor
  • burası müslüman ülke tabiki içki servis edilmeyecek. diğer hatlarda da en kısa zamanda kaldırılmasını rica ediyorum ve Sn.Temel Kotil bey ile birlikte bu kararı almakta emeği geçen diğer herkesi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

İŞTE THY TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA:

"Türk Hava Yolları yaptığı atılımlar ve hizmet kalitesiyle son iki yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilmiştir.

Uçuşlarımızda verdiğimiz ikram Dünyanın en iyi ikramı olarak kabul görmüş, hizmet kalitemiz yolcularımızın beğenisini kazanmıştır.

Son günlerde uçuşlarımızdaki içki servisi ile ilgili yapılan eleştiriler üzerine uygulama hakkında bazı bilgileri paylaşmak ihtiyacı duyulmuştur.

Türk Hava Yolları 98 ülkede, 183 dış hat ve 36 iç hatta uçuş gerçekleştirmektedir. Bu hatlardan bazılarında aşağıda belirtilen gerekçelerle uzun süredir içki servisi yapılmamaktadır.

Yurtiçi uçuşlarda yapılan ikram servisinde sadece business yolculara içki servisi yapılmaktadır. Yurtiçindeki 36 hattın 20’sinde business kabin uygulaması bulunmamaktadır. İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bodrum ve Dalaman hatları dışındaki diğer hatlarda ise business yolcu ve içki talebi azlığı ile lojistik zorluklar nedeniyle içki servis edilmemektedir.

Dış hatlarda ise sadece 8 ülkede, ilgili ülkelerle yapılan görüşmeler sonucunda gelen istek üzerine içki servisi yapılmamasına karar verilmişti. Bu ülkelerin bayrak taşıyıcı havayolu şirketleri de uçuşlarında içki servisi yapmamaktadır.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları 90 ülkeye yaptığı seferlerinde ise ikram uygulamasına mevcut şekliyle devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

LOJİSTİK YÜKLEME AÇISINDAN ZOR ÇÜNKÜ...

THY'nin açıklamasında yer alan 'içki yüklemesindeki lojistik zorluğa' ilişkin Airporthaber'e bilgi veren bir yetkili, " Uçağa yüklenen meyvesuyu gibi diğer alkolsüz içecekler bütün yolculara servis ediliyor. Ancak içki sadece business class sınıfında uçan bazı yolcular tarafından tercih ediliyor. Buna rağmen her uçağa bütün içki çeşitlerinden yükleniyor ancak tüketim çeşitliliği olmadığı için operasyonel açıdan mantıklı görülmüyor" dedi. 

THY'DEN UÇAKTA İÇKİ AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

Alkolseven ~ 3 yıl önce
ya ben uçarken huzursuz oluyorum ya sakinleştirici yada alkol almam Lazım istisna için paramı ödemem Lazım ödeyim bana 4 saatlik Uçuş için 4 duble viski yada votka verin olmaz diyorsanız doktorunuz sağlam olsun uçarken size sorun yarata bilirim keyfiniz bilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tepki ~ 5 yıl önce
Yazılanları okudum da gerçekten bu ülkede bir sürü cahil ve sınırını aşan insanlarla yaşıyoruz. Ülkede ciddi bir ayrım var. Kardeşim size ne içki içen içer. Yok içmese ne olurmuş. Herkes sınırını bilsin. Kimse kimsenin hayatına müdahale edemez. İsteyen de gayet güzel içer. Thy önce o kadar paraya tasarlattığı o çağ dışı kıyafetlere baksın da silkelensin. Yobaz yobaz yaşayacağınıza açın biraz beyinlerinizi de belki öbür dünyada bir puan ileri geçebilirsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaşasın ~ 5 yıl önce
çok şükür... Her şey aslına döner. Türkiye de aslı olan islamiyete dönüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yozgatlı ~ 5 yıl önce
burası müslüman ülke tabiki içki servis edilmeyecek. diğer hatlarda da en kısa zamanda kaldırılmasını rica ediyorum ve Sn.Temel Kotil bey ile birlikte bu kararı almakta emeği geçen diğer herkesi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok artık :) ~ 5 yıl önce
ülkenin müslümanı hristiyanı mı olur.. hahaha..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000