01 Eylül 2012, Cumartesi 09:03:45

THY'DEN MISIR İÇİN GERİ SAYIM...

Türkiye ve Mısır arasında hızla artan siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkiler turizmde de yaşanıyor. Türk Hava Yolları Ekim ayından itibaren Mısır'daki destinasyon sayısını 4'e çıkarıyor...
  • Gerçekten çok doğru 2 destinasyon,tebrikler
  • THY sonunda sesimi duydu , bu mükemmel 2 destinasyona 2009'dan beri ulaşmak için aktarma yapmak zorunda kalıyorduk. Fakat THY neden bu uçuşları seasonal olarak yapacak onu anlamıyorum. Bir de Luxor (Mısır) , Aswan (Mısır) , Aqabe (Ürdün) ,Marrakech(Fas) uçuşları başlarsa çok fazla sevineceğiz.
  • Tüm Avrupa tatilini İspanya'nın Akdeniz'deki en büyük adası olan Majorka'da tatilini yapıyor. Eğlencenin kalbi orada atıyor. Oraya da sefer istiyoruz.

THY, bundan sonra Kahire ve İskenderiye'den sonra Mısır'ın dünyaca ünlü turizm merkezleri Şarm el Şeyh ve Hurgada'ya da uçacak. Şarm'a 4 ve Hurgada'ya da haftada 3 sefer düzenleyecek olan THY'nin Mısır'a toplam uçuş sayısı da haftalık 29'a ulaşacak.

Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı hafta içinde Mısır Başbakanı Hişam Kandil ile gerçekleştirdiği görüşme konusunda açıklama yaptı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede iki ülke ilişkilerini bütün yönleri ile ele aldıklarını ifade eden Botsalı, iki ülke siyasi ilişkilerinin mükemmel düzeyde gelişmeye devam ettiğini, ticaret hacminin Mısır ekonomisinin içinde bulunduğu darboğaza rağmen artış trendini koruduğunu açıkladı.

Büyükelçi Botsalı, İstanbul'dan Şarm el Şeyh ve Hurghada turizm merkezlerine yapılacak uçuşların iki ülke arasındaki turizm potansiyelinin artmasına büyük bir katkı sağlayacağını anlattı.

İki ülke arasındaki ticaret ve yatırımlar Tahrir Devrimi'nden sonra dahi durmamış, Dünya Bankası finansmanlı 400 milyon dolar tutarındaki Kahire Havaalanı İkinci Terminal Projesi ihalesini Türk Konsorsiyumu LİMAK kazanmıştı. (Sabah)

THY'DEN MISIR İÇİN GERİ SAYIM...

Facebook Yorum

Yorumlar

ogunat ~ 6 yıl önce
Gerçekten çok doğru 2 destinasyon,tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok geç kalındı ~ 6 yıl önce
THY sonunda sesimi duydu , bu mükemmel 2 destinasyona 2009'dan beri ulaşmak için aktarma yapmak zorunda kalıyorduk. Fakat THY neden bu uçuşları seasonal olarak yapacak onu anlamıyorum. Bir de Luxor (Mısır) , Aswan (Mısır) , Aqabe (Ürdün) ,Marrakech(Fas) uçuşları başlarsa çok fazla sevineceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pg10 ~ 6 yıl önce
Tüm Avrupa tatilini İspanya'nın Akdeniz'deki en büyük adası olan Majorka'da tatilini yapıyor. Eğlencenin kalbi orada atıyor. Oraya da sefer istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000