16 Eylül 2009, Çarşamba 07:56:45

THY yeniden hamle yapacak

Türk Hava Yolları (THY) geçen yıl iptal ettiği Strasbourg uçuşlarını yeniden başlatmak için Strasbourg Ticaret Odası ile görüşmelere başlayacak...
  • Hatalarla dolu yönetim, hatalara devam ediyor.
  • Bursa Türkiye ihracatında 2ci sıradadır. 2 milyonluk bir şehirdir . tekstil, otomotive , gıda ve turizm merkezi olan bu şehri neden görmezden gelirsiniz. Neden Avrupaya uçuş yoktur bu şehirden. ?
  • Bu sayflarda daha önce de Strasbourg ile ilgili yazı çıkmış, tartışılmıştı. Orada oturan kaç Türk vatandaşı var? Onlar THY uçaklarını doldurabilecekler mi? Bunlar en önemli olan verilerdir, gerisi boş konuşmadan başka bir şey değil.
  • Strasbourg Ticaret Odasi ucus kaldirilirken nerelerdeymis merak ettim .Air france 2010 yilininda Strasbourg ucuslarini yuzde elli daha dusurmeyi planliyor baktilar sirket kalmadi Turk Hava Yollarina mi yanastilar.

Fransa Türk İşadamları Derneği MEDİF'in Strasbourg'da düzenlediği iftar yemeğine katılan AK Parti Malatya Milletvekili Mehmet Şahin, THY ve Strasbourg Ticaret Odası'nın yeniden temasa geçeceğini açıkladı.

İftar yemeğinde Strasbourg Ticaret Odası Başkanı Jean Louis Hoerle ile bir araya gelen milletvekili Mehmet Şahin, "Kendileri ısrarla Türk Hava Yolları'nın buradan İstanbul'a uçuş yapmasını istediklerini ifade etti. Ayrıca 'Biz bize düşeni yapmaya hazırız' dediler." şeklinde konuştu. Ardından THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ile görüşmede bulunan Şahin, "Karlıtekin'e durumun nedenini sordum. Kendisi olayın ekonomik nedenden kaynaklandığını, bugüne kadar yaptıkları seferlerden zarar ettiklerini ifade ettiler. Fakat 'Madem ticaret odası başkanı konuyu yeniden gündeme almak istiyor özel bir yetkiliyi bu konuyla görevlendirip tekrar görüşmelerini sağlayacağım.' dediler. Avrupa'nın başkenti Strasbourg'a seferlerin yeniden başlayacağını ümit ediyorum" şeklinde konuştu.

Strasbourg Ticaret Odası Başkanı Jean Louis Hoerle ise THY seferlerinin hem bölgede yaşayan Türkler hem de ekonomik işbirliği için çok önemli olduğunu vurgularken Türk işadamlarından seferlerin yeniden başlatılması için destek istedi.

THY uzun süre zarar ettiği Strasbourg seferlerini 23 Ekim 2008'de durdurma kararı almıştı. Avrupa Konseyi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve yoğun Türk nüfusuna evsahipliği yapan Strasbourg'a Türkiye'den direkt uçuşun olmaması büyük sıkıntı oluşturuyor. Strasbourg'a ulaşmak isteyenler en yakını 120 km uzaklıktaki Basel, Frankfurt veya Stuttgart Havaalanlarından birini tercih etmek zorunda kalıyor.

THY yeniden hamle yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Hatalarla dolu yönetim, hatalara devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bursa Türkiye ihracatında 2ci sıradadır. 2 milyonluk bir şehirdir . tekstil, otomotive , gıda ve turizm merkezi olan bu şehri neden görmezden gelirsiniz. Neden Avrupaya uçuş yoktur bu şehirden. ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu sayflarda daha önce de Strasbourg ile ilgili yazı çıkmış, tartışılmıştı. Orada oturan kaç Türk vatandaşı var? Onlar THY uçaklarını doldurabilecekler mi? Bunlar en önemli olan verilerdir, gerisi boş konuşmadan başka bir şey değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Strasbourg Ticaret Odasi ucus kaldirilirken nerelerdeymis merak ettim .Air france 2010 yilininda Strasbourg ucuslarini yuzde elli daha dusurmeyi planliyor baktilar sirket kalmadi Turk Hava Yollarina mi yanastilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000