06 Ağustos 2014, Çarşamba 15:35:02

THY YÖNETİMİNDEN ŞOK KARAR!

Türk Hava Yolları özel ücretli ekonomi bileti uygulamasına başladıktan sonra pilotlara sağlanan pass uçuş hakkını bugün itibariyle iptal etti. THY yönetiminin bu kararı kokpitte tepkiyle karşılandı...
  • Be-yin be-da-va
  • Anladım ki burada bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor. Yolcu olmadıktan sonra ucagı fantezi olsun diye Ferry kaldırıp indirecek değiller. Yolcu taşınackda 1 kişi bile olsa sivil havacılık kuralları gereği kabin ekibi olmak zorunda. ilkokul cocuguna acıklatır gibi yazdırmayın. Cargo tasıyorsa sadece, o işi Load master yapar. susayım dedim ama yok cahile kaf anlatmak zor. Siz emeklerken, ucuyordum..
  • Ya ne güldüm be. Biri green dot der, biri 3-4 knot taxi hızından bahseder, basıp düğmeye gitmeler. 3 aylık ağır eğitimler falan. Arkadaşım bizim sırf type eğitimi 3-4 ay sürüyor asdaaffadfadd :)) kabul ediyorum ruh hastası kaptan çok fakat herkesi aynı kefeye koymuşsunuz.bu tavırları briefing ve uçuş sırasında da sergileyin nolursunuz:)) F/O 330
  • Mutlaka yerine güzel bir uygulama gelecektir, evet hiçbir pilot vazgeçilmez değildir. Ancak bu şirketin en değerli çalışanları pilotlardır. Pilotların maaşı ve haklarına bu kadar laf söyleyen insanlar , lütfen dönüp bir kendinize bskın bugüne kadar hayatta neyi başarabilmişsiniz ki? Başkasının kazanımlarını kendinize haksızlık olarak görüyorsunuz!

Çalışanlarına belirli sayıda ücretsiz (pass) ve düşük ücretli bilet (zed) uygulaması sunan Türk Hava Yolları, birkaç gün önce yeni bir bilet sistemini yürürlüğe koydu. Özel ücretli ekonomi bileti adı altında çalışanlarına ve onların eşleri ve çocuklarına uygun fiyatlı bilet vermeye başlayan THY, pilotların bir hakkını ise bugün itibariyle noktalandırdı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Başka şehirlerde yaşayan pilotların ulaşımlarını sağlamaları için ücretsiz uçuş hakkı sunan THY, 6 Ağustos itibariyle bu sistemden vazgeçildiğini açıkladı. Dün kokpit ekiplerine yönelik bir duyuru yayınlayan THY, “ Pass bilet türleri ve özel ücretli ekonomi bilet haricinde personelin  seyahatinin hiçbir gerekçe ile kabul edilemeyeceği ve seyahatin sağlanamayacağı vurgulandı.

Uygulamanın kaldırılmasına gerekçe olarak ise uçuş emniyeti açısından sakınca arzetmesi gösterilirken önceden alınarak kullanılmayanlar dahil biletsiz ekip pass formu ile uçuşların 6 Ağustos’tan itibaren geçersiz olacağı belirtildi. Yeni Uçuş İşletme Başkanı ve Başpilot Kadir Dokuyucu imzalı bu duyuru sonrası THY kokpit ekipleri büyük şok yaşadı. THY pilotları, ayda 14 defa bu şekilde uçuş hakkına sahipti. Pass formunun kaldırılması ile birlikte uçuş ayrıcalığı sunulan pilotlar da diğer çalışanlarla aynı haklara sahip olmuş oldu.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY YÖNETİMİNDEN ŞOK KARAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (231)

Hu ~ 4 yıl önce
Be-yin be-da-va

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hu ~ 4 yıl önce
Anladım ki burada bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor. Yolcu olmadıktan sonra ucagı fantezi olsun diye Ferry kaldırıp indirecek değiller. Yolcu taşınackda 1 kişi bile olsa sivil havacılık kuralları gereği kabin ekibi olmak zorunda. ilkokul cocuguna acıklatır gibi yazdırmayın. Cargo tasıyorsa sadece, o işi Load master yapar. susayım dedim ama yok cahile kaf anlatmak zor. Siz emeklerken, ucuyordum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
load master ~ 4 yıl önce
load master kargo olunca o işi yapar. O ne iş ? :) 1 kişilik hostes işi mi yapıyor ? . :)nasıl bir eğlence dolu bir yer burası :)) sen uçarken iyiki ben emekliyormuşum .yoksa sizden çay istedigim halde ayran ya da kahve içmek zorunda kalırdım. Ayrıca o bahsettiğiniz olsa olsa şirket kuralıdır . yoksa tüm sivil taşımacılık yapan özel jetler 1 kişi için hostes bulundurmak zorunda kalırdı. yok öyle bir sivil havacılık kuralı .üzgünüm olmadı:)lütfen biz ilkokul çocuguyuz daha da heceleyerek yazın:)
Hu ~ 4 yıl önce
'Somon balık mı tavuk mu efendim ?' bunu tek cümlede ingilizce sormanın zorluğunu anlayabilir misin? sen şimdi diyceksin ki bana ilkokul cocugu gibi somon ne? . Kabin memurları airline için olmazsa olmazdır. bilemem anlatabildim mi. Uçuş emniyeti bizden sorulur. fantazi olsun diye elimize balta alıp yangına ilk biz müdehale etmiyoruz.Ferry kalkan uçakta sadece kargo taşınır . Dünyanın en zor işi cahile laf anlatmak. ama beyin bedava bizde. mayısta yanımızda olmadınız bakın işte kaybettiniz pass ları durun bakalım güzel günler geliyor bize. Load master lar da bizden fazla alıyor ayrıca onlara sorsan en önemli işi onlar yapar. sırtında taşıyorsunuz sanki cargo yu. daha ne anlatayım size.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ya ne güldüm be. Biri green dot der, biri 3-4 knot taxi hızından bahseder, basıp düğmeye gitmeler. 3 aylık ağır eğitimler falan. Arkadaşım bizim sırf type eğitimi 3-4 ay sürüyor asdaaffadfadd :)) kabul ediyorum ruh hastası kaptan çok fakat herkesi aynı kefeye koymuşsunuz.bu tavırları briefing ve uçuş sırasında da sergileyin nolursunuz:)) F/O 330

Yanıtla

Kalan karakter 1000
laf koyucu ~ 2 yıl önce
senin type eğitimine sokayım ben beyinsiz ona buna laf atıp kaptana laf sölemek senin harcınmı lan type kodumun fo su sen benım yanımda gostersene bu tavrınıda goreyım kokpıte sokmuyormuyum senı
Thy ~ 4 yıl önce
Mutlaka yerine güzel bir uygulama gelecektir, evet hiçbir pilot vazgeçilmez değildir. Ancak bu şirketin en değerli çalışanları pilotlardır. Pilotların maaşı ve haklarına bu kadar laf söyleyen insanlar , lütfen dönüp bir kendinize bskın bugüne kadar hayatta neyi başarabilmişsiniz ki? Başkasının kazanımlarını kendinize haksızlık olarak görüyorsunuz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000