21 Mayıs 2013, Salı 22:06:22

THY YÖNETİMİNDEN NE KARAR ÇIKTI?

Türk Hava Yolları’nda grev devam ederken yönetim kurulu sendikanın uzlaşmaya yanaşmaması üzerine bugün olağanüstü toplanarak personele yapılacak iyileştirmeleri görüşüp karara bağlayacaktı. Yönetim kurulu az önce bitti. Peki, nasıl karar alındı?
  • Son 10 gündür nerdeyse tüm grev haberlerini ve yorumları okudum. Greve kırıcısı olmayan Cockpit Crew olarak izlenimlerimdir: 1. Mecbuuur hissettikleri için greve katılmayanlar mahçuplar ve pek yorum yazmıyorlar. 2. Buralarda thy yanlısı yorum yapanları thy çalışanı olarak görmemek lazım. Sanırım onlar dindar ve kindar politik fanatikler. (Bence grev kıranlar vicdan azabından kurtulmak için züğürt tesellisi yapabilir, yalnız bıraktıkları sendika yönetimini suçlayabilirler ama grevde sattıkları arkadaşlarını suçlamak pişkinlik olur, bunu da thy'de çalışanlar yapmaz. 3. Thy göstere göstere gelen bu greve bilerek tahrik ederek ve planlı hazırlanmış. Grevi en çok onlar ister gibiydiler (grev iptal kanunu, yok alt yöneticilerin CCM değişiklikleri, içki, kıyafet kıtırları, tüm kazanılmış eski sendikal hakların anlaşmazlığa götürülmesi) Zaten bu propaganda konularında okyanus ötesinden taktikler almış olabilirler ve artık çok iyiler.
  • grev sürecinin 38 günü geçene kadar toplantıları yapmanızı thy yönetiminden istirham ediyorum.insanlar ne kadar becerikli bir yönetim olduğunuzu anlasınlar.
  • 29mayista 305 kisi isten atildi. Neden atildilar? Cunku baskaldirdilar ve sirket yonetiminden yana degildiler. Hepimiz sirkete acimasizlar dedik. Sendika daha kotusunu yapmiyor mu simdi? Greve katilmayan 15bin kisiyi tis disinda birakacagim diyor. Savunmasiz kanunsuz bırakacağım diyor. Greve Katilsalardi hakettiler diyorsaniz ........ sirkette 305 icin katilmasalardi hakettiler diyor.sirketen Ne farkin var posbiyik? Herikinizde kendinizden olmayani silip atiyorsunuz. Hatta sen 15bin cakisani siliyorsun bir kalemde posbiyik. Amaaaa eger oyle bir hata yap bak bakalim nasil şakşakçın 300 - 500 kisiyle basbasa kaliyorsun sendikanda. Basta kaptanlar 1000lerce uye nasil istifa ediyoruz sendikadan. 300tane şakşakcindan alacagin aidat senin disinin kovuguna yetmez.
  • Ya kargo calisaniyim hergun goruyorum en fazla 50 kisi var onlar bile niye orda olduklarini bilmiyo yapmayin etmeyin polisler bile gitti olanda cayirda yatiyo 5000 kisilermis ne yalanci sendika ve yandaslari var ya

Türk Hava Yolları bugün grevle ilgili karar almak üzere olağanüstü toplandı. Toplantı sırasında da greve katılan Hava-İş Sendikası’na üye personel dışarıda protesto eylemleri yaptı. Düdük çalarak, ıslık öttürerek toplantıyı protesto eden eylemciler Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin’in açıklamalarına alkışla destek verdi.

Yaklaşık 4 saati aşkın bir süre devam eden yönetim kurulu toplantısında bazı kararlar alındı. Ancak toplantının uzun sürmesi üzerine yarın devam edilmek üzere toplantıya ara verildi.

Yönetim kurulunun toplantıya yarına kadar ara verilmesi sendikaya biraz daha süre verilmesi olarak algılanırken, Hava-İş Sendikası’nın yarın gün içinde bir adım atmaması halinde akşam üzere THY’nin personel için verdiği kararları açıklaması bekleniyor.

