17 Nisan 2012, Salı 13:56:07

THY'DEN AIR BOSNA AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları (THY), Bosna Hersek Hava Yolları ile ortaklığının iptal edildiği haberlerine ilişkin olarak, bu konuda THY Yönetim Kurulunca alınan bir karar bulunmadığını bildirdi.
  • Osmanlı'ya isyan eden ilk müslüman topluluk.
  • THY Air Bosna adam olsun diye milliyetçi duygular ve Avrupada destek verecek olası AB üyesi Bosna için kesenin ağzını açtı. Eskide olsa 734 lerini gönderdi. 319 bile yolladı.Hayal edemeyecekleri bir filo kurdu. Bu Bosnanın gelişmesine de fayda sağlayacaktı. Bosna hükümeti Türkler bizi ele geçiriyor yandık kaygısıyla THY nin önceden anlaştıkları hiçbir şeyi yapmadı. THY de doğal olarak ortaklığı iptal edecek.Alsınlar Air Bosnayı .........
  • Bu ortaklığın dağılması olasılığı üzerine bayram eden okurlar var anlaşılan ama gelişmeler açıklandıkça bayramları kursaklarında kalacak yazık ki. BH ile THY ortaklığının çatırdamasının sebebi tamamen Bosna hükümetinin basiretsizliği ve THY yönetimini dinlememesidir. THY'nın başarısızlığından sevinç duyanlar siz en iyisi kendi işinizi doğru yapın, havacılığı da söz sahiplerine bırakın.
  • THY halka açık,borsada hisseleri işlem gören,yatırımcısına karşı sorumlulukları olan bir şirkettir.kimse daha işin başında başarısızlıkla sonuçlanacağı air bosna ortaklığı için ticaret bu zarar ettik sağlık olsun diyemez.olay bu kadar basit değil,hiç kimsenin bu şirketi göz göre göre zarar ettirmeye,zora sokmaya hakkı yoktur.milyonlarca lira buhar olup uçtu bosna işinde.THY gibi milyarlarca TL lik zararları olan bir kurumun boş yere para kaybetme lüksü hiç yok.THY kendi babanızın şirketi olsaydı böylesine oraya buraya,sponsorlara,saçma sapan ortaklıklara,gereksiz yerlere para saçarmıydınız acaba? yani zarar sizin cebinizden çıksaydı.air bosana dan gerekli dersler çıkarılmış olacak ki THY nin başındakiler lotu motu alacağız diyorlar halen.
THY'nin 2008 yılında yüzde 49'unu satın aldığı Bosna-Hersek Hava Yolları ile ortaklığına son verdiği yönünde Bosna basınında yer alan iddialara ilişkin olarak, THY'den yapılan açıklamada, ''THY Yönetim Kurulu tarafından bu konuda alınan böyle bir karar bulunmamaktadır'' denildi.

Konuyla ilgili THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Bosna Hersek'te bir gazeteye verdiği demeçte, ''BH Airlines'in güçlü bir firma olmasını istediğimizden dolayı elimizden gelen bütün destek ve tecrübeleri verdik. Bu şirket başarmış olsaydı hepimizin, özellikle Bosna'nın başarısı olacaktı. Fakat Bosna-Hersek Federasyonu Hükümeti anlaştığımız sorumlulukları yerine getirmedi'' açıklamasında bulunmuştu.
THY'DEN AIR BOSNA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
Osmanlı'ya isyan eden ilk müslüman topluluk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THY Air Bosna adam olsun diye milliyetçi duygular ve Avrupada destek verecek olası AB üyesi Bosna için kesenin ağzını açtı. Eskide olsa 734 lerini gönderdi. 319 bile yolladı.Hayal edemeyecekleri bir filo kurdu. Bu Bosnanın gelişmesine de fayda sağlayacaktı. Bosna hükümeti Türkler bizi ele geçiriyor yandık kaygısıyla THY nin önceden anlaştıkları hiçbir şeyi yapmadı. THY de doğal olarak ortaklığı iptal edecek.Alsınlar Air Bosnayı .........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu ortaklığın dağılması olasılığı üzerine bayram eden okurlar var anlaşılan ama gelişmeler açıklandıkça bayramları kursaklarında kalacak yazık ki. BH ile THY ortaklığının çatırdamasının sebebi tamamen Bosna hükümetinin basiretsizliği ve THY yönetimini dinlememesidir. THY'nın başarısızlığından sevinç duyanlar siz en iyisi kendi işinizi doğru yapın, havacılığı da söz sahiplerine bırakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THY halka açık,borsada hisseleri işlem gören,yatırımcısına karşı sorumlulukları olan bir şirkettir.kimse daha işin başında başarısızlıkla sonuçlanacağı air bosna ortaklığı için ticaret bu zarar ettik sağlık olsun diyemez.olay bu kadar basit değil,hiç kimsenin bu şirketi göz göre göre zarar ettirmeye,zora sokmaya hakkı yoktur.milyonlarca lira buhar olup uçtu bosna işinde.THY gibi milyarlarca TL lik zararları olan bir kurumun boş yere para kaybetme lüksü hiç yok.THY kendi babanızın şirketi olsaydı böylesine oraya buraya,sponsorlara,saçma sapan ortaklıklara,gereksiz yerlere para saçarmıydınız acaba? yani zarar sizin cebinizden çıksaydı.air bosana dan gerekli dersler çıkarılmış olacak ki THY nin başındakiler lotu motu alacağız diyorlar halen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000