07 Temmuz 2011, Perşembe 10:25:06

THY'DEN MUHTEŞEM HAMLE

Türk Hava Yolları, Alman Lufthansa'nın da uyguladığı DLR sınav sistemini Türkiye’de kuruyor. İşte ayrıntılar...
  • açıkçası burdaki yorumları okuyunca inanmak içimden gelmiyor bu yazıları yazanların pilot olduğuna ve thy nin ekmeğini yediğine insan ekmek yediği yeri kötülermi ya dünyanın parasını alıyorsunuz ayıptır günahtır özellikle asker kökenli olduğunu söyleyen f16 pilotu diyenlere hiç yakıştırmadım bu millet size gıptayla bakıyo siz meslektaşlarınızla anlaşmayı beceremiyorsunuz el insaf
  • Vay vay vay, yurdumun pilotlarının şu yorumlardaki seviyesine bak. Yok askermiş yok sivilmiş. Birbirinizi görmeden buradan ne güzel racon kesiyorsunuz, havaalanında ya da uçakta karşılaştığınızda, eski bir f16 pilotuna "n'aber lan astronot" diyebiliyor musunuz? kimin iyi kimin kötü olduğunu emekli olabilince öğrenirsiniz, o zamana kadar kimsenin canını yakmayın yeter. Sizleri okuyunca meslektaşınız olmadığım için şükrediyorum. Eskiden saygı duyulan bir mesleği ayaklar altına aldınız, hepinize yazıklar olsun.
  • 135 saat gerçek uçuş gerisi simülatorler pilot değil pilotcuk olursunuz sonra ortalıkta bizi kandırdılar diye deli dana gibi dolaşırsınız...
  • Geçmişten bu güne Türk Hava Yolları'nı DLR mi uçurdu. DLR ye güvenmeyin, verdiğiniz eğitime ve CRM-MCC ye güvenin.
Şirkette görev alacak pilotlarını DLR sınav sistemine tabi tutan Türk Hava Yolları, Lufthansa'nın da uyguladığı DLR sınavlarını artık Türkiye’de yapacak.

Bununla ilgili olarak bir yıldır çalışmalarını sürdüren THY Uçuş İşletme Başkanlığı, çalışmalarını tamamladı.

Geçtiğimiz Mart ayında Türk Hava YollarıUçuş Eğitim Binasında DLR Test Merkezi Tadilatı İşi için ihaleye çıkan THY, yeni merkezde son düzenlemeleri de yaptı.

THY Uçuş Eğitim Başkanı Menderes Çakıcı, yeni açılacak DLR eğitim merkezini “Eğitim kalitemizi ve başarılarımızı yükseltmek için hayata geçirdiğimiz elektronik sınav sisteminden sonra şimdi de AVRUPA'NIN 2. BÜYÜK DLR (Pilot seçme testleri) Sınav sistemini Uçuş Eğitim Başkanlığı'nda 28 Temmuz 2011 tarihinde faaliyete geçiriyoruz. Ülkemiz ve bölge ülkeleri havacılığı adına bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz Ortaklığımıza büyük katma değer sağlayacak olan bu projede desteklerini esirgemeyen tüm yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” sözleriyle çalışma arkadaşlarına duyurdu.

Alman milli havayolu şirketi Lufthansa’nın pilotlarına uyguladığı sınav sistemini Türkiye’de Türk Hava Yolları, Sunexpress gibi şirketler pilot alımında kullanıyor.

Almanya'da gerçekleşen DLR sınavları, psikomotor yetenekleri, kısa süreli sayı hafızasını, 3 boyutlu düşünme, basit aritmetik gibi birçok modülden oluşan alanları kapsıyor.

THY, DLR sistemini 2009 yılında yaşanan Amsterdam kazasından sonra uygulamaya başlamıştı. Yeni tesisin kurulmasıyla THY’de görev alacak pilot adayları Almanya’ya gitmek zorunda kalmayacak, sınavlar İstanbul’da yapılacak.

©AirportHaber.com Özel
THY'DEN MUHTEŞEM HAMLE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Misafir ~ 7 yıl önce
açıkçası burdaki yorumları okuyunca inanmak içimden gelmiyor bu yazıları yazanların pilot olduğuna ve thy nin ekmeğini yediğine insan ekmek yediği yeri kötülermi ya dünyanın parasını alıyorsunuz ayıptır günahtır özellikle asker kökenli olduğunu söyleyen f16 pilotu diyenlere hiç yakıştırmadım bu millet size gıptayla bakıyo siz meslektaşlarınızla anlaşmayı beceremiyorsunuz el insaf

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Vay vay vay, yurdumun pilotlarının şu yorumlardaki seviyesine bak. Yok askermiş yok sivilmiş. Birbirinizi görmeden buradan ne güzel racon kesiyorsunuz, havaalanında ya da uçakta karşılaştığınızda, eski bir f16 pilotuna "n'aber lan astronot" diyebiliyor musunuz? kimin iyi kimin kötü olduğunu emekli olabilince öğrenirsiniz, o zamana kadar kimsenin canını yakmayın yeter. Sizleri okuyunca meslektaşınız olmadığım için şükrediyorum. Eskiden saygı duyulan bir mesleği ayaklar altına aldınız, hepinize yazıklar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
135 saat gerçek uçuş gerisi simülatorler pilot değil pilotcuk olursunuz sonra ortalıkta bizi kandırdılar diye deli dana gibi dolaşırsınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Geçmişten bu güne Türk Hava Yolları'nı DLR mi uçurdu. DLR ye güvenmeyin, verdiğiniz eğitime ve CRM-MCC ye güvenin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000