05 Ocak 2013, Cumartesi 14:40:14

THY’DE PROMOSYON BİLET ŞOKU!

Türk Hava Yolları’nın sadakat programı çerçevesinde yolcularına sunduğu Miles&Smiles uygulamasında artık promosyon biletler mil olarak işlenemeyecek...
  • Belkide amaç zarar ettirmektir.Böylece zarar eden bir kamu kuruluşunu satmak için iyi bir bahanemiz olur.
  • şaka mı bu :)
  • THY yavaş yavaş profesyonel anlayıştan uzaklaşıyor. Amatörce uygulamalara imza atıyor. Aynı uçuşun gidişine mi veriyor, dönüşüne uçuş sınıfı uygun değildir diye mil vermiyor. Halbuki hepsi aynı sınıf. Böyle saçmalık olur mu?
  • İyide bu uygulama zaten vardı,yeni birşey değilki!

Türk Hava Yolları, alt markası Anadolujet ve program ortağı Star Alliance üyesi havayolları ile yapılan uçuşlardan ve anlaşmalı kuruluşlardan kazanılan millere ilişkin önemli bir karar aldı.

Bu zamana kadar bilet kategorisine bakmaksızın bütün uçuşlardan kazanılan puanları mil hesabına aktaran THY, ilk kez promosyon biletleri kapsamdışı tuttu. Tarih ve saat değişikliği yapılamadığı için normal biletlere oranla daha uygun fiyatlarla satılan promosyon biletlerden kazandığı puanları mil hesaplarına işletmek isteyen yolcular, çağrı merkezinde ve kontuardaki THY görevlisinin, ‘Uçuştan 0 puanınız görünüyor’ cevabıyla şok yaşadı. Airporthaber’in konuyla ilgili olarak yaptığı araştırma sonrası, THY’nin artık promosyon biletleri mil hesabına işlememe kararı alındığı anlaşıldı. THY’nin bu konuyla ilgili henüz yazılı bir talimatı bulunmadığı kaydedilirken, uygulama sistemde aktif hale getirildi ve böylelikle düşük fiyatlardan promosyon bilet alan yolcular, mil kazanma hakkını yitirdi.

Bu arada program ortaklarından Dedeman Otel’de de sadece iki gün ve üzeri konaklama durumunda mil puanı kazanılacağı, bir günlük konaklamada mil puanı kazanılamayacağı öğrenildi.

©AirportHaber

THY’DE PROMOSYON BİLET ŞOKU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

yan bakiş ~ 4 yıl önce
Belkide amaç zarar ettirmektir.Böylece zarar eden bir kamu kuruluşunu satmak için iyi bir bahanemiz olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dyg ~ 4 yıl önce
şaka mı bu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmed ~ 5 yıl önce
THY yavaş yavaş profesyonel anlayıştan uzaklaşıyor. Amatörce uygulamalara imza atıyor. Aynı uçuşun gidişine mi veriyor, dönüşüne uçuş sınıfı uygun değildir diye mil vermiyor. Halbuki hepsi aynı sınıf. Böyle saçmalık olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başkan ~ 5 yıl önce
İyide bu uygulama zaten vardı,yeni birşey değilki!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000