16 Ağustos 2015, Pazar 15:48:58

THY'den '1 milyar 35 milyon TL' açıklaması

Türk Hava Yolları (THY) geçtiğimiz gün açıkladığı ilk 6 aylık kâr ile ilgili açıklama yaptı.
  • eylul ekim gibi shyo mezunu alincak diyorlar.
  • Teknik ne zaman is ilani açacak. Yeni üniversite mezunları olarak bekliyoruz. 3 typ kursu acildi yaz döneminde bizlere bişey yok. Bilen varsa yazabilir mi? Hadi Thy bekletme bizi.
  • Ortada imzalanmış tis yok teşvik yok şirket karlılığına karlılık katıyor. Kapitalizm denen şey bu
  • Baskan ve mudurlerin gozu aydin olsun. Yilbasinda aldiklari gibi 40 ar 80 er miryarda ha alirlar artik kar payi. Bunlarinki suna benziyor, adamin parayi kazanip ta ailesine koklatmayip disarda kendisinin yemesi gibi. Calisirken aileyiz yerken ayriyi. Sayin ayci iyi niyetli islere girisiyor. Bu seferki kar payindanda sadece calisanlara versinde samimiyetini gorelim de inananalim. Yapacagina inaniyorum.

THY, bu yılın  ilk yarısında 1 milyar 35 milyon TL kar açıklamıştı. THY'den konu ile ilgil açıklama geldi;

Türk Hava Yolları'nın açıklaması şöyle;

Türk Hava Yolları’nın 2015 yılı ilk altı aylık konsolide mali tabloları Borsa İstanbul’a gönderildi. Satış gelirleri önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,2 artarak 12 milyar 303 milyon TL’na ulaştı. 2014 yılının ilk altı ayına göre %68 daha iyi performans sergileyerek 524 milyon TL esas faaliyet karı açıklayan Türk Hava Yolları, akaryakıt fiyatlarında ve döviz kurlarında yoğun dalgalanmaların yaşandığı ilk altı aylık dönemde, dengeli borçlanma kompozisyonu ve dinamik risk yönetim uygulamaları ile  6 kat artışla 1 milyar 35 milyon TL net kar açıkladı.  

Yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,1 kapasite (arz edilen koltuk km) artışı gerçekleştiren Türk Hava Yolları bu dönemde yüzde 77,8 yolcu doluluk oranı ile toplam 212 bin uçuş gerçekleştirerek 28,5 milyon yolcu taşıdı.

2015 yılında beşinci kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu” seçilen Türk Hava Yolları bugün 110 ülkede, 50’si yurtiçi, 230’u yurtdışı olmak üzere toplam 280 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Dünyanın en genç filolarından olan Türk Hava Yolları filosu 2015 yılında teslim alınan 23 uçakla birlikte bugün itibariyle 212 dar gövde, 69 geniş gövde ve 9 kargo uçağı olmak üzere toplam 290 uçaktan oluşmaktadır.

Son on yılda Dünya’daki pazar payını üçe katlayan Türk Hava Yolları, dünyanın en büyük oyuncuları arasında, yoğun rekabet ortamına rağmen, karlı ve  istikrarlı büyümeye ve pazar payı kazanmaya devam etmektedir.

THY'den '1 milyar 35 milyon TL' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

teknik ~ 3 yıl önce
eylul ekim gibi shyo mezunu alincak diyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mezun ~ 3 yıl önce
Teknik ne zaman is ilani açacak. Yeni üniversite mezunları olarak bekliyoruz. 3 typ kursu acildi yaz döneminde bizlere bişey yok. Bilen varsa yazabilir mi? Hadi Thy bekletme bizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
everybody lies ~ 3 yıl önce
kardeşim kim ne derse inanma. ben de shyo mezunuyum. 60 kişi başvurduk 40 arkadaşımız işsiz şuanda. bu işler hiç belli olmuyor. kaç kişi alınacak, zaman işbaşı yapılacak tam bir muamma. biz geçen sene haziranda mezun olup kasımda başlamıştık.
bu ne ~ 3 yıl önce
Ortada imzalanmış tis yok teşvik yok şirket karlılığına karlılık katıyor. Kapitalizm denen şey bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abc ~ 3 yıl önce
Baskan ve mudurlerin gozu aydin olsun. Yilbasinda aldiklari gibi 40 ar 80 er miryarda ha alirlar artik kar payi. Bunlarinki suna benziyor, adamin parayi kazanip ta ailesine koklatmayip disarda kendisinin yemesi gibi. Calisirken aileyiz yerken ayriyi. Sayin ayci iyi niyetli islere girisiyor. Bu seferki kar payindanda sadece calisanlara versinde samimiyetini gorelim de inananalim. Yapacagina inaniyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000