18 Mart 2013, Pazartesi 16:22:43

THY'DEN PERSONELİNE ŞEHİT MENÜSÜ

Türk Hava Yolları , 18 Mart Çanakkale Şehitleri’nin anısına o gün şehitlerin yiyecek menüsünü bütün yemekhanelerinde personeline sundu.
  • aziz şehihleri için el fatiha
  • Bu yorumcunun yorumuna katılmamak elde değil. Çok güzel yazmış ve bugünkü rezilliği ve saygısızlığı yorumunda çok güzel özetlemiş. THY ise bu işlerin sadece menü vermekle olmadığını anlaması lazım. Şehitlere tam anlamı ile haklarını vermek için yobaz kafalarını değiştirmeliler.
  • şehide kelle diyene oy verenler bugun thy yönetiminde veya kadrosunda...takunyalılar göz boyamak için şehit anma vs yapmasınlar herkes herkesin ne olduğunu iyi biliyor!!!
  • Heyt be aslanlar. Gözleri üzerimizde. Duruşlarındaki heybet, gurur, gerçek iman bu fotoğrafta da çok belli. 1 günlüğüne çorba içmekle olmuyor bu işler. Öbür tarafa gittiğimizde bizi bekliyor olacaklar. İnşallah yüzüne tükürülenlerden olmayız.

Türk Hava Yolları, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98’inci yıldönümünde bu ülke toprakları için canını feda eden şehitleri unutmadı. O günkü zor koşullarda vatanını can siperhane savunan şehitler, düşmanın yanı sıra açlıkla ve zor şartlarla da mücadele ediyordu.

Zaferin kazanıldığı gün de şehitlerin kumanyasında sadece buğday çorbası ve üzüm hoşafı vardı. Bugün zaferin 98’inci yıldönümünde Türk Hava Yolları da aynı yemek menüsünü bütün personellerine sundu. THY yemekhanelerinde bugün üzüm hoşafı ve buğday çorbası vardı.

THY’den yapılan duyuruda, “ Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümü. Vatan toprağını savunmanın emsalsiz örneğini sergileyen Çanakkale Şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz. Bizler onların sayesinde bu güne geldik ve o zorlu şartlarda öğün yemekleri sadece 1 tas buğday çorbası ve üzüm hoşafı idi. Onların yaşadıkları zorlukları bir nebze olsun içimizde yaşayalım dedik ve İstanbul’daki yemekhanelerimizin bugünkü öğle menüsüne 1 tas buğday çorbası ve üzüm hoşafı ‘nı da dahil ettik” denildi.

Airporthaber.com

THY'DEN PERSONELİNE ŞEHİT MENÜSÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

mvjmönö2556 ~ 4 yıl önce
aziz şehihleri için el fatiha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komşusu Açken ~ 5 yıl önce
Bu yorumcunun yorumuna katılmamak elde değil. Çok güzel yazmış ve bugünkü rezilliği ve saygısızlığı yorumunda çok güzel özetlemiş. THY ise bu işlerin sadece menü vermekle olmadığını anlaması lazım. Şehitlere tam anlamı ile haklarını vermek için yobaz kafalarını değiştirmeliler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 5 yıl önce
şehide kelle diyene oy verenler bugun thy yönetiminde veya kadrosunda...takunyalılar göz boyamak için şehit anma vs yapmasınlar herkes herkesin ne olduğunu iyi biliyor!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komşusu açken.. ~ 5 yıl önce
Heyt be aslanlar. Gözleri üzerimizde. Duruşlarındaki heybet, gurur, gerçek iman bu fotoğrafta da çok belli. 1 günlüğüne çorba içmekle olmuyor bu işler. Öbür tarafa gittiğimizde bizi bekliyor olacaklar. İnşallah yüzüne tükürülenlerden olmayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000