29 Mart 2012, Perşembe 13:24:33

THY'DEN AFRİKA AÇILIMI...

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Libya'nın Afrika'nın açılan kapısı konumunda olduğunu belirtti...
  • dakara 3 kere gıttım daha 100 yolcuyu gectıgını görmedım.baktılar olmuyo 330 ları kaldırıp 737 ıle yapmaya basladılar gıdıs tunus aktarmalı dönus dırek ıstanbul ama yakıt yuzunden tahdıtlı ıstesede 110 yoluyu gecemez.bırde ustune kongo ruanda zımbave cıktı.feto okul açar thy ucar afrıkanın hangı ucra kösesı olursa olsun.allah korusun bu sırketın basında bu guvenlıksız afrıka meydanlarında bir iş gelırse tek suclusu yönetımdır veballerıde onların boynuna..
  • %30 dolulukla mı gidiyor dakar? bir daha bak istersen...
  • thy kabile devletlerinin hava yolu gibi yönetiliyor yazık, derhal özelleştirilmeli ya da profesyonellerin eline geçmeli. devlet dairesi mantığı ile bu iş yürümez. zarar zarar hep zarar. tarikatın okullarına öğretmen taşımak zorunda değil thy. milletin parası yazık.
  • Dakar ucuslari 737 lerle ve 30% dolulukla gidiyor, Feto uc okul acti burada ama ucagi doldurmak icin uc, bes okul daha lazim. Libya da da hukumet olmadigi icin artik her kabile ile ayri anlasma yaparlar.
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Libya'nın Afrika'nın açılan kapısı konumunda olduğunu belirterek, THY için Libya'dan diğer Afrika ülkelerine, özellikle kargo seferlerinde bir hat oluşturabilmenin olanaklarını araştırdıklarını bildirdi.
 
Topçu Samanyoluhaber'de yer alana habere göre; Libya'daki kurumların, devrimden sonra artık dışarıya açılma sürecinde olduğunu, THY yönetimi olarak da Libya sivil havacılık sektörüne katkı vermek ve yeni işbirliği olanaklarını ele almak üzere Trablus'a geldiklerini söyledi.
 
Libya'nın sivil havacılıkla ilgili makamlarıyla yaptıkları görüşmelerde, bakım, taşıma, yer hizmetleri, catring konularında işbirliği olanaklarını masaya yatırdıklarını anlatan Topçu, işbirliği konusunda önümüzdeki günlerde İstanbul'da devam edecek görüşmelerde somut adımların atılabileceğini ifade etti.
 
Topçu, Libya'da yolcu taşımada henüz eski seviyelere ulaşamadıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu:
 
''Libya'da şu anda iktisadi hayatın yerine tam oturduğunu söyleyemeyiz. Dışarıdan gelen firmalar henüz işlerine başlamadı ama buna rağmen haftada 21 sefer düzenliyoruz. Devrimden sonra Libya'ya ilk uçan sivil havayolu şirketi olduk. Libya sivil havayoluna her türlü desteği verdik. Libyalı pilotlara Türkiye'de eğitim verdik.
 
THY, dünyada 191 noktaya uçmakta ve 197 havaalanına iniş kalkış yapmaktadır. Dünyanın en büyük 6. büyük networkuna sahip havayolu şirketiyiz. Afrika'ya açılımımız sürüyor. Şu anda Afrika'da 17 ülkeye uçuyoruz. Libya, Afrika'nın açılan kapısı. Libya'dan diğer Afrika ülkelerine bir hat oluşturabilme olanaklarını araştırıyoruz. Özellikle Afrika'ya Libya üzerinden kargo seferlerinin yapılıp yapılamayacağına odaklanmış durumdayız. İstanbul'da yapılacak görüşmede bunların neticeye bağlanacağını ümit ediyorum.''
THY'DEN AFRİKA AÇILIMI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 6 yıl önce
dakara 3 kere gıttım daha 100 yolcuyu gectıgını görmedım.baktılar olmuyo 330 ları kaldırıp 737 ıle yapmaya basladılar gıdıs tunus aktarmalı dönus dırek ıstanbul ama yakıt yuzunden tahdıtlı ıstesede 110 yoluyu gecemez.bırde ustune kongo ruanda zımbave cıktı.feto okul açar thy ucar afrıkanın hangı ucra kösesı olursa olsun.allah korusun bu sırketın basında bu guvenlıksız afrıka meydanlarında bir iş gelırse tek suclusu yönetımdır veballerıde onların boynuna..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
%30 dolulukla mı gidiyor dakar? bir daha bak istersen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
thy kabile devletlerinin hava yolu gibi yönetiliyor yazık, derhal özelleştirilmeli ya da profesyonellerin eline geçmeli. devlet dairesi mantığı ile bu iş yürümez. zarar zarar hep zarar. tarikatın okullarına öğretmen taşımak zorunda değil thy. milletin parası yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Dakar ucuslari 737 lerle ve 30% dolulukla gidiyor, Feto uc okul acti burada ama ucagi doldurmak icin uc, bes okul daha lazim. Libya da da hukumet olmadigi icin artik her kabile ile ayri anlasma yaparlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000