14 Haziran 2013, Cuma 16:40:03

THY'DEN 'GREV' AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, grevin herhangi bir ek maliyet oluşturmadığını açıkladı...
  • Grevdeki personelin yerine yeni işe alımlar yapılması kanunen mümkün olmadığından bu grev meselesi çözüene kadar yeni kabin personeli alınamayacak. Çünkü grevdeki personelin yerine alım yapılmış olacak. Hal böyle olunca "grevdekiler bana engel değil, yeni aldıklarımı da büyüme içerisinde alıyorum. İkame personel değil" demek için açılış açıklamaları yapılıyor sanırım.
  • Zarar oluşmadı. Doğru olamaz ama, kabul. Zaten grevin amacı THY' yi zarara sokmak olmamalı. Pragmatist bir görüş koyuyorsunuz ortaya. Yalnız para. Operasyonel gelir devam vb.. diyerek. Siz ailenizdekilerin yüzlerini asık görünce üzülürmüsünüz. Bu duyguyu yaşadığınızı zannetmiyorum. Kaldı ki siz THY' ye aile gözü ile bakacak insan yapısında da değilsiniz. Trilyonlarca kar etmekle övünmek ve çalışanlara yüze 3 zam yapmak sizce adil mi? Buna da tabii derseniz, sizi Allaha havale etmekten başka çözüm yok.
  • Plajda grev diyenlerin bence beyni sulanmış uçmaktan! Lütfen bi plaja gidip temiz bi oksijen alsınlar :) baya komikler çünkü :)))
  • hani bir şarkı varya palavra palavra palavra

Açıklamasında Hava İş sendikası ile uzlaşma sağlanamaması nedeniyle çalışanlara verilen hak ve zamlara da değinen THY, grevden etkilenmediğini vurguladı.

THY'den KAP'a yapılan açıklamada:

Bilindiği üzere 24. Donem Toplu İs Sözleşmesi sürecinde taraflar arasında anlaşma sağlanamaması üzerine Hava İş Sendikasi 15 Mayıs 2013 tarihi itibariyle grev uygulaması başlatmıştır. Ortaklığımız Yönetim Kurulu bu süreçte çalışanlarını mağdur etmemek amacıyla çalışanların tüm mevcut haklarını koruyarak 2013 ve 2014 yılları için açıklanan oranlarda ücret zammı gerçekleştirmiştir.

15.05.2013 tarihinde başlayan greve Türk Hava Yolları operasyonlarını etkilemesi mümkün olmayacak seviyede katılım olmuştur. Mevcut yasalar çerçevesinde Greve katılmayan personelin daha sonradan greve katılması mümkün değildir. Bu doğrultuda geleceğe yönelik olarak operasyonların uluslararasi havacılık kurallari çerçevesinde sürdürülmesi ile ilgili herhangi bir problem söz konusu değildir.

Grev uygulamasından bu güne  herhangi bir ek mali yük oluşmamış olup, Ortaklığımız faaliyetlerinden operasyonel gelir üretmeye devam etmektedir.

THY'DEN 'GREV' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Grev Engel olur ~ 5 yıl önce
Grevdeki personelin yerine yeni işe alımlar yapılması kanunen mümkün olmadığından bu grev meselesi çözüene kadar yeni kabin personeli alınamayacak. Çünkü grevdeki personelin yerine alım yapılmış olacak. Hal böyle olunca "grevdekiler bana engel değil, yeni aldıklarımı da büyüme içerisinde alıyorum. İkame personel değil" demek için açılış açıklamaları yapılıyor sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAMDİ BEY AMCA. ~ 5 yıl önce
Zarar oluşmadı. Doğru olamaz ama, kabul. Zaten grevin amacı THY' yi zarara sokmak olmamalı. Pragmatist bir görüş koyuyorsunuz ortaya. Yalnız para. Operasyonel gelir devam vb.. diyerek. Siz ailenizdekilerin yüzlerini asık görünce üzülürmüsünüz. Bu duyguyu yaşadığınızı zannetmiyorum. Kaldı ki siz THY' ye aile gözü ile bakacak insan yapısında da değilsiniz. Trilyonlarca kar etmekle övünmek ve çalışanlara yüze 3 zam yapmak sizce adil mi? Buna da tabii derseniz, sizi Allaha havale etmekten başka çözüm yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir Çalışsan ~ 5 yıl önce
Arkadaşım, sen verilen zammı bilmiyorsun, bari konuşma.Ne demiş atalarımız... "Bilirsen konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar"
Grv ~ 5 yıl önce
Plajda grev diyenlerin bence beyni sulanmış uçmaktan! Lütfen bi plaja gidip temiz bi oksijen alsınlar :) baya komikler çünkü :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kanarya ~ 5 yıl önce
hani bir şarkı varya palavra palavra palavra

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000