Airporthaber.com

THY YÖNETİMİNDEN NE KARAR ÇIKTI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

wing ~ 5 yıl önce
Son 10 gündür nerdeyse tüm grev haberlerini ve yorumları okudum. Greve kırıcısı olmayan Cockpit Crew olarak izlenimlerimdir: 1. Mecbuuur hissettikleri için greve katılmayanlar mahçuplar ve pek yorum yazmıyorlar. 2. Buralarda thy yanlısı yorum yapanları thy çalışanı olarak görmemek lazım. Sanırım onlar dindar ve kindar politik fanatikler. (Bence grev kıranlar vicdan azabından kurtulmak için züğürt tesellisi yapabilir, yalnız bıraktıkları sendika yönetimini suçlayabilirler ama grevde sattıkları arkadaşlarını suçlamak pişkinlik olur, bunu da thy'de çalışanlar yapmaz. 3. Thy göstere göstere gelen bu greve bilerek tahrik ederek ve planlı hazırlanmış. Grevi en çok onlar ister gibiydiler (grev iptal kanunu, yok alt yöneticilerin CCM değişiklikleri, içki, kıyafet kıtırları, tüm kazanılmış eski sendikal hakların anlaşmazlığa götürülmesi) Zaten bu propaganda konularında okyanus ötesinden taktikler almış olabilirler ve artık çok iyiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wing ~ 5 yıl önce
Şakşakçılar duyurulara başladı bile yok eli yüzü düzgün olsun gibi. Yeni yönetimle sendika 1 Mayısta rahatça Taksim'e çelenk koyan sarı sendikalara katılır artık. Yada yöneticilerinden akil insanlar çıkar şimdiki gibi. 5. Bence bu saatten sonra ne olur: pilotlar zamanla maaş kaybı beklesinler, önce ikramiyeler iptal olur. Fazla mesai ucretleri azalır veya kalkar. Kimse gık diyemeyecegi için uçuş tebliğ süreleri iyice düşer kimse boş gününde bir yere gidemez. İzinler yazın iyice lüks olur. Yıllık 1000 saat uçuş limiti sayesinde uçuş saatleri ,boşlar çok etkilemez. Kabinde çok kıdemli çok para alanlar yerine ucuza çalışacaklar her işverenin hayali olduğu için Kabin AŞ en kısa zamanda kurulur. Kurulanadek parttime alımı artar ve kabinde biraz tasfiye olur. Diğer çalışanlar kendilerini çok bağlamayan sendikanın yönetim değişimi sonrası işverenle her konuda sorunsuz anlaşmasının mutluluğunu yaşarlar. TALPA sadece araç kartı sayesinde mecbuur üye bulur. Oda kart parasını 50 tl den 120 olur.
? ~ 5 yıl önce
grev sürecinin 38 günü geçene kadar toplantıları yapmanızı thy yönetiminden istirham ediyorum.insanlar ne kadar becerikli bir yönetim olduğunuzu anlasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
....... ~ 5 yıl önce
29mayista 305 kisi isten atildi. Neden atildilar? Cunku baskaldirdilar ve sirket yonetiminden yana degildiler. Hepimiz sirkete acimasizlar dedik. Sendika daha kotusunu yapmiyor mu simdi? Greve katilmayan 15bin kisiyi tis disinda birakacagim diyor. Savunmasiz kanunsuz bırakacağım diyor. Greve Katilsalardi hakettiler diyorsaniz ........ sirkette 305 icin katilmasalardi hakettiler diyor.sirketen Ne farkin var posbiyik? Herikinizde kendinizden olmayani silip atiyorsunuz. Hatta sen 15bin cakisani siliyorsun bir kalemde posbiyik. Amaaaa eger oyle bir hata yap bak bakalim nasil şakşakçın 300 - 500 kisiyle basbasa kaliyorsun sendikanda. Basta kaptanlar 1000lerce uye nasil istifa ediyoruz sendikadan. 300tane şakşakcindan alacagin aidat senin disinin kovuguna yetmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
....! ~ 5 yıl önce
Söylediklerin doğru arkadaşım ve hiç canını sıkma. Katılmayanları TİS dışı bırakmak sendikanın kendi ayagına kurşun sıkması olur. Hava İş Kolunda yetki almak isteyen bir sürü sendika var ve Bu insanlarda TİS sözleşmesinden yararlanmadığı bir sendikaya aidat ödeyip ödememeyi düşüneceklerdir.
Komik ~ 5 yıl önce
Ya kargo calisaniyim hergun goruyorum en fazla 50 kisi var onlar bile niye orda olduklarini bilmiyo yapmayin etmeyin polisler bile gitti olanda cayirda yatiyo 5000 kisilermis ne yalanci sendika ve yandaslari var ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xman ~ 5 yıl önce
üslubunuzdan da anlaşıldığı üzere bu konuda çok bilinçli ve bilgilisiniz :))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000