15 Ocak 2014, Çarşamba 13:32:58

THY'DEN 'BANKA' AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları (THY), son günlerde adının karıştığı bankadan para çekme haberleriyle ilgili basın açıklaması yaptı. İşte THY'den yapılan açıklama;
  • Parayı çekmedi,vadesi geldiğinde çekecek.Buna ait ses kaydı bile ortaya çıktı.Hocayı arıyorlar ve başka bir bankanın ve THY'nin parayı çekme olasılıkları çok yüksek deniyor.Hatırımız geçenlere söyleyelim de bize aktarsın paralarını,yoksa banka zor durumda kalacak deniyor.İşkembeden atıp tutmayın.10 milyon zararı göze alıp hiçbir kurum hazinesi bu parayı vadesinden önce çekmez.Milyon dolarlarca kar eden THY olsa bile.
  • Hamdi bey, parayı çekmedik demiyor ki, o bankada nakdimiz halen var diyor. 100 lira varmış 99'unu çekmişler. Bu durumda adı geçen bankada halen THY nakdinin bulunduğu doğru.
  • keser döner sap döner, gün gelir hesap döner; ayarını bozduğunuz terazi birgün sizi de tartacaktır; bu toprağın altı da var; kul hakkı yemiyeceksin, kamu malını zarara uğratanın cenaze namazı kılınmaz; köprünün altından daha çok sular akar... güzel deyimlerdir, anlayana.
  • biz THY' yi yönetenleri eleştirirken bizle kavga edip bu adamları savunanlar? neredesiniz? 10 milyon doların hesabını kim verecek? 3 kuruş zam için personeline yapmadığını bırakmayanları din diye allah diye savunanlar? nerede din nerede allah? hadi hesap sorun? bu THY de ki rezilliklerin çok küçük bir boyutudurç akp ve cemaatin bulaştığı tüm kurumlarda görünen çürümenin bir örneğidir. bu ve benzerleri cemaate dahil olanlarla 11 yıldır türkiyeyi yönetenler ve bu yönetime oy verenlerin eseridir. bu eserin rezilliği ile yaşayın.

İşte THY'den yapılan açıklama;

Türk Hava Yolları hazine işlemleri Yönetim Kurulu'nun belirlediği prosedürlerle ifa edilmektedir. Belirlenen prosedürler şirket temsilcileri tarafından özenle uygulanmaktadır.

Hazine işlemleri için hem yurtiçi hem de yurtdışı bankalar ile kredi limitleri, kredibilite ve risk limitleri doğrultusunda çalışılmaktadır. Aralık ayının son haftasında para piyasasında yaşanan dalgalanma sonrasında özellikle döviz kurlarındaki ani yükseliş karşısında Ortaklığımız, kısa dönemli döviz ve TL yükümlülüklerinin ifa edilebilmesi için likiditeye yönelik gerekli aksiyonları almaktadır.

Diğer yandan Ortaklığımız mevcut nakdini likiditeyi öncelemek ve işletme sermayesinin gerektirdiği likidite korunmak suretiyle hem günlük hem aylık vadelerle nemalandırılmaktadır.

Geçmişte olduğu gibi Ortaklığımız hem yurtiçinde hem de yurtdışında para piyasasındaki gelişmeler ışığında çalıştığı tüm bankaların kredilibitesini, çalışma esaslarını gözden geçirerek gerekli aksiyonları almaktadır. Alınan kararlar, ticari kurallar çerçevesinde tüm taraflar ile karşılıklı olarak müzakere edilmek suretiyle uygulamaya konulmaktadır.

Gerek Yönetim Kurulu gerek Ortaklığımız temsilcileri Ortaklık adına hareket ederken "basiretli bir işadamı" gibi davranmaktadır. Yayınlanan haberlerde yazılan olaylar ve rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır ve halen ilgili bankada THY nakdi bulunmaktadır.

Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi verilmesi, haber ya da yorum yapılması yahut bunların yayılması piyasa dolandırıcılığı suçunu teşkil etmektedir. Bu çerçevede her türlü kurum ve kuruluş tarafından Ortaklığımız hakkında doğru haber ve yayın yapılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi, Ortaklığımızca onaylanmamış bilgi, haber, yorum ve değerlendirmelerden sakınılması, aksine hareket edenler hakkında hukuki ve cezai sorumluluğun söz konusu olacağı bilinmelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

THY'DEN 'BANKA' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Bankacı ~ 4 yıl önce
Parayı çekmedi,vadesi geldiğinde çekecek.Buna ait ses kaydı bile ortaya çıktı.Hocayı arıyorlar ve başka bir bankanın ve THY'nin parayı çekme olasılıkları çok yüksek deniyor.Hatırımız geçenlere söyleyelim de bize aktarsın paralarını,yoksa banka zor durumda kalacak deniyor.İşkembeden atıp tutmayın.10 milyon zararı göze alıp hiçbir kurum hazinesi bu parayı vadesinden önce çekmez.Milyon dolarlarca kar eden THY olsa bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hesabı kapatmadık. ~ 4 yıl önce
Hamdi bey, parayı çekmedik demiyor ki, o bankada nakdimiz halen var diyor. 100 lira varmış 99'unu çekmişler. Bu durumda adı geçen bankada halen THY nakdinin bulunduğu doğru.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
keser döner sap döner, gün gelir hesap döner; ayarını bozduğunuz terazi birgün sizi de tartacaktır; bu toprağın altı da var; kul hakkı yemiyeceksin, kamu malını zarara uğratanın cenaze namazı kılınmaz; köprünün altından daha çok sular akar... güzel deyimlerdir, anlayana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tyler ~ 4 yıl önce
biz THY' yi yönetenleri eleştirirken bizle kavga edip bu adamları savunanlar? neredesiniz? 10 milyon doların hesabını kim verecek? 3 kuruş zam için personeline yapmadığını bırakmayanları din diye allah diye savunanlar? nerede din nerede allah? hadi hesap sorun? bu THY de ki rezilliklerin çok küçük bir boyutudurç akp ve cemaatin bulaştığı tüm kurumlarda görünen çürümenin bir örneğidir. bu ve benzerleri cemaate dahil olanlarla 11 yıldır türkiyeyi yönetenler ve bu yönetime oy verenlerin eseridir. bu eserin rezilliği ile yaşayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000