06 Kasım 2013, Çarşamba 17:45:34

THY'DE SANDIKLAR AÇILDI, SEÇİMİ KİM KAZANDI?

Türk Hava Yolları çalışanlarını yakından ilgilendiren delege seçimlerinde Reform ve Değişim Hareketi bugünkü seçimlerin galibi oldu.
  • Gökkuşağı ve reform birleşmelidir.Aksi olursa ayçin ağanın devam etmesi durumundan tüm kazanılmış haklar kaybedilecek,hiç zam alamayacağız,daha çok 305 arkadaşımız işinden olacaktır.Bunca yılldır toplanan aidatların nerelerde iç edildiğinin hesabı sorulması için gökkuşağı ve reform birleşmelidir.Emekçiler bunu istiyor.
  • Atilla Aycin'i destekleyen değerli arkadaşlar. Tamam Aycin su an ki hakların çoğunun alınmasında katkısı olmuş olabilir. Ama son 2 senede yaptıkları yanlışlara ne demeli? Demokraside vefa olmaz. Geçmişte benim için iyi şeyler yapmış olabilir. Ama artık yapmayacaksa/yapamayacaksa gitmesi lazım. Yoksa seçimin ne mantığı var? Yeni gelen yönetimde haklardan geri dönüş yapmaz. Muhalefete güvenin artık. Bir delege...
  • Yine çığırtkanlar iş başında. Reform ve İşçi Birliği başa baş. Arkadan, kamyoncuların takviye kablosuyla Ayçin geliyor. Ve diğerleri. Baskı ile delege çıkarmak kolay ama çizgisi bu kadar sşikarken, Reformun delegeleri bile reforma oy vermeyecekken, "ve diğerleri"ni de reform delegesi gibi göstermek çok komik. Ayçin her yere saldırmaya devam ederek, kamyoncu oylarına ekleyeceği havacı sayısını artırma telaşında. İşçi Birliği hala doğru Başkan arayışıyla istikrarlı şekilde Ayçine delege kaptırma acemiliği içinde. Ben, ne işveren ne Ayçin e oy vermeyecek bir delege. Ya boş atacağım ya da.... sen doldur burayı İşçi Birliği.
  • Reform hareketi 131 Gökkuşağı 95 Atilay ayçin 74 tabloya göre reform hareketi sanşlı gözüküyor.Gökkuşağı ve reform hareketi birleşerek güçlü bir yönetimle emeğe sahip çıksınlar.

Hava İş Sendikası genel kurulu öncesinde delege seçimlerinde bugün son kez çalışanlar sandık başına gitti. Toplamda 300 delegenin belirleneceği seçimlerde bugün THY Genel Müdürlük, GİSAD ve Hat Bakım’da seçimler yapıldı.

İşçi Birliği, Reform Hareketi, Değişim Hareketi ve mevcut Atilay Ayçin yönetiminin yarıştığı seçimlerde sürpriz yaşanmadı. Reform Hareketi ve Değişim Hareketi, Hat Bakım ve GİSAD’da ipi göğüsledi.

Değişim Hareketi, Hat Bakım’da 549 oyun 490’ını alarak 11 delegenin sahibi oldu. GİSAD’da ise 113 oy alan Reform Hareketi, 43 oy alan Atilay Ayçin yönetimini geride bıraktı. Böylece 5 delegenin sahibi Reform Hareketi oldu.

THY Genel Müdürlük’teki seçimlere ise Reform Hareketi tek liste olarak girdiği için 18 delegeyi aldı.

Airporthaber.com

THY'DE SANDIKLAR AÇILDI, SEÇİMİ KİM KAZANDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

emekçi ~ 5 yıl önce
Gökkuşağı ve reform birleşmelidir.Aksi olursa ayçin ağanın devam etmesi durumundan tüm kazanılmış haklar kaybedilecek,hiç zam alamayacağız,daha çok 305 arkadaşımız işinden olacaktır.Bunca yılldır toplanan aidatların nerelerde iç edildiğinin hesabı sorulması için gökkuşağı ve reform birleşmelidir.Emekçiler bunu istiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Atilla Aycin'i destekleyen değerli arkadaşlar. Tamam Aycin su an ki hakların çoğunun alınmasında katkısı olmuş olabilir. Ama son 2 senede yaptıkları yanlışlara ne demeli? Demokraside vefa olmaz. Geçmişte benim için iyi şeyler yapmış olabilir. Ama artık yapmayacaksa/yapamayacaksa gitmesi lazım. Yoksa seçimin ne mantığı var? Yeni gelen yönetimde haklardan geri dönüş yapmaz. Muhalefete güvenin artık. Bir delege...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Yine çığırtkanlar iş başında. Reform ve İşçi Birliği başa baş. Arkadan, kamyoncuların takviye kablosuyla Ayçin geliyor. Ve diğerleri. Baskı ile delege çıkarmak kolay ama çizgisi bu kadar sşikarken, Reformun delegeleri bile reforma oy vermeyecekken, "ve diğerleri"ni de reform delegesi gibi göstermek çok komik. Ayçin her yere saldırmaya devam ederek, kamyoncu oylarına ekleyeceği havacı sayısını artırma telaşında. İşçi Birliği hala doğru Başkan arayışıyla istikrarlı şekilde Ayçine delege kaptırma acemiliği içinde. Ben, ne işveren ne Ayçin e oy vermeyecek bir delege. Ya boş atacağım ya da.... sen doldur burayı İşçi Birliği.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kargo ~ 5 yıl önce
Reform hareketi 131 Gökkuşağı 95 Atilay ayçin 74 tabloya göre reform hareketi sanşlı gözüküyor.Gökkuşağı ve reform hareketi birleşerek güçlü bir yönetimle emeğe sahip çıksınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nesevimli ~ 5 yıl önce
Kargocu arkadaş Reformcular ile Değişimin aynı KAP olduğunu biliyor.Hemen delege sayılarını ilave etmiş.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000