05 Eylül 2012, Çarşamba 13:10:29

THY'DEN FLAŞ KARAR…

Türk Hava Yolları sorunlu geçen 23. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ardından flaş bir karara imza attı. İşte AirportHaber’e gelen bilgiler.
  • sabah yürek yemiş buraya gelmiş ....
  • Ne oldu bu işin sonu ya haber yapmadınız?
  • THY yönetimi ne içiyorsunuz da bize vermiyorsunuz!
  • Cogunluk sorunsuz sozlesme donemleri istiyor. Bu seferki gibi isten atilmalar filan olmasin. Tatsizlik yasanmasin. Sendika da ustune duseni yapsin. Buradaki gibi yorumlar bir kac kisinin yorumlari. Onlar da sirketten mi degil mi belli degil. Ayrica isten atilanlarin ayibi sendikanin ustunde duruyor. Yaklasimini degistirmesi icin bu bir firsat.

 

Türk Hava Yolları 24. dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin erkenden başlaması için Çalışma Bakanlığı’na müracaat etti. Airporthaber’in edindiği bilgiye göre yasada yer alan “TİS görüşmeleri 3 ay önceden başlayabilir” maddesine dayanarak Hava İş Sendikası’nı masaya davet etti.

Hava İş Sendikası’nın bu çağrıya nasıl cevap vereceği merak edilirken, 23. dönem TİS görüşmeleri başlangıcında da THY zam oranı önerisi ile Hava İş Sendikası’nı  şaşırtmıştı.  Ancak yapılan görüşmeler anlaşmazlıkla sonuçlanmış ve Yüksek Hakem Kurulu’na gidilmişti.

THY'DEN FLAŞ KARAR…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

thy ~ 6 yıl önce
sabah yürek yemiş buraya gelmiş ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Ne oldu bu işin sonu ya haber yapmadınız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
THY yönetimi ne içiyorsunuz da bize vermiyorsunuz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAKI ~ 6 yıl önce
Cogunluk sorunsuz sozlesme donemleri istiyor. Bu seferki gibi isten atilmalar filan olmasin. Tatsizlik yasanmasin. Sendika da ustune duseni yapsin. Buradaki gibi yorumlar bir kac kisinin yorumlari. Onlar da sirketten mi degil mi belli degil. Ayrica isten atilanlarin ayibi sendikanin ustunde duruyor. Yaklasimini degistirmesi icin bu bir firsat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000