04 Mart 2015, Çarşamba 06:39:40

THY'DEN 'KATMANDU' AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları'nın Nepal'in başkenti Katmandu'da pistten çıkan A330 tipi uçağıyla ilgili THY Basın Müşavirliği'nden açıklama geldi...
  • Kaza afrika da olunca birileri hemen atıp tutmaya başlamış. Evet orası afrika da ne alaka. Uçak son model A330 her türlü donanımı var. Havaalanında RNP AR usul var. Son teknoloji uçakların kullanabildiği en gelişmiş ülkelerde bile nadiren ilan edilmiş bir alçalma türü. THY bu teknolojiyi kullanacak her türlü yatırımı yapmış, eğitimler simülasyonlar ... Yani uçak havaalanına teker koyuncaya kadar en yüksek teknoloji ile uçuşunu sürdürüyor. orası afrika şartlar kötü onun için sefer yapılırsa böyle olur diyenlere söylüyorum. Yerde aldığın hizmet kötüdür, bavulu elle taşırlar, uçağı kaldıracak vinçleri yoktur, onlar ayrı konu. Yerde aldığın hizmetleri bir kenara koyarsan uçağın iniş kalkışı açısından en son en güncel teknoloji kullanılıyor ki çoğu ülkede, Türkiye dahil, Fransa, İngiltere, Almanya dahil bu yüksek teknoloji, bu iniş kolaylığı yok. Atıp tutmayın
  • Tatlı Tatlı yemenin acı acı çıkması
  • Bu bilgi ne isinize yarayacak bilmiyorum ama kokpit ekibi iki Turk'ten olusuyor... Rahatladiniz mi?
  • Akbabalar yine sevinç içinde yine bir leş buldular saldırıyorlar. Bunların diğer bir adı HERBOKOLOG . Bu tipler herhangi bir konu hakkında yeteri kadar bilgisi olmasada konuşmaya çalışan hayatını bu alan üzerine inşa eden kişilerdir. Genelde de bir boka yaramayan insanlar topluluğu olarak heryerde varlıklarını sürdürürler. İçleri kıskançlık ve fesat doludur. Ancak Bok atarlar Şekil 1 A da görüldüğü gibi yok pilotun kökeni , yok pilotun cinsi gibi sinir bozucu ilkel bok lar sıçarlar. Dolayısı ile bu tiplerin yorumlarını delete edip olayı derinliğine incelemekte fayda var. Ancak elimizde yeterli veri olmadığından varsayımlarda bulunmak bile hatalı. Şu an sadece THY EKİBİ VE TÜM YOLCULARA CAMİAYA GEÇMİŞ OLSUN DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY SÖYLEYEMEYİZ. Ucuz atlatılmış bir olay . Kimsenin burnunun kanamaması ayrıca çok sevindirici. HERBOKOLOG lara tavsiyem aklınızı kullanın adam olun.

Türk Hava Yolları'nın (THY) TK726 sefer sayılı İstanbul-Katmandu seferini yapan uçağı bu sabah saatlerinde pistten çıktı.

THY Basın Müşavirliği Nepal'de meydana gelen kaza ile ilgili açıklama yaptı.

Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada, Katmandu'da yaşanan kazada, 1 yolcunun hafif yaralandığı ve hastaneye sevk edilecek tedavi altına alındığı belirtildi.

THY'den yapılan açıklama şöyle;
Türk Hava Yolları'Nın TK 726 sefer sayılı İstanbul-Katmandu uçağı Katmandu'ya iniş yaptıktan sonra pistten çıkmıştır. Yolcularımız ve uçuş ekibimiz güvenli bir şekilde tahliye edilerek terminale alınmıştır. Olayda 1 yolcumuz hafif yaralanmış, hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Uçağın bulunduğu bölgeden çekilmesi için  gerekli tedbirler alınmış ve çalışma başlatılmıştır. Olayın nasıl meydana geldiği yapılacak teknik incelemeyle belirlenecektir.

THY'DEN 'KATMANDU' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Afrika ~ 3 yıl önce
Kaza afrika da olunca birileri hemen atıp tutmaya başlamış. Evet orası afrika da ne alaka. Uçak son model A330 her türlü donanımı var. Havaalanında RNP AR usul var. Son teknoloji uçakların kullanabildiği en gelişmiş ülkelerde bile nadiren ilan edilmiş bir alçalma türü. THY bu teknolojiyi kullanacak her türlü yatırımı yapmış, eğitimler simülasyonlar ... Yani uçak havaalanına teker koyuncaya kadar en yüksek teknoloji ile uçuşunu sürdürüyor. orası afrika şartlar kötü onun için sefer yapılırsa böyle olur diyenlere söylüyorum. Yerde aldığın hizmet kötüdür, bavulu elle taşırlar, uçağı kaldıracak vinçleri yoktur, onlar ayrı konu. Yerde aldığın hizmetleri bir kenara koyarsan uçağın iniş kalkışı açısından en son en güncel teknoloji kullanılıyor ki çoğu ülkede, Türkiye dahil, Fransa, İngiltere, Almanya dahil bu yüksek teknoloji, bu iniş kolaylığı yok. Atıp tutmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Tatlı Tatlı yemenin acı acı çıkması

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu bilgi ne isinize yarayacak bilmiyorum ama kokpit ekibi iki Turk'ten olusuyor... Rahatladiniz mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no name ~ 3 yıl önce
Akbabalar yine sevinç içinde yine bir leş buldular saldırıyorlar. Bunların diğer bir adı HERBOKOLOG . Bu tipler herhangi bir konu hakkında yeteri kadar bilgisi olmasada konuşmaya çalışan hayatını bu alan üzerine inşa eden kişilerdir. Genelde de bir boka yaramayan insanlar topluluğu olarak heryerde varlıklarını sürdürürler. İçleri kıskançlık ve fesat doludur. Ancak Bok atarlar Şekil 1 A da görüldüğü gibi yok pilotun kökeni , yok pilotun cinsi gibi sinir bozucu ilkel bok lar sıçarlar. Dolayısı ile bu tiplerin yorumlarını delete edip olayı derinliğine incelemekte fayda var. Ancak elimizde yeterli veri olmadığından varsayımlarda bulunmak bile hatalı. Şu an sadece THY EKİBİ VE TÜM YOLCULARA CAMİAYA GEÇMİŞ OLSUN DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY SÖYLEYEMEYİZ. Ucuz atlatılmış bir olay . Kimsenin burnunun kanamaması ayrıca çok sevindirici. HERBOKOLOG lara tavsiyem aklınızı kullanın adam olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000