24 Ağustos 2009, Pazartesi 16:49:45

THY'DE ÇALIŞAN İKİ STEWARD BİRBİRİNE GİRDİ!

THY’de görevli iki erkek kabin memuru (steward) istirahat ettikleri Gaziantep’teki bir otelde birbirine girdi. Alkollü oldukları öğrenilen iki steward, uçuştan çekildi.
  • SADECE KABİNDE 3000den fazla insan çalıştığını düşünürsek ve hiçkimsenin sınırları aşan hareketlerde bulunmamasını beklersek, birileri böyle hareketlerde bulunduklarında bunu bütün çalışanlara ya da bütün stewardlara mal edersek yeterince üzerinde düşünmemiş oluruz.bu durumda insanların ağzı torba değilki büzesin lafı cuk oturur buraya..
  • habere dönecek olursak annenizin babanızın bile günün birinde sizi hayrete düşürecek birşey yapmayacağına yemin edemezsiniz..ederseniz ya yalan yere yemin etmiş olursunuz ya da saflık edersiniz. kaldı ki thy den çalışanlarının kendilerini hayrete düşürecek birşey yapmayacaklarını kesinlikle bilmesini istiyorsunuz.mantıksız bir isteğe benzemiyormu bu?
  • 21.yy da yaşıyoruz artık bayan mesleği erkek mesleği diye birşey yok. artık Türkiye'nin de bunu anlama ve mesleklere cinsiyet yükleme huyundan(ki bu cinsiyet ayrımcılığıdır) vazgeçmesi gerek. pek çok büyük havayolunda yıllardır stewardlar çalışır ve yaşını başını almış stewardları uçak içinde gördüğünüzde ne kadar eskiden beri bu sektörde cinsiyet ayrımcılığından vazgeçildiğini anlarsınız..
  • Sonuçta hiçbir işi kadın işi erkek işi diye ayıramazsınız. bu düpedüz cinsiyet ayrımcılığıdır. steward görmek istemiyoruz konuşmaları,köşe yazıları vs. şeklinde türk yolcusunun talep etmesi ve beklentisi karşısında steward sayısını belli bir düzeyde tutmak isteyen thy bu haliyle de kimseye yaranamıyor anlaşılan. insanların aklına bayan mesleği:hosteslik şeklinde kazınan kabin memurluğu mesleği bu cinsiyet ayrımı klişesinden artık kurtulmalı..

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Gaziantep seferini yapan uçağında görev yapan iki erkek kabin memuru, istirahat ettikleri otelde kavgaya tutuştu.

Otel odasında başlayan kavga otel lobisine kadar sürdü.

Durumun polise haber verilmesiyle iki steward Şahinbey Polis Karakolu’na götürüldü. İsimleri açıklanmayan iki stewart, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Alkollü oldukları belirtilen stewardlar hakkında ‘görev süresi içinde alkol almak ve kavga etmek’ suçlarından Uçuş İşletme Başkanlığı’nca rapor tutuldu.

İki steward da uçuştan çekildi.

THY'DE ÇALIŞAN İKİ STEWARD BİRBİRİNE GİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Misafir ~ 9 yıl önce
SADECE KABİNDE 3000den fazla insan çalıştığını düşünürsek ve hiçkimsenin sınırları aşan hareketlerde bulunmamasını beklersek, birileri böyle hareketlerde bulunduklarında bunu bütün çalışanlara ya da bütün stewardlara mal edersek yeterince üzerinde düşünmemiş oluruz.bu durumda insanların ağzı torba değilki büzesin lafı cuk oturur buraya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
habere dönecek olursak annenizin babanızın bile günün birinde sizi hayrete düşürecek birşey yapmayacağına yemin edemezsiniz..ederseniz ya yalan yere yemin etmiş olursunuz ya da saflık edersiniz. kaldı ki thy den çalışanlarının kendilerini hayrete düşürecek birşey yapmayacaklarını kesinlikle bilmesini istiyorsunuz.mantıksız bir isteğe benzemiyormu bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
21.yy da yaşıyoruz artık bayan mesleği erkek mesleği diye birşey yok. artık Türkiye'nin de bunu anlama ve mesleklere cinsiyet yükleme huyundan(ki bu cinsiyet ayrımcılığıdır) vazgeçmesi gerek. pek çok büyük havayolunda yıllardır stewardlar çalışır ve yaşını başını almış stewardları uçak içinde gördüğünüzde ne kadar eskiden beri bu sektörde cinsiyet ayrımcılığından vazgeçildiğini anlarsınız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sonuçta hiçbir işi kadın işi erkek işi diye ayıramazsınız. bu düpedüz cinsiyet ayrımcılığıdır. steward görmek istemiyoruz konuşmaları,köşe yazıları vs. şeklinde türk yolcusunun talep etmesi ve beklentisi karşısında steward sayısını belli bir düzeyde tutmak isteyen thy bu haliyle de kimseye yaranamıyor anlaşılan. insanların aklına bayan mesleği:hosteslik şeklinde kazınan kabin memurluğu mesleği bu cinsiyet ayrımı klişesinden artık kurtulmalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